Flag City Multisport Celebration

Sprint Triathlon

Division Results

June 12, 2010


HFP Racing

Female 15 to 19

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

10

Molly Parsons

50

18

1

18:57

 

 

1

38:28

 

00:50

1

29:47

 

1:28:04

 

Female 20 to 24

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

4

alexandra fehring

20

24

1

19:30

 

 

1

35:00

 

00:48

1

27:44

 

1:23:03

 

Female 25 to 29

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

2

Amy Harbour

34

28

1

15:44

 

 

7

42:00

 

00:33

1

24:19

 

1:22:38

2

5

Jacqueline Dexter

66

29

2

16:42

 

 

5

40:09

 

01:03

3

26:04

 

1:24:00

3

9

Kirstin Weible

60

25

6

21:21

 

 

4

39:16

 

00:58

2

24:55

 

1:26:31

4

13

laura rice

7

26

3

18:30

 

 

3

39:12

 

00:40

11

33:22

 

1:31:45

5

16

Elizabeth DiRico

88

25

9

24:38

 

 

6

41:20

 

00:55

4

28:44

 

1:35:38

6

17

Jennifer Dominik

110

27

4

19:38

 

 

8

42:01

 

01:18

10

32:54

 

1:35:52

7

18

Erin Kidd

16

29

7

23:02

 

 

2

39:11

 

01:09

9

32:50

 

1:36:14

8

19

Carla Niese

100

29

5

20:46

 

 

1

39:11

 

00:41

13

37:33

 

1:38:12

9

21

Haley Gonela

94

28

10

25:50

 

 

9

42:29

 

01:20

6

28:57

 

1:38:38

10

23

Erica Zielinski

107

29

11

25:57

 

 

11

42:59

 

02:45

5

28:45

 

1:40:26

11

26

Afton Koball

92

25

8

23:14

 

 

10

42:51

 

00:41

12

37:16

 

1:44:03

12

35

Anne Maholm

36

26

12

26:18

 

 

14

50:31

 

00:59

7

31:38

 

1:49:27

13

36

Ellie Maholm

74

27

13

26:19

 

 

13

49:13

 

02:21

8

31:40

 

1:49:34

14

37

Valerie Roeber

82

28

14

27:02

 

 

12

43:57

 

01:44

14

38:12

 

1:50:57

 

Female 30 to 34

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

11

Becky Bowman

244

30

1

19:04

 

 

1

39:52

 

01:15

1

28:12

 

1:28:25

2

20

Ethel Ringel

653

33

3

24:05

 

 

2

40:46

 

01:59

3

31:34

 

1:38:25

3

25

Laura Hoag

97

30

2

22:04

 

 

3

41:58

 

02:17

6

36:19

 

1:42:40

4

27

Kimberly Thomas

101

33

5

29:08

 

 

4

42:34

 

00:54

4

31:53

 

1:44:30

5

30

Jennifer Mahmoud

85

34

4

26:09

 

 

5

45:10

 

01:50

5

33:06

 

1:46:16

6

33

Melissa Berry

102

34

6

29:21

 

 

6

48:11

 

01:04

2

29:09

 

1:47:45

 

Female 35 to 39

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

Elizabeth Hayes

12

39

1

15:52

 

 

3

38:35

 

00:37

2

25:31

 

1:20:36

2

3

Stacy Tremains

75

38

3

19:15

 

 

2

37:46

 

00:52

1

25:05

 

1:23:00

3

8

angi Peecher

47

38

2

16:06

 

 

1

36:58

 

01:04

4

32:02

 

1:26:12

4

22

Vickie Thomas

55

38

4

24:13

 

 

5

43:31

 

02:00

3

29:30

 

1:39:15

5

29

Cheri Kent

90

38

5

26:32

 

 

4

42:30

 

00:55

5

35:28

 

1:45:28

 

Female 40 to 44

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

14

Lori Kirgis

15

42

1

19:07

 

 

1

39:18

 

00:49

1

34:34

 

1:33:49

2

15

marcie huston

69

42

 

 

 

 

 

 

 

 

5

1:34:06

 

1:34:06

3

31

Barb Buford

106

42

2

21:24

 

 

3

47:55

 

02:34

2

35:03

 

1:46:59

4

32

Melissa Gertz

54

44

3

23:43

 

 

2

44:11

 

01:49

3

37:59

 

1:47:43

5

38

Amy Wheeler

29

43

 

 

 

 

4

1:22:37

 

00:54

4

38:49

 

2:02:21

 

