East Fork Triathlon & Duathlon

Age Group Results

August 01, 2010


HFP Racing

Olympic Triathlon - Age Group

Female 20 to 24

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

40

Kathryn Hall

424

24

1

24:33

 

01:43

1

1:26:02

 

00:55

1

55:16

 

2:48:31

 

Female 25 to 29

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

27

Julie Routson

423

27

1

23:44

 

01:26

1

1:13:55

 

00:54

1

56:40

 

2:36:42

2

68

Kelley Potter

413

27

2

24:17

 

02:34

2

1:33:29

 

01:42

3

1:04:16

 

3:06:20

3

91

Jill Wilmoth

431

28

3

25:01

 

01:54

3

1:56:19

 

02:01

2

1:02:24

 

3:27:41

4

95

Erin Kidd

429

29

4

33:08

 

03:06

 

 

 

1:43:28

4

1:17:55

 

3:37:39

 

Female 30 to 34

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

26

Becca Vianello

425

30

1

20:25

 

01:36

 

 

 

1:24:22

1

48:11

 

2:34:36

2

49

Leigh Gift

435

31

2

28:19

 

01:19

2

1:29:37

 

01:02

2

51:35

 

2:51:53

3

61

Meghan Frost

421

31

3

29:00

 

02:02

1

1:28:20

 

01:57

4

58:10

 

2:59:30

4

69

Rebecca Brattain

416

33

4

31:55

 

02:08

3

1:33:08

 

02:22

3

58:02

 

3:07:38

5

94

Lisa McKeagan

480

32

5

36:39

 

02:08

4

1:39:28

 

01:57

5

1:17:24

 

3:37:37

 

Female 35 to 39

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

18

Cathie Phillips

414

37

1

22:32

 

01:09

2

1:16:31

 

00:45

2

49:45

 

2:30:43

2

30

Gabrielle McBride

418

35

2

25:46

 

01:58

1

42:56

 

40:03

1

49:39

 

2:40:24

3

72

Susan Bronsil

428

39

4

34:37

 

01:49

3

1:25:24

 

01:32

3

1:06:17

 

3:09:41

4

74

Patience Lewis

434

37

3

29:42

 

01:34

4

1:30:14

 

01:37

4

1:06:51

 

3:10:01

 

Female 40 to 44

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

60

Mary Berta Coggeshall

432

41

2

27:50

 

01:20

1

1:28:46

 

01:40

2

59:47

 

2:59:26

2

71

Tiffany Heindel

433

42

1

26:30

 

01:14

2

1:30:56

 

02:21

3

1:08:24

 

3:09:26

3

76

Catherine Perhala

417

44

3

35:02

 

01:25

3

1:34:25

 

01:58

1

58:10

 

3:11:03

4

98

Susan Zurface

426

40

4

39:08

 

01:40

4

1:36:37

 

01:55

4

1:22:26

 

3:41:48

 

Female 45 to 49

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

83

Susan Felter

430

48

3

37:16

 

02:49

2

1:37:06

 

02:06

1

1:04:43

 

3:24:01

2

100

Jennifer Carney

419

45

2

32:37

 

02:05

3

1:38:47

 

03:54

2

1:31:58

 

3:49:23

DNF

DNF

Jill Johnson

420

46

1

28:18

 

02:40

1

1:26:35

 

02:22

 

 

 

 

 

Female 50 to 54

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

64

Peggy Kovarik

507

51

1

28:38

 

02:43

1

1:27:10

 

02:20

2

1:01:12

 

3:02:04

2

81

Debbie Tighe

422

53

2

41:57

 

01:13

2

1:34:30

 

01:36

1

1:00:39

 

3:19:57

 

Female 55 to 59

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

32

Ruth Kohstall

436

56

1

28:30

 

02:06

1

1:18:27

 

01:17

1

51:27

 

2:41:48

2

84

Janice Webster

427

56

2

31:47

 

02:16

2

1:35:55

 

01:48

2

1:13:01

 

3:24:50

 

