Ohio University AIA Triathlon

Age Group Results

April 27, 2013


All participant racing results proudly brought to you by HFP Racing HFP RACING


Age Group Men: 0-14 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-99
Age Group Women: 15-19 20-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59
Elite Open Men: 0-39
Elite Open Women:
Elite Master Men:
Elite Master Women:
Clydesdale Men: 0-99
Athena Women: 0-99
Staff & Faculty Relay 0-99
Corporate Relay 0-99
Student Organization Relay 0-99
Collegiate Men: 0-99
Collegiate Women: 0-99
TRIATHLON Relay Team 0-99

Age Group

Top

Male 14 and under

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 21 Nate Riggs 142 ** 1 12:03 1 51:01 1 1:31 1 22:12 1:26:48
2 106 Peter Hayes 78 14 2 16:34 2 1:11:51 2 3:28 2 39:53 2:11:48
 
Top

Male 15 to 19

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 20 Tag Hauschild 192 18 1 10:58 1 54:39 1 1:39 1 19:08 1:26:26
2 36 Patrick Thomas 151 17 2 12:59 2 55:25 2 0:42 2 22:56 1:32:03
3 55 Drew Lawrence 191 19 3 13:06 3 1:03:20 3 0:30 3 20:58 1:37:54
 
Top

Male 20 to 24

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 3 Colin Kalescky 35 23 5 12:35 1 45:02 1 1:01 1 17:51 1:16:31
2 13 Bradley Wright 134 23 2 11:37 2 49:54 2 1:51 2 20:33 1:23:56
3 30 Jason Bungo 109 24 1 10:00 5 55:22 5 1:27 3 23:32 1:30:23
4 31 Brian Huff 176 24 3 12:15 3 52:29 4 1:58 4 24:03 1:30:47
5 40 John Bumpus 65 23 7 14:28 4 50:32 3 0:58 5 26:36 1:32:35
6 56 Brandon Hugh 145 22 6 12:43 6 58:53 6 1:10 6 25:32 1:38:19
7 59 Joseph Stitt 47 24 4 12:23 7 1:02:31 7 0:29 7 25:09 1:40:34
 
Top

Male 25 to 29

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Shawn Goedken 12 29 2 9:51 1 41:48 2 0:34 1 16:57 1:09:12
2 6 Rory Mead 190 26 6 13:03 3 46:26 4 1:28 2 18:20 1:19:17
3 8 Brian Bors 131 25 3 10:28 2 48:25 3 1:00 3 20:50 1:20:45
4 15 Nathan Damm 161 25 8 14:06 4 48:05 5 0:56 4 22:22 1:25:31
5 18 Curt Sykes 88 29 4 12:23 5 49:51 6 0:59 5 22:42 1:25:57
6 19 Austin Phillips 101 28 5 12:28 8 52:24 9 0:47 6 20:34 1:26:15
7 23 Joseph Doeffinger 72 28 7 13:26 7 50:27 8 1:30 7 22:30 1:27:55
8 33 Drew Ossakow 94 28 1 9:47 6 53:06 7 1:12 8 26:59 1:31:04
9 34 Roy Evans 2 26 10 15:31 9 50:24 10 1:01 9 24:56 1:31:53
10 63 Michael Van De Wyngaerde 9 25 9 15:06 10 1:00:33 11 0:38 10 27:02 1:43:21
11 93 Tyler Duprey 194 25 11 22:14 11 1:03:56     11 1:33:16 1:53:21
 
Top

Male 30 to 34

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 2 Peter Finnerty 17 31 1 12:25 1 42:14 1 1:01 1 18:52 1:14:35
2 58 Robert Lahoda 73 32 3 15:16 2 58:03 3 1:33 2 25:40 1:40:34
3 62 Mike Smyntek 173 31 2 13:43 3 59:56 2 0:53 3 27:20 1:41:53
 