Female 45 to 49

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

7

Shelly Haber

43

47

1

17:45

 

 

1

39:56

 

00:31

1

27:17

 

1:25:30

2

24

Cathy galdes

44

45

2

21:35

 

 

2

51:05

 

01:43

2

27:48

 

1:42:12

 

Female 50 to 54

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

12

kim gallo

49

53

2

19:03

 

 

1

38:34

 

01:15

2

31:35

 

1:30:29

2

28

Sherrie Harris

632

50

3

25:03

 

 

2

43:25

 

00:55

3

35:24

 

1:44:48

DQ

DQ

Brenda allison

39

50

1

18:02

 

 

DQ

34:52

 

01:16

1

31:02

 

1:25:13

 

Female 55 to 59

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

34

Karen Nostadt

77

56

1

27:08

 

 

1

45:15

 

00:59

1

34:52

 

1:48:15

2

39

Denise Boiselle

257

55

2

30:34

 

 

2

53:31

 

00:44

2

40:12

 

2:05:03

 

Female 60 to 64

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

DQ

DQ

Barbara Lockard

48

60

1

36:44

 

 

DQ

26:04

 

03:13

DQ

36:38

 

1:42:40

 

Female Elite Open

Female 39 and under

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

Holly Fiora

25

32

3

17:05

 

 

1

32:02

 

00:31

2

24:57

 

1:14:36

2

2

Tiffany Dixon

41

30

2

16:56

 

 

3

37:13

 

00:58

1

22:35

 

1:17:44

3

3

Colette Gallo

62

22

1

14:59

 

 

2

36:40

 

00:52

3

26:49

 

1:19:23


 

Male 15 to 19

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

3

Lance Wood

58

19

3

17:07

 

 

3

35:04

 

00:28

1

18:56

 

1:11:36

2

5

cody allison

38

19

2

15:46

 

 

1

33:01

 

00:31

4

24:15

 

1:13:35

3

6

Gabe Rastatter

31

15

1

12:52

 

 

4

37:43

 

00:22

2

22:52

 

1:13:50

4

13

Brett Hensinger

5

19

4

23:41

 

 

2

34:46

 

01:01

3

23:51

 

1:23:21

 

Male 20 to 24

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

2

Michael Taylor

45

21

2

15:51

 

 

2

32:17

 

00:27

2

21:08

 

1:09:44

2

7

Brent Hiser

4

23

6

20:43

 

 

1

32:07

 

00:45

1

20:43

 

1:14:20

3

8

Nick Nostadt

70

24

1

14:53

 

 

5

37:43

 

00:25

4

24:41

 

1:17:44

4

11

Tyler Schroeder

14

21

5

20:17

 

 

3

34:34

 

00:26

6

26:43

 

1:22:01

5

12

Kurt Schroeder

13

24

4

19:54

 

 

6

38:03

 

00:49

3

24:17

 

1:23:04

6

14

Kevin Lowery

63

20

3

17:54

 

 

4

37:17

 

01:30

8

27:17

 

1:23:59

7

15

Brett Koball

93

24

7

21:43

 

 

7

39:13

 

00:34

5

26:04

 

1:27:36

8

18

Benjamin Gascoigne

89

22

 

 

 

 

8

1:03:24

 

00:55

7

26:51

 

1:31:10

 

Male 25 to 29

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

Matt Gillman

87

25

1

13:39

 

 

1

31:35

 

00:23

1

19:45

 

1:05:24

2

4

Jonathan Dees

1

26

2

14:55

 

 

2

34:47

 

00:31

3

22:55

 

1:13:09

3

9

Dallas Hansen

8

29

3

20:16

 

 

5

35:50

 

00:48

4

23:42

 

1:20:37

4

10

Jonathan Brammell

67

28

4

20:37

 

 

6

38:37

 

00:45

2

21:30

 

1:21:30

5

16

Destrey Roeber

81

28

5

20:54

 

 

4

35:49

 

01:12

8

30:10

 

1:28:06

6

17

mark joyner

24

29

8

27:47

 

 

3

35:09

 

01:48

5

24:09

 

1:28:54

7

19

Jake Botimer

56

25

6

21:37

 

 

7

45:48

 

00:58

7

29:04

 

1:37:29

8

20

Jonathan Fredrick

98

27

7

27:14

 

 

8

52:43

 

01:23

6

28:32

 

1:49:54

9

21

Pete Opperman

73

26

 

 

 

 

9

1:20:55

 

01:14

9

31:29

 

1:53:38

 

Male 30