Male 15 to 19

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

15

Sean Kluttz

402

18

1

24:39

 

01:31

1

1:19:39

 

00:54

1

42:07

 

2:28:53

2

65

Andrew Pridemore

336

17

3

 

32:52

 

 

 

1:36:01

2

55:23

 

3:02:44

3

89

Jonathan Herrick

347

19

2

36:54

 

03:22

2

1:44:02

 

01:54

3

59:58

 

3:26:12

 

Male 20 to 24

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

2

Vant Lammers

374

22

3

22:01

 

00:39

3

1:08:02

 

00:43

1

40:49

 

2:12:15

2

5

Robert Sturm

377

21

1

19:14

 

01:14

4

1:12:07

 

00:49

2

46:59

 

2:20:24

3

31

Michael Klimek

375

22

4

25:39

 

01:32

5

1:15:11

 

00:51

5

58:18

 

2:41:33

4

34

Grant Gorham

384

21

7

29:41

 

02:08

2

56:24

 

01:24

7

1:12:51

 

2:42:30

5

43

Alex Swary

378

21

8

33:30

 

01:58

6

1:16:13

 

01:34

4

55:40

 

2:48:58

6

44

John McClellan

383

20

5

26:49

 

01:45

8

1:27:26

 

01:00

3

53:26

 

2:50:27

7

51

Chris Schleich

353

20

6

28:05

 

02:02

7

1:21:19

 

01:23

6

59:47

 

2:52:37

DNF

DNF

Justin Dennen

406

24

2

20:29

 

01:42

1

53:00

 

00:42

 

 

 

 

 

Male 25 to 29

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

3

Timothy Gannon

462

27

2

24:57

 

01:42

1

1:10:22

 

00:47

1

39:24

 

2:17:13

2

12

Nicholas Manning

346

27

1

23:52

 

02:05

3

1:13:24

 

01:24

2

43:17

 

2:24:04

3

14

Chris Cameron

363

28

3

25:30

 

00:54

2

1:12:23

 

01:12

4

48:04

 

2:28:04

4

20

Brad Deaton

364

29

5

27:07

 

02:32

4

1:14:31

 

01:14

3

46:50

 

2:32:16

5

46

Jesse Gray

524

29

4

25:57

 

02:07

5

1:23:06

 

01:48

5

58:24

 

2:51:25

 

Male 30 to 34

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

Dan Peairs

494

32

1

18:48

 

01:00

1

1:05:23

 

00:44

1

37:24

 

2:03:21

2

4

Jesse Frost

348

34

2

22:04

 

01:42

3

1:09:48

 

01:35

2

43:15

 

2:18:25

3

9

Brad Phillips

337

33

3

24:21

 

01:52

2

1:08:51

 

01:55

3

45:17

 

2:22:18

4

19

Matthew Whitlow

359

33

4

25:01

 

01:36

4

1:13:57

 

01:30

7

49:10

 

2:31:16

5

25

franklin baker

396

31

5

25:19

 

02:17

7

1:19:42

 

01:54

4

45:18

 

2:34:32

6

29

Kurtis Larson

360

30

10

31:13

 

01:49

6

1:17:50

 

01:18

6

47:33

 

2:39:44

7

38

MICHAEL PIPOSAR

394

33

6

28:16

 

01:45

5

1:14:51

 

01:00

11

59:06

 

2:45:00

8

41

Brett Saffell

369

34

9

30:15

 

02:03

10

1:27:49

 

01:34

5

46:58

 

2:48:41

9

54

JAMES HERBST JR

345

31

11

32:54

 

01:41

8

1:24:43

 

02:20

8

53:32

 

2:55:11

10

57

Matthew Arling

349

33

7

29:52

 

01:49

9

1:25:56

 

01:12

10

56:49

 

2:55:40

11

75

Matthew Lemaster

392

31

12

39:57

 

02:28

12

1:31:02

 

01:12

9

55:59

 

3:10:41

12

77

Eric Southerington

344

32

8

30:04

 

02:11

11

1:30:25

 