Top

Male 35 to 39

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 9 Thomas Carter 48 35 1 10:18 1 47:32 1 1:01 1 22:16 1:21:08
2 10 Keith Wilde 102 38 2 11:50 2 49:20 2 1:08 2 20:39 1:22:58
3 51 Jesse Stowe 7 38 3 13:29 3 59:03 3 1:08 3 23:59 1:37:41
4 116 Luis F Clemente 116 39 4 29:24 4 1:29:06 4 1:10 4 27:06 2:26:48
 
Top

Male 40 to 44

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 7 Chris Schwirian 144 42 1 10:09 1 47:56 1 1:20 1 20:14 1:19:40
2 12 Brandon Cook 179 40 6 13:58 2 45:20 2 1:22 2 22:52 1:23:33
3 14 Matt Schirtzinger 127 43 2 11:11 3 50:07 3 0:57 3 23:13 1:25:29
4 28 Ryan Pigman 58 41 3 12:17 4 52:58 4 0:54 4 23:41 1:29:51
5 41 Guy Riefler 126 44 5 13:12 6 55:49 6 0:48 5 23:30 1:33:21
6 44 Kevin Lewis 83 41 4 12:55 5 54:57 5 1:02 6 24:50 1:33:47
7 67 Chad Keller 104 41 7 15:42 7 59:28 7 0:51 7 27:45 1:43:47
 
Top

Male 45 to 49

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 5 Michael Kunstmann 53 46 1 12:30 1 44:46 1 1:05 1 20:23 1:18:45
2 17 Philip Turk 62 49 2 13:42 3 48:05 2 1:19 2 22:42 1:25:48
3 22 Kevin Blake 14 48 4 13:58 2 47:37 3 1:33 3 24:05 1:27:14
4 25 Charles Angell 54 46 3 13:55 4 51:38 4 0:47 4 22:37 1:28:59
5 27 Scott Hurt 148 46 5 15:23 5 51:18 5 1:09 5 21:40 1:29:32
6 74 Tim Prichard 60 47 7 16:58 6 58:28 6 2:10 6 28:32 1:46:10
7 83 Fuh-Cherng Jeng 25 48 8 19:05 7 1:01:22 7 0:59 7 27:02 1:48:29
8 91 Scott Nafzger 37 45 9 23:14 8 1:03:07 8 1:08 8 24:32 1:52:03
9 107 Chris Hayes 77 48 6 16:49 9 1:11:50 9 3:31 9 39:54 2:12:05
 
Top

Male 50 to 54

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 4 Brian Barker 80 53 1 10:44 1 46:25 1 0:37 1 19:37 1:17:24
2 11 Ray Schommer 76 54 3 12:20 2 47:57 2 1:02 2 22:07 1:23:28
3 29 Martin Redden 111 53 2 11:40 3 51:20 3 1:26 3 25:38 1:30:05
4 35 Tom Lybarger 20 50 4 12:45 4 55:14 4 1:12 4 22:43 1:31:55
5 50 Paul Huston 113 50 7 18:12 5 56:17 5 0:59 5 22:02 1:37:31
6 78 Mark Dean 112 51 6 16:07 6 1:00:52 6 1:58 6 28:16 1:47:15
7 82 David White 51 52 5 15:48 8 1:04:14 7 2:00 7 26:21 1:48:24
8 85 Paul Richard 41 51 10 20:36 9 1:00:34 8 1:02 8 27:34 1:49:47
9 111 David Tompkins 119 52 8 18:43 7 1:01:01 9 5:24 9 50:36 2:15:44
10 113 Mike Higgins 121 51 9 19:24 10 1:04:28 10 1:55 10 50:29 2:16:18
 
Top

Male 55 to 59

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 26 John Troike 56 55 6 15:01 1 48:28 1 1:44 1 24:07 1:29:21
2 37 Jeff Marks 118 56 2 12:58 2 52:28 2 0:52 2 26:07 1:32:25
3 43 Tom Curran 178 55 3 13:27 3 52:55 3 1:21 3 26:00 1:33:44
4 46 Kenneth Hicks 6 55 1 11:09 5 57:31 5 1:03 4 24:28 1:34:12
5 47 John Darrell 74 57 4 13:31 4 53:41 4 1:56 5 25:09 1:34:18
6 61 Michael Williford 64 55 5 14:57 6 58:14 6 3:35 6 24:55 1:41:43
7 79 Dan Nelson 164 56 7 16:56 7 59:27 7 1:46 7 29:07 1:47:17
 
