Deer Creek Fall Challenge

Age Group Results

September 29, 2013


Results brought to you by HFP Racing


Sprint Tri- Age Group

Female 15 to 19

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

94

Samantha Hemmelgarn

153

19

1

17:08

1:36

1

42:34

1:21

1

33:51

1:36:31

 

Female 20 to 24

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

27

Kristen Ricker

108

22

4

15:50

1:15

1

38:35

0:51

2

24:53

1:21:27

2

28

kayla edwards

141

21

1

12:53

1:23

2

41:08

1:13

3

24:54

1:21:32

3

48

Kristen Frazier

193

22

2

14:51

1:35

5

47:34

0:46

1

22:09

1:26:58

4

69

Cassandra Vaflor

222

23

5

16:54

1:31

4

46:03

1:00

4

25:23

1:30:52

5

78

Natalie Gabrenya

241

22

3

15:28

2:55

3

44:57

1:38

5

27:48

1:32:49

6

137

Meghan Marshall

179

21

6

26:30

2:29

6

1:06:08

1:30

6

33:21

2:10:00

 

Female 25 to 29

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

50

Emily Cunningham

196

29

3

14:06

2:59

2

0:00

43:40

4

26:29

1:27:15

2

63

Aubree Bailey

205

26

2

13:55

3:30

5

50:46

0:42

1

21:06

1:30:00

3

65

Katie Murphree

105

25

4

17:54

2:04

4

44:43

0:56

3

24:46

1:30:25

4

66

Allison Morgan

206

25

1

13:05

3:05

6

51:22

0:44

2

22:14

1:30:31

5

95

Katherine Fultz

252

28

5

18:12

2:22

3

43:11

1:17

7

32:46

1:37:50

6

106

Sarah Harvey

161

29

6

18:55

2:34

1

0:00

48:31

6

31:56

1:41:58

7

128

Katarina Schneider

246

25

8

24:29

3:51

7

54:32

1:38

5

29:56

1:54:28

8

138

January Welch

166

26

7

24:09

2:30

8

59:07

1:23

8

48:56

2:16:08

 

Female 30 to 34

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

38

Jessica Sorosiak

243

30

1

14:55

1:23

1

39:56

1:04

1

26:13

1:23:32

2

59

Tiffany Etling

172

31

3

15:52

1:20

3

43:06

0:35

4

28:32

1:29:26

3

71

Karen Martin

109

32

4

17:20

2:53

2

42:10

1:58

2

26:49

1:31:11

4

81

Allison Treleaven

183

30

 

 

 

 

 

 

6

1:34:12

1:34:12

5

107

Holly Young

197

32

5

19:03

2:32

4

51:09

0:55

3

28:17

1:41:59

6

135

Melanie Collier

207

33

2

15:03

6:39

5

59:57

1:09

5

40:22

2:03:11

 

Female 35 to 39

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

20

Noelle Bartholdi

394

35

2

16:29

 

2

18:22

38:16

1

23:09

1:19:48

2

56

Jessica Foster

204

36

1

14:20

2:07

5

42:50

1:17

4

27:49

1:28:25

3

62

Amy Lochow

115

39

6

20:18

2:13

3

41:00

0:55

2

25:21

1:29:50

4

96

Laura Sobjack

164

35

5

19:47

2:51

4

42:17

1:45

7

31:17

1:37:58

5

97

Jennifer Killion

224

37

3

17:07

2:25

7

48:13

1:05

5

29:18

1:38:10

6

104

Jennifer Dewar

227

37

8

20:41

3:29

6

48:03

2:26

3

26:11

1:40:51

7

108

Nikki Gardina

37

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1:48:44

8

112

Jennifer Maffett

185

37

4

17:24

2:20

10

53:10

0:53

6

30:08

1:43:57

9

119

Kathryn Anders

245

36

7

20:38

3:23

1

0:00

53:19

8

31:42

1:49:04

10

120

Lisa Roa

133

35

10

21:56

2:31

9

52:20

 

10

1:27:18

1:49:15

11

126

Jennifer Harris

247

38

9

21:40

2:05

8

49:10

1:24

9

38:44

1:53:04

 