02:20

12

1:06:27

 

3:11:29

 

Male 35 to 39

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

7

Joe Fernandez

335

35

2

24:06

 

01:49

2

1:09:09

 

01:01

2

45:25

 

2:21:32

2

8

Peter Bauer

368

36

1

22:46

 

01:47

1

1:07:12

 

02:00

4

48:19

 

2:22:06

3

13

Jim Murphy Jr

358

36

4

24:36

 

01:12

4

1:15:02

 

01:04

1

43:33

 

2:25:29

4

17

Sean Peecher

398

39

3

24:19

 

02:50

3

1:12:48

 

01:58

5

48:37

 

2:30:34

5

24

Hassen Berry

452

36

5

25:00

 

02:30

5

1:15:38

 

01:50

6

49:12

 

2:34:11

6

28

William Russ

339

37

10

28:27

 

01:08

6

1:18:16

 

01:05

7

49:41

 

2:38:39

7

36

Daniel Haight

372

35

6

25:32

 

 

7

1:19:50

 

 

16

2:15:12

 

2:43:06

8

39

Martin Peter

357

36

7

25:45

 

01:43

10

1:24:30

 

01:30

8

52:41

 

2:46:11

9

47

Travis Ramler

408

36

11

29:01

 

01:40

8

1:24:22

 

01:03

9

55:31

 

2:51:39

10

52

Bill Kunes

381

39

8

26:41

 

01:26

11

1:24:34

 

01:25

11

59:46

 

2:53:54

11

55

Will Peveler

389

39

12

29:18

 

01:50

12

1:24:55

 

01:29

10

57:38

 

2:55:13

12

58

Jon Scott

355

35

9

28:21

 

01:44

9

1:24:26

 

01:55

13

1:01:06

 

2:57:33

13

62

Derek Jones

497

38

14

39:34

 

03:30

14

1:30:01

 

00:53

3

47:36

 

3:01:35

14

78

Trey Morgan

387

37

15

42:43

 

03:31

13

1:25:56

 

02:22

12

1:00:28

 

3:15:01

15

97

Greg Edmonds

388

37

13

35:00

 

03:49

16

1:40:23

 

02:25

15

1:17:53

 

3:39:32

16

99

Fady Soueidan

342

39

16

44:55

 

05:50

15

1:36:21

 

04:35

14

1:12:42

 

3:44:25

 

Male 40 to 44

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

11

James Oakes

386

41

2

23:50

 

01:33

1

1:12:41

 

00:47

1

44:08

 

2:23:00

2

16

Arnie Zucker

356

44

1

22:39

 

02:47

4

1:17:55

 

01:36

2

44:17

 

2:29:16

3

23

Sean Cooney

371

40

3

25:12

 

02:00

2

1:15:50

 

01:26

3

49:02

 

2:33:31

4

48

Steve Elmlinger

495

42

6

31:22

 

03:39

5

1:22:29

 

02:21

4

51:47

 

2:51:39

5

50

Timothy Hooks

362

44

9

35:46

 

02:04

3

1:17:15

 

01:14

6

56:01

 

2:52:21

6

63

Lawrence Gaffney

382

40

4

29:44

 

02:58

11

1:35:23

 

01:25

5

52:17

 

3:01:50

7

66

Richard Butler

366

42

11

37:06

 

02:18

6

1:24:36

 

02:24

8

56:38

 

3:03:04

8

67

Greg Elpers

376

44

8

34:11

 

02:20

7

1:28:40

 

01:25

7

56:29

 

3:03:07

9

73

Ken Marshall

379

44

5

30:48

 

03:53

8

1:31:41

 

02:10

10

1:01:07

 

3:09:41

10

79

John Sachs

404

43

10

36:15

 

01:59

9

1:34:49

 

02:32

9

59:44

 

3:15:20

11

80

Lowell Clark

351

41

7

31:46

 

02:46

10

1:34:55

 

02:47

11

1:05:30

 

3:17:47

 

Male 45 to 49

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

6

Larry Brown

488

46

1

26:12

 