Top

Male 60 to 64

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 87 Paul Linscott 82 63 1 20:44 1 55:38 1 1:36 1 31:54 1:49:54
 
Top

Male 65 and over

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 32 Rich Wallace 150 66 1 14:46 1 50:58 1 2:00 1 23:09 1:30:55
 
Top

Female 15 to 19

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 72 Corissa Spence 107 19 2 15:48 1 1:00:21 1 1:20 1 27:59 1:45:29
2 97 Emma Lively 91 17 1 15:34 2 1:07:41 2 1:32 2 30:58 1:55:47
3 117 Morgan Cox 100 19 4 21:16 4 1:35:32 4 1:19 3 32:54 2:31:02
4 118 Samantha Layne 75 19 3 18:34 3 1:28:57 3 1:24 4 48:24 2:37:19
 
Top

Female 20 to 24

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 49 Kayla Richards 128 20 2 10:40 2 1:00:22 2 0:59 1 23:45 1:35:48
2 52 Megan Gegesky 93 22 1 9:40 1 56:56 1 1:05 2 30:02 1:37:44
3 66 Jessica Hayden 139 24 3 13:24 3 1:04:02 3 1:08 3 25:07 1:43:43
4 68 Jeanna Unrue 160 24 4 13:43 4 1:03:59 4 1:09 4 25:06 1:43:59
5 84 Emily Fox 63 22 7 16:10 8 1:08:05 7 0:59 5 24:05 1:49:21
6 88 Erin Pfahler 138 22 5 13:53 6 1:08:39 6 0:46 6 26:52 1:50:12
7 92 Melissa Obert 57 24 8 17:20 5 1:04:40 5 0:48 7 29:18 1:52:08
8 95 Adrienne Krueger 114 22 6 14:19 9 1:10:52 9 1:06 8 28:38 1:54:56
9 101 Elizabeth Jensen 149 21 10 21:10 10 1:16:12 10 0:59 9 29:36 2:07:58
10 112 Mariassa Higgins 122 22 9 19:07 7 1:04:28 8 1:54 10 50:30 2:16:01
 
Top

Female 25 to 29

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 24 Amy Smith 167 25 3 11:44 1 51:18 1 0:57 1 24:35 1:28:34
2 42 Michelle Duff 13 27 1 10:35 2 58:32 2 1:00 2 23:19 1:33:26
3 64 Ryan Templeton 162 28 6 14:21 5 1:01:54 5 1:23 3 25:52 1:43:31
4 69 Megan Chapman 18 28 5 12:37 3 59:44 3 1:02 4 30:56 1:44:20
5 75 Anne Dawson 133 26 2 11:43 6 1:06:11 6 0:51 5 27:51 1:46:37
6 80 Alexandra Murray 16 25 4 12:09 4 1:02:34 4 2:04 6 30:43 1:47:31
7 81 Sarah Landers 19 29 7 15:21 7 1:04:57 7 1:09 7 26:36 1:48:04
8 96 Kristi Hawley 38 28 9 17:00 8 1:06:01 8 2:16 8 30:17 1:55:36
9 98 Jennifer Pilant 36 26 8 15:26 9 1:08:36 9 2:07 9 31:20 1:57:30
10 121 Elaine Opper 98 27 10 17:19 10 1:17:31 10 0:26 10 1:30:14 3:05:31
 