Female 40 to 44

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

11

Melissa Adam

129

41

4

15:32

1:13

1

36:21

0:47

1

22:15

1:16:10

2

33

laurie kamerer

125

41

2

15:26

2:31

2

40:47

1:12

2

22:55

1:22:54

3

43

Katherine Stone

169

40

1

14:52

1:56

3

40:50

0:57

8

26:24

1:25:00

4

45

Brenda Shoup

170

44

7

17:02

1:57

5

41:49

1:03

3

24:22

1:26:15

5

46

Ozlem Alper-Ekin

146

42

8

17:17

1:42

4

41:18

1:16

4

24:43

1:26:18

6

57

sophie dryer

189

43

5

16:14

2:07

7

44:22

1:13

5

25:05

1:29:03

7

92

Mel McGilton

158

41

6

16:27

3:07

9

49:28

1:15

7

25:59

1:36:19

8

98

Patti Wallingford

123

44

3

15:29

3:35

10

52:12

1:36

6

25:55

1:38:50

9

109

Paige Poray

136

40

9

18:36

2:24

6

43:28

2:16

9

35:25

1:42:12

10

127

Christina Lopez

131

43

10

21:29

3:51

8

46:59

2:51

10

38:36

1:53:48

11

140

Shalaan Friday

111

40

11

44:28

3:41

11

1:28:10

1:34

11

42:46

3:00:41

 

Female 45 to 49

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

24

Patsy Knopf

233

46

1

13:14

1:29

1

40:42

1:14

1

24:05

1:20:46

2

72

Lauren Pichola

213

46

4

19:18

1:29

4

45:09

0:35

2

24:59

1:31:32

3

80

Rosanne Lair

235

49

3

18:23

2:37

3

42:38

1:32

3

28:17

1:33:29

4

90

Michelle Duever

130

45

7

1:05:19

 

2

42:19

 

5

32:31

1:35:47

5

100

Mala Brindisi

187

49

2

17:36

2:36

5

46:10

1:22

4

31:30

1:39:15

6

130

Barbara Shardy

132

45

6

21:53

3:34

6

50:46

3:27

6

37:01

1:56:43

7

139

stacy notestine

232

45

5

21:32

2:38

7

1:31:19

 

7

2:07:22

2:28:55

 

Female 50 to 54

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

70

Linda Virene

122

54

2

18:20

2:14

1

42:14

1:36

1

26:29

1:30:54

2

87

Joanne Liu

176

54

1

18:07

1:44

2

42:55

1:33

2

31:08

1:35:29

3

125

Rhonda Dixon

154

50

3

20:59

3:46

3

49:41

2:02

3

36:23

1:52:53

 

Female 55 to 59

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

131

cheryl basil

230

57

1

25:22

2:56

1

51:37

1:41

1

36:28

1:58:06

2

142

Kathleen Putman

124

56

2

45:39

5:02

2

1:44:44

6:28

2

2:06:22

4:48:16

 

Female 60 to 64

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

121

Ruth Morley

203

61

1

21:05

2:44

1

45:54

1:49

1

37:58

1:49:33

 

Male 14 and under

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

32

Unknown Partic. 708

708

1

17:00

1:52

2

41:42

1:48

1

20:21

1:22:44

2

134

Camden Andrian

167

11

2

21:12

6:52

3

1:01:50

2:08

2

31:04

2:03:07

3

141

Unknown Partic. 695

415

4

57:54

2:54

1

0:00

1:28:28

3

1:15:18

3:44:36

4

143

Unknown Partic. 696

586

3

48:21

2:38

4

2:58:19

1:37

4

1:47:12

5:38:09

 

Male 15 to 19

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

17

Michael Linse

104

18

4

14:46

4:26

1

34:49

2:31

3

22:09

1:18:43

2

18

Abraham Mancino

202

16

5

17:54

2:32

2

35:50

1:15

2

21:20

1:18:53

3

35

Evan Gorney

228

17

3

12:48

3:59

5

44:20

0:42

1

21:12

1:23:03

4

41

Cam Harsch

120

15

2

12:30

3:39

4

42:56

1:47

4

23:20

1:24:14

5

42

Nick Kimble

162

15

1

12:02

2:19

3

39:24

1:59

5

28:29

1:24:16

 

Male 20 to 24

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

1

Greg Johnson

112

22

1

13:34

0:57

1

33:27

0:56

1

16:56

1:05:52

2

40

Robin Brundage

177

21

3

18:28

2:10

2

37:35

1:54

2

23:56

1:24:06

3

55

James Luybli

194

24

2

17:24

1:23

4

43:27

0:41

3

25:26

1:28:22

4

79

Joshua Nieman

220

23

4

19:07

2:13

3

42:28

1:51

4

27:38

1:33:19

 