01:32

1

1:07:19

 

01:28

2

44:12

 

2:20:45

2

10

Jim White

367

46

3

28:18

 

01:47

2

1:09:20

 

00:57

1

42:30

 

2:22:54

3

85

George Rendell

403

48

2

26:33

 

03:19

3

1:36:42

 

02:47

6

1:15:49

 

3:25:12

4

87

jimmy laux

385

48

5

35:04

 

01:53

4

1:39:04

 

02:05

4

1:07:16

 

3:25:24

5

88

Jerry Crabb

401

46

6

36:59

 

03:43

6

1:48:58

 

02:01

3

53:50

 

3:25:33

6

96

John Hunter

391

46

4

32:58

 

02:59

5

1:46:28

 

02:07

5

1:14:36

 

3:39:11

 

Male 50 to 54

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

21

Douglas Hart

409

50

3

25:02

 

01:59

2

1:15:57

 

01:29

3

47:55

 

2:32:25

2

22

Len Schuster

492

51

6

30:59

 

01:15

1

1:13:11

 

00:56

1

46:17

 

2:32:39

3

33

Steve Steller

365

52

4

27:41

 

02:15

6

1:20:27

 

01:47

5

49:53

 

2:42:05

4

35

Greg Tatusko

350

51

5

29:11

 

02:37

4

1:19:22

 

02:15

4

49:18

 

2:42:45

5

37

Jerry Swartzel

407

50

11

35:29

 

01:14

3

1:17:29

 

01:24

2

47:42

 

2:43:21

6

45

Daniel Thompson

352

50

10

34:43

 

03:13

5

1:20:16

 

02:01

6

50:53

 

2:51:08

7

56

Walter Bessey

340

50

8

32:11

 

01:34

7

1:20:42

 

01:01

7

59:50

 

2:55:20

8

59

Jeffery Bastian

373

50

2

24:59

 

02:23

8

1:25:46

 

01:53

9

1:04:07

 

2:59:09

9

70

John Leighton

393

50

9

33:24

 

01:32

9

1:29:47

 

01:26

8

1:02:24

 

3:08:34

10

82

Gregory Clarke

343

53

7

31:37

 

03:01

11

1:38:44

 

02:06

10

1:06:46

 

3:22:18

11

86

Robert Garriott

338

51

12

35:49

 

03:34

10

1:32:01

 

03:49

11

1:09:57

 

3:25:13

DNF

DNF

William Wilson

380

51

1

24:33

 

01:10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Male 55 to 59

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

42

Ted Jaspers

370

57

3

28:00

 

02:46

1

1:19:11

 

01:59

1

56:54

 

2:48:52

2

53

John Walters

405

58

1

27:16

 

02:20

2

1:25:55

 

02:05

2

57:26

 

2:55:03

3

90

rob lyons

354

56

4

28:35

 

02:13

3

1:34:37

 

02:18

4

1:18:44

 

3:26:29

4

92

Doug Thomsen

610

57

2

27:42

 

03:20

4

1:36:08

 

02:58

5

1:20:27

 

3:30:37

5

101

Brian McHugh

390

56

5

38:14

 

08:46

5

1:44:59

 

05:14

3

1:12:26

 

3:49:40

 

Male 60 to 64

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

93

Robert Obermeyer

361

61

1

40:03

 

02:51

1

1:44:30

 

01:44

1

1:01:49

 

3:30:58

 

Olympic Triathlon - Elite Open

Male

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

Ross Hartley

331

22

1

17:45

 

01:02

2

1:05:01

 

00:42

1

36:57

 

2:01:29

2

2

Ben Hall

330

19

2

19:02

 

00:58

1

1:03:53

 

00:37

2

39:25

 

2:03:57

 

Olympic Triathlon - Elite Mast

Female

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

4

CHERYL CHANEY

329

48

1

25:39

 

01:48

1

1:12:59

 

01:07

1

47:39

 

2:29:14

 

Male

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

Jeffrey Coudron

323

40

1

19:11

 