Top

Female 30 to 34

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 39 Erin Sykes 89 31 3 13:29 1 56:34 1 0:53 1 21:35 1:32:32
2 53 Karalyn Swope 97 31 5 14:19 3 56:52 3 1:23 2 25:17 1:37:53
3 54 Laurel Lindamood 5 30 1 11:56 2 58:18 2 1:07 3 26:31 1:37:54
4 70 Julie Krause 86 31 4 13:40 4 1:00:11 4 2:48 4 28:14 1:44:55
5 90 Alison Talcott 120 32 2 12:33 5 1:07:01 5 1:45 5 30:03 1:51:24
6 99 Emily Price 96 31 9 19:59 7 1:10:55 7 2:39 6 27:15 2:00:49
7 100 Stacey Bulucz 4 33 7 15:20 6 1:14:57 6 1:37 7 30:36 2:02:32
8 103 Kayce Carrick 66 31 6 15:09 8 1:19:10 8 1:16 8 33:21 2:08:57
9 109 Irene Gillenwater 147 32 8 19:09 9 1:20:47 9 1:05 9 32:13 2:13:17
 
Top

Female 35 to 39

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 16 Jessica Reed 44 37 1 11:42 1 52:30 1 0:55 1 20:26 1:25:34
2 48 Catherine Lee 159 36 2 12:44 2 58:11 2 0:37 2 23:23 1:34:56
3 89 Kathy Straley 31 39 3 14:49 3 1:08:46 3 0:59 3 25:51 1:50:27
 
Top

Female 40 to 44

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 65 Sheryl Prichard 39 43 2 13:59 1 1:00:27 1 1:25 1 27:46 1:43:38
2 71 Christine Hitchcock 23 42 3 16:45 2 1:03:18 2 0:59 2 24:18 1:45:22
3 94 Maureen Keller 103 44 1 13:48 3 1:08:22 3 1:05 3 30:21 1:53:38
4 108 Shannon Williams 67 42 4 20:30 4 1:12:55 4 0:59 4 37:53 2:12:18
 
Top

Female 45 to 49

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 38 Aimee Millward 84 46 2 13:55 2 52:06 2 1:12 1 25:12 1:32:27
2 45 Lynda Johnson 132 49 1 12:33 1 53:11 1 1:09 2 27:03 1:33:57
3 73 Brenda Scott 55 48 4 16:00 3 1:02:16 3 1:37 3 25:46 1:45:41
4 77 Jennifer Childers 8 46 3 14:28 5 1:05:58 4 1:00 4 25:20 1:46:47
5 86 Teresa Marks 117 49 5 18:28 4 1:01:33 5 2:03 5 27:44 1:49:49
6 105 Kelli Kotowski 81 47 6 21:37 6 1:13:31 6 0:59 6 35:00 2:11:09
 
Top

Female 50 to 54

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 60 Linda Virene 135 54 1 14:42 1 57:37 1 2:39 1 26:18 1:41:17
2 76 Deborah Murray 141 51 2 16:55 2 1:03:20 2 0:57 2 25:32 1:46:46
3 104 Leisa Ostermann 33 50             3 2:09:00 2:09:00
4 114 Melanie Glassmire 26 51 3 25:38 3 1:13:00 3 1:06 4 37:35 2:17:20
5 120 Eddith Dashiell 32 54 4 27:30 4 1:38:10 4 2:04 5 33:37 2:41:23
 
Top

Female 55 to 59

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 57 Janalee Stock 152 59 1 15:07 1 1:01:26 1 1:43 1 22:08 1:40:26
2 102 Lynn Hanna 27 56 3 17:52 3 1:16:59 2 0:59 2 32:37 2:08:28
3 110 Jean Andrews 28 57 2 16:57 2 1:15:34 3 3:31 3 37:54 2:13:58
4 115 Leslie Dunn 24 55 4 20:44 4 1:17:11 4 1:06 4 38:44 2:17:46
5 119 Joyce Guenther 30 56 5 21:02 5 1:40:16 5 1:30 5 38:31 2:41:21
 

Elite Open

Top

Male 39 and under

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Ryan Bates 169 33 2 8:30 1 40:54 1 0:25 1 17:02 1:06:52
2 2 Ross Hartley 168 25 1 8:17 2 41:17 2 0:43 2 17:04 1:07:21
 