Male 25-29

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

3

Garett Simpson

257

28

1

14:13

1:11

1

34:42

0:50

1

20:51

1:11:49

2

22

Branon Money

192

28

4

17:04

1:20

2

37:05

0:56

3

24:05

1:20:31

3

75

Roger Coate

216

26

5

18:17

4:46

3

44:01

2:10

2

23:02

1:32:17

4

82

William Boone

118

25

2

15:07

3:04

4

45:52

1:25

5

28:52

1:34:21

5

89

Mark Stevens

249

29

3

15:57

2:38

6

47:52

1:27

4

27:44

1:35:39

6

118

Justin Hite

163

29

6

24:03

2:24

5

47:13

3:18

6

30:43

1:47:43

 

Male 30 to 34

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

9

Matt Briggs

119

34

2

16:24

1:18

2

35:17

1:16

2

21:37

1:15:53

2

30

Dominic Garreffa

209

33

3

16:57

1:35

4

39:07

0:54

3

23:37

1:22:13

3

31

Brian Kathmann

201

31

1

14:46

1:51

5

39:16

1:18

6

25:26

1:22:38

4

37

Walter Hengely

155

30

4

17:45

1:21

3

38:53

0:55

5

24:27

1:23:24

5

76

sean kocher

198

32

7

19:15

3:39

6

41:41

0:55

7

26:52

1:32:23

6

77

Andrew Scordato

173

34

5

18:06

2:38

9

47:08

0:53

4

23:55

1:32:42

7

83

Kevin Craig

147

33

9

22:10

4:03

8

46:41

0:44

1

21:03

1:34:44

8

103

Brian Phillips

127

33

6

18:09

4:58

1

0:00

46:07

8

30:19

1:39:35

9

115

John Lowry

107

34

8

21:45

5:37

7

44:33

2:41

9

30:30

1:45:08

10

132

Joe Lanham

212

32

0:00

23:47

10

54:55

 

10

1:39:57

1:59:03

 

Male 35 to 39

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

2

Matthew Means

116

38

2

14:06

1:09

2

33:46

0:43

1

18:35

1:08:22

2

5

Luke Powell

134

35

3

14:39

1:27

3

35:01

0:55

4

20:57

1:13:01

3

10

Justin Scott

138

38

1

13:42

1:38

4

37:22

1:01

5

22:25

1:16:10

4

21

Jason Diehl

697

39

6

16:59

1:41

5

39:19

1:04

3

20:56

1:20:01

5

34

Andy Hill

110

39

8

18:36

2:04

6

40:23

1:57

2

19:59

1:23:02

6

36

Chris Pohlod

223

39

4

14:56

2:25

7

40:58

0:50

6

24:04

1:23:15

7

47

Mark McNamara

156

37

7

17:11

1:58

1

0:00

42:47

7

25:00

1:26:58

8

86

James Shultz

256

36

5

16:28

3:38

8

41:31

 

10

33:47

1:35:25

9

110

Kevin Karnchanaphati

240

36

9

18:57

3:59

9

47:31

1:58

8

30:05

1:42:33

10

123

Jeff Kaufhold

149

35

10

21:03

3:40

10

55:04

0:57

9

30:32

1:51:17

 

Male 40 to 44

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

6

Greg Yoakam

100

41

3

15:31

1:10

2

37:05

0:47

1

20:59

1:15:34

2

19

Paul Kilroy

229

40

1

15:08

1:41

1

35:14

1:13

5

26:10

1:19:28

3

29

david pitsch

659

44

2

15:15

2:12

3

37:26

1:05

3

25:43

1:21:44

4

51

Carl Petitt

259

42

4

15:36

2:18

4

39:09

1:51

6

28:22

1:27:19

5

67

Ron McGilton

157

41

5

17:43

3:19

6

43:53

0:59

2

24:52

1:30:48

6

68

Eric White

186

44

6

17:55

2:47

5

42:35

1:47

4

25:45

1:30:49

7

99

James Kelley

242

44

10

1:07:03

 

8

46:45

 

10

33:31

1:38:52

8

114

Dale Kret

175

44

7

19:49

2:48

9

48:51

1:54

9

31:40

1:45:04

9

116

Derek graziosi

221

43

8

24:02

6:01

7

44:02

3:29

8

28:38

1:46:14

10

136

Cory Black

178

42

9

32:59

4:11

10

58:50

2:06

7

28:22

2:06:30

 