00:53

2

1:06:24

 

00:46

1

38:47

 

2:06:02

2

2

jeff watern

325

49

3

22:43

 

01:03

1

1:04:22

 

00:59

2

41:14

 

2:10:23

3

3

Gregg Slayton

324

48

2

19:17

 

01:02

3

1:07:56

 

00:58

3

41:23

 

2:10:38

4

5

michael miller

326

49

4

29:39

 

01:48

4

1:12:21

 

01:43

4

50:21

 

2:35:54

 

Olympic Triathlon - Grand Mast

Male

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

Kevin Larson

320

51

1

22:16

 

01:40

1

1:13:13

 

00:47

1

42:15

 

2:20:13

2

2

Tim Bowman

321

55

2

26:33

 

02:03

3

1:14:56

 

01:14

2

53:13

 

2:38:01

3

3

Roy Youngmann

322

55

3

30:14

 

01:32

2

1:14:37

 

01:34

3

1:07:40

 

2:55:40

 

Olympic Triathlon - Clydes XL1

0 - 39

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

Chad Lockard

445

32

1

25:48

 

01:55

1

1:11:16

 

01:36

1

45:59

 

2:26:36

2

3

Damien Lass

444

33

2

26:32

 

02:17

2

1:16:32

 

01:36

2

55:44

 

2:42:42

3

4

Cameron Stegall

443

32

3

42:13

 

01:51

3

1:26:23

 

02:06

3

1:20:33

 

3:33:07

 

40 +

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

2

Bryan Earnest

446

44

1

28:55

 

01:14

1

1:11:21

 

01:40

1

55:53

 

2:39:05

 

Olympic Triathlon - Clydes XL2

0 - 39

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

3

christopher seeley

455

37

2

27:42

 

01:58

1

1:16:03

 

00:56

1

54:41

 

2:41:22

2

4

Isaac Ligocki

453

26

3

29:18

 

03:28

2

1:26:24

 

01:42

2

55:25

 

2:56:19

3

5

paul krone

454

24

1

19:36

 

02:22

4

1:29:52

 

01:43

4

1:04:59

 

2:58:35

4

6

Steve Lorek

450

35

4

30:51

 

02:58

3

1:28:24

 

01:56

3

1:01:59

 

3:06:09

 

40 +

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

Scott Whipple

448

46

2

23:31

 

01:35

1

1:13:51

 

01:02

1

49:41

 

2:29:42

2

2

Tom Gerstle

449

43

1

22:10

 

01:39

2

1:16:55

 

01:01

2

51:21

 

2:33:07

3

7

MICHAEL BOS

447

41

3

24:04

 

02:35

3

1:33:29

 

04:20

3

1:19:05

 

3:23:36

4

8

Bill Hudson

451

48

4

33:21

 

02:06

4

1:40:58

 

02:08

4

1:25:02

 

3:43:37

 

Olympic Triathlon - Clydes XL3

40 +

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

Scott Kissman

456

42

1

25:35

 

01:30

1

1:26:58

 

01:07

1

55:28

 

2:50:40

 

Olympic Triathlon - Athena

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

Halida Hatic

442

32

1

22:13

 

01:21

1

1:19:45

 

01:14

1

54:11

 

2:38:45

2

2

Catherine Kirk

415

35

2

26:22

 

01:27

2

1:21:21

 

01:11

2

1:05:46

 

2:56:09

3

3

Karnel Hudson

441

42

3

35:22

 

02:06

3

1:42:04

 

01:46

3

1:30:49

 

3:52:10

 

Olympic Triathlon - Team Relay

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

3

Jill Bos

333

35

3

25:59

 

00:47

3

1:39:48

 

02:25

2

58:23

 

3:07:23

 

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

Dan Wallace

332

25

1

21:44

 

00:56

1

55:30

 

00:33

3

1:00:06

 

2:18:51

2

2

Owen Clay Caldwell

334

39

2

23:49

 

00:42

2

1:28:13

 

00:42

1

52:02

 

2:45:29