Clydesdale

Top

Male

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Bob Holm 59 52 1 11:24 1 55:11 3 1:00 1 30:22 1:37:58
2 2 Andrew Stone 137 37 2 14:16 2 58:02 4 0:37 2 28:22 1:41:19
3 3 Aaron Burkett 10 43 4 16:32 3 58:58 5 0:59 3 33:56 1:50:27
4 4 Joseph Schneider 166 49 3 16:13 4 1:01:30 6 0:59 4 32:54 1:51:38
5 5 James Petrik 29 52 5 19:34 5 1:01:37 7 1:11 5 33:33 1:55:57
6 6 Steven Crane 106 22 8 22:15 7 1:14:54 8 0:59 6 34:53 2:13:03
7 7 Rob Brannan 140 49 6 21:30 6 1:13:44     7 1:59:47 2:17:26
 

Athena

Top

Female

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Sheri Huckleberry 130 39 2 13:47 1 57:52 1 1:00 1 34:49 1:47:29
2 2 Heidi Dinh 43 44 3 14:34 2 1:03:36 2 1:35 2 34:59 1:54:46
3 3 Kelly Riley 1 29 1 13:09 3 1:05:57 3 1:35 3 37:05 1:57:47
4 4 Deborah Brewer 21 49 4 18:55 4 1:17:40 4 0:59 4 40:26 2:18:02
 

Staff & Faculty Relay

Top

Female 0-99

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Team Well Works 163 31 1 13:26 1 1:05:54 1 1:00 1 23:20 1:43:41
 

Corporate Relay

Top

Female 0-99

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 DHI Dream Team 146 47 1 11:55 1 57:26 1 1:29 1 19:04 1:29:55
 

Student Organization Relay

Top

Mixed 0-99

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Athletes In Action 193 45 1 8:32 1 44:25 1 0:28 1 15:48 1:09:14
2 2 Canada America Canada 110 28 2 10:39 2 1:06:23 2 0:27 2 24:29 1:41:59
 

Collegiate

Top

Male

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 John Lowrey 87 22 1 7:32 1 41:32 1 0:53 1 18:09 1:08:07
2 3 Ian Klein 143 23 2 10:57 2 48:20 2 0:56 2 20:37 1:20:51
3 5 Evan Fenstermaker 188 22 3 11:43 3 49:17 3 1:07 3 22:33 1:24:42
4 7 Michael Lamorgese 177 21 7 15:49 5 53:42 5 1:05 4 20:22 1:31:00
5 8 Victor Colella 40 22 4 13:47 4 52:50 4 0:31 5 27:57 1:35:07
6 9 Kevin Arsenijevic 99 20 5 14:11 7 59:06 7 0:49 6 21:02 1:35:09
7 10 Levi Blake 15 20 6 14:55 6 56:39 6 1:04 7 26:41 1:39:22
8 11 Brandon Trenter 71 29 8 18:26 8 57:10 8 1:15 8 26:37 1:43:29
 
Top

Female

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 2 Stephanie Dankelson 174 22 1 10:32 1 49:00 2 1:08 1 20:01 1:20:42
2 4 Tess Senty 70 28 3 12:36 2 47:02 1 0:43 2 22:43 1:23:04
3 6 Anna Moore 171 22 2 11:54 3 54:41 3 1:31 3 21:34 1:29:41
4 12 Jamie Mathes 61 26 7 16:42 4 1:05:15 4 0:57 4 26:10 1:49:06
5 13 Sarah Anderson 124 22             5 1:52:35 1:52:35
6 14 Jessica Price 115 23 5 14:41 5 1:10:22 5 0:34 6 27:32 1:53:10
7 15 Jordan Wilson 153 20 4 13:45 6 1:14:38 6 1:21 7 28:27 1:58:13
8 16 Kari Davis 125 21 8 18:15 8 1:43:41 8 1:26 8 34:58 2:38:21
 

TRIATHLON Relay Team

Top

Mixed 0-99

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 WSC Tri Team 123 22 2 11:04 1 1:02:03 1 0:40 1 20:45 1:34:33
 
Top

Mixed 0-99

  Overall   ------- Swim +T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 2 Team Spartan 90 16 3 13:34 2 1:01:52 2 1:05 2 28:48 1:45:21
2 3 BSC Team 187 22 1 7:53 3 1:18:28 3 1:30 3 39:02 2:06:55