Male 45 to 49

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

4

Bob Duncan

664

48

1

13:46

1:02

3

33:10

0:57

2

23:18

1:12:16

2

13

David Knopf

208

45

3

14:46

1:58

2

0:00

38:42

1

21:20

1:16:48

3

16

Yakov Sobolev

102

45

4

15:04

3:03

4

34:27

1:16

4

24:33

1:18:25

4

39

John Sachs

657

46

9

18:59

1:02

5

38:09

1:19

3

24:30

1:24:01

5

53

Jeremy Kokales

181

45

8

18:31

2:18

1

0:00

41:14

7

26:03

1:28:08

6

58

Peter Roberts

165

46

2

14:36

3:27

8

44:23

1:11

5

25:29

1:29:09

7

64

shane mauck

152

45

10

19:53

2:12

6

41:11

0:47

6

26:01

1:30:06

8

88

Steve Lopez

215

45

7

18:25

3:28

7

43:04

2:07

8

28:27

1:35:33

9

91

David Burke

251

46

5

15:07

3:47

10

47:00

 

10

1:20:59

1:36:07

10

93

Juan Crestanello

160

48

6

15:42

4:22

9

44:51

1:24

9

29:59

1:36:20

 

Male 50 to 54

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

8

Todd Hart

140

53

2

15:22

1:20

3

33:14

0:56

5

24:57

1:15:52

2

12

William Benson

139

52

1

12:40

1:16

4

34:35

1:16

8

26:43

1:16:31

3

14

Robert Hammond

113

50

4

15:46

1:45

6

36:40

1:05

2

22:34

1:17:51

4

15

ken mills

114

54

7

17:07

1:40

5

36:08

1:09

1

22:12

1:18:17

5

23

Konrad Kircher

117

52

6

16:57

1:14

7

37:19

1:15

3

23:52

1:20:39

6

26

Sandy Donald

658

54

 

 

 

 

 

 

12

1:21:00

1:21:00

7

49

Mick Mitchell

143

53

5

16:10

1:35

8

38:39

1:25

9

29:18

1:27:08

8

52

Jeff Stauch

121

50

3

15:25

2:12

9

41:55

1:36

7

26:26

1:27:37

9

61

David White

171

52

9

17:38

3:25

1

0:00

43:55

4

24:35

1:29:33

10

73

Brian Saul

145

54

8

17:11

3:27

10

44:00

1:31

6

25:28

1:31:40

11

117

Jeffrey Strayer

182

50

11

23:47

3:27

2

0:00

47:45

10

31:55

1:46:55

12

129

Chris Richardson

150

50

10

22:11

4:44

11

47:11

1:10

11

39:42

1:55:01

 

Male 55 to 59

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

7

Normand St-Pierre

199

58

1

15:43

1:32

2

35:02

0:54

1

22:23

1:15:35

2

44

Stephen Fisher

101

56

2

17:05

1:39

3

38:35

1:27

3

26:40

1:25:28

3

84

michael walls

184

59

7

21:11

1:37

5

44:40

2:11

2

25:16

1:34:58

4

85

Rob Dreiss

191

56

4

17:21

2:58

4

40:22

1:47

6

32:37

1:35:07

5

101

Jim Glesige

135

58

5

18:01

2:58

1

0:00

47:53

4

30:24

1:39:17

6

113

Andrew Hauck III

137

59

3

17:17

5:04

6

48:56

1:25

5

31:23

1:44:08

7

122

Mark Pietz

195

56

6

18:58

3:00

7

49:56

1:22

7

37:14

1:50:32

 

Male 60 to 64

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

25

John Walters

236

61

1

15:30

1:28

2

37:43

1:11

1

24:59

1:20:53

2

54

Bill Lowry

694

64

2

17:11

1:51

3

41:05

1:39

2

26:26

1:28:14

3

74

willliam Morley

159

62

4

17:53

3:45

1

0:00

43:31

3

26:30

1:31:40

4

108

Edward Greunke

148

63

3

17:30

3:05

4

46:20

2:47

5

32:14

1:41:59

5

133

Barry McCoy

214

63

5

31:50

5:03

5

52:46

2:12

4

29:10

2:01:04

 

Male 65 to 69

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

60

David Lasse

168

65

1

17:59

3:01

1

39:26

3:55

1

25:08

1:29:30

2

102

Russell Clarke

200

69

4

22:55

1:58

2

40:16

 

4

1:16:25

1:39:21

3

105

michael enderly

126

69

3

20:14

2:01

3

41:47

2:15

3

35:05

1:41:24

4

111

Donald Scarpero

219

69

2

19:00

2:47

4

44:22

2:15

2

34:18

1:42:44

 

Male 70 to 74

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

124

Gary Rhodes

260

73

1

18:30

3:29

1

48:29

1:40

1

39:23

1:51:33

 

Sprint Tri- Elite

Elite Master

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

4

Kat Briggs

293

46

1

15:13

1:03

1

34:20

1:08

1

21:07

1:12:53

 

