Akron Kid's Triathlon & Duathlon (11-14)

Overall Results

September 18, 2010


HFP Racing


 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

 

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

 

1

John Reed

507

12

M

2

03:02

 

01:00

2

22:06

 

00:52

1

04:25

 

31:26

 

2

Ross Palazzo

500

14

M

1

02:34

 

01:21

5

22:57

 

00:42

2

04:46

 

32:22

 

3

Thomas Carney

516

13

M

3

03:03

 

01:27

4

22:56

 

00:48

5

05:16

 

33:33

 

4

Ryan Madis

510

11

M

18

03:50

 

01:32

3

22:32

 

01:18

6

05:23

 

34:36

 

5

Dylan Schwarz

506

12

M

16

03:42

 

01:22

7

24:52

 

00:46

4

05:07

 

35:51

 

6

Nick Falke

503

13

M

7

03:14

 

01:35

8

25:26

 

01:03

3

05:07

 

36:27

 

7

Victoria Vale

488

11

F

9

03:20

 

01:09

9

25:44

 

00:45

10

05:46

 

36:45

 

8

Cameron Schmidt

511

11

M

11

03:30

 

28:19

 

 

 

 

28

07:13

 

37:30

 

9

Seamus Sheridan

601

13

M

19

03:56

 

01:35

6

24:32

 

01:37

16

06:02

 

37:44

 

10

Bradley Toth

505

12

M

5

03:08

 

01:45

11

26:22

 

01:00

8

05:45

 

38:01

 

11

Stephen Day III

525

12

M

14

03:41

 

01:19

10

26:18

 

00:48

18

06:05

 

38:12

 

12

Meghan Matheny

519

12

F

6

03:09

 

01:21

12

26:36

 

00:56

20

06:25

 

38:28

 

13

Matthew Hutton

518

12

M

15

03:42

 

01:45

13

27:12

 

01:09

17

06:03

 

39:52

 

14

Sydney Dalrick

502

12

F

21

03:56

 

01:44

15

27:50

 

00:47

13

05:52

 

40:12

 

15

Miriam Blaine

508

12

F

10

03:22

 

02:11

14

27:44

 

00:56

23

06:47

 

41:02

 

16

Madeline Banic

509

13

F

4

03:05

 

01:49

16

28:47

 

00:56

19

06:24

 

41:03

 

17

Tanner Johnson

495

13

M

12

03:37

 

01:37

17

29:04

 

00:59

11

05:49

 

41:07

 

18

Emma Deimling

517

11

F

31

04:26

 

01:07

20

29:56

 

00:50

15

06:01

 

42:22

 

19

Ben Bisesi

492

11

M

27

04:12

 

01:51

21

30:09

 

00:52

7

05:36

 

42:42

 

20

Moira Fiebig

513

12

F

32

04:27

 

01:46

22

30:17

 

01:01

9

05:46

 

43:19

 

21

Ben Stadler

486

12

M

17

03:44

 

02:20

18

29:16

 

01:13

27

07:02

 

43:37

 

22

Evan Makuch

485

12

M

26

04:11

 

01:53

24

30:37

 

01:21

14

05:57

 

44:01

 

23

Mitchell Makuch

521

12

M

28

04:13

 

02:07

26

30:46

 

01:14

12

05:51

 

44:13

 

24

Victoria Ginty

493

14

F

8

03:15

 

02:15

28

31:31

 

01:02

25

07:00

 

45:05

 

25

Alexandria Shockey

499

14

F

13

03:40

 

01:50

31

32:34

 

00:58

24

06:51

 

45:55

 

 

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

26

Cody Heikkila

537

11

M

33

04:34

 

02:47

23

30:22

 

01:01

29

07:16

 

46:03

27

Andew Szendrey

512

12

M

23

04:07

 

02:57

25

30:42

 

01:54

21

06:28

 

46:09

28

Mariam Shockey

600

14

F

20

03:56

 

02:27

27

31:11

 

01:05

32

07:45

 

46:26

29

Melody Bucher

536

12

F

24

04:08

 

01:58

19

29:46

 

01:32

35

09:01

 

46:27

30

Joshua Bowers

496

11

M

22

04:05

 

01:31

30

32:14

 

01:08

30

07:31

 

46:31

31

Jacob Thoman

491

11

M

30

04:22

 

01:27

32

33:39

 

01:00

22

06:33

 

47:03

32

Jessica von Zastrow

501

11

F

25

04:08

 

02:34

29

32:04

 

01:06

33

07:57

 

47:51

33

Morgan Kelley

489

11

F

29

04:21

 

01:52

33

34:43

 

00:55

31

07:37

 

49:30

34

Leanne Bunnell

504

11

F

35

05:09

 

03:10

34

35:09

 

01:06

34

08:05

 

52:40

35

Heather Thompson

490

11

F

36

05:11

 

03:09

35

39:59

 

01:51

26

07:01

 

57:13

36

Aedan Ginty

497

11

M

34

04:48

 

03:30

1

21:32

 

01:01

36

32:57

 

1:03:51