Elite Open

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

1

Ross Hartley

294

25

1

10:48

0:46

2

31:49

0:33

1

17:37

1:01:35

2

2

Neil Ernst

296

33

2

14:12

1:15

1

0:00

35:15

3

20:23

1:11:07

3

5

Justin Kassnel

297

26

3

16:54

1:18

3

35:46

0:40

2

18:26

1:13:06

4

6

Cy Wyche

298

34

4

20:28

2:17

4

45:41

0:51

4

23:23

1:32:42

 

Elite Master

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

7

Mark Sommer

295

42

1

19:39

1:54

1

51:07

0:42

1

22:39

1:36:02

 

Elite Grandmaster

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

3

Randy Lehrer

291

52

1

12:03

1:25

1

35:19

0:47

1

22:21

1:11:57

 

Sprint Tri- Clydesdale XL1

Male 39 and under

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

2

Eric Leibowitz

272

33

3

15:08

2:05

1

35:46

3:43

1

26:21

1:23:05

2

3

David Burns

465

32

2

15:07

1:20

2

36:36

1:14

7

29:25

1:23:44

3

4

sean mcafee

691

39

1

13:36

1:21

4

39:50

1:01

5

29:04

1:24:55

4

5

Robert Walter

275

39

5

17:35

3:03

3

38:56

1:19

2

26:52

1:27:47

5

7

Gregory Tucker

282

30

4

17:26

1:55

5

41:07

1:27

4

28:35

1:30:31

6

9

Adam Joly

656

30

6

17:41

2:09

 

 

43:05

3

28:03

1:31:00

7

14

Matthew Miller

274

28

11

23:39

2:22

6

43:52

2:05

6

29:22

1:41:22

8

15

Alfred Smith II

279

33

8

19:55

3:59

7

45:53

1:34

8

30:00

1:41:23

9

16

Andrew Hargus

278

33

7

19:31

3:47

9

48:14

1:26

9

34:21

1:47:22

10

17

Simeon Hodges

268

36

10

22:01

4:01

8

46:47

1:34

10

35:27

1:49:52

11

18

Abram Cookson

290

37

9

20:31

2:27

10

49:31

1:33

11

38:58

1:53:03

 

Male 40 and over

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

1

Milt Allen

269

53

6

17:38

1:27

1

37:44

0:56

1

22:13

1:20:01

2

6

Frederick Gorney

284

48

3

16:24

2:33

2

38:52

1:16

3

28:55

1:28:02

3

8

George Craig

78

41

2

16:13

2:40

5

44:14

1:57

2

25:32

1:30:38

4

10

Brent Emmons

280

42

7

18:20

2:21

3

41:15

0:55

4

30:01

1:32:54

5

11

Trevor Blachly

276

45

4

16:44

2:39

4

43:39

1:18

6

31:39

1:36:01

6

12

Gilbert Wilson

285

43

5

17:29

46:22

 

 

1:15

5

31:14

1:36:22

7

13

Greg Gress

283

45

1

15:37

1:53

7

45:12

1:57

7

31:54

1:36:35

8

19

Dan Roberts

271

49

11

28:23

2:17

6

44:15

1:23

9

37:18

1:53:39

9

20

Bill Richardson

270

48

10

26:13

2:16

8

49:22

2:06

10

37:53

1:57:53

10

21

Tim Knierim

281

52

8

20:07

5:53

10

50:59

2:09

11

38:55

1:58:05

11

22

Jack Popovich

277

49

9

22:13

3:33

11

59:07

2:42

8

32:00

1:59:38

12

23

Christian Armstrong

289

40

12

31:33

3:27

9

50:44

3:09

12

46:23

2:15:18

 

Sprint Tri- Athena

Female 39 and under

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

1

Lauren Hartfelder

265

24

1

18:04

2:48

1

48:20

1:08

1

30:46

1:41:08

2

3

Amy Baker

264

32

3

22:13

2:55

3

58:58

3:30

2

42:24

2:10:01

3

4

Julie Anderson

267

37

2

21:13

4:10

2

57:00

1:51

5

46:38

2:10:54

4

5

Emily Cook

262

31

5

23:21

7:25

5

1:22:16

4:42

3

44:44

2:42:30

5

6

Natalie Cook

263

25

4

23:21

7:27

4

1:22:06

4:51

4

44:44

2:42:31

 

Female 40 and over

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

2

Irene Knapp

266

45

1

21:07

2:04

1

48:12

1:57

1

38:32

1:51:53

 

Sprint Tri- Male Team

Male 0-99

 

Overall

 

------- Swim/Run 1 -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

Rnk

Time

Time

1

1

Team Ricketts

142

32

1

12:25

0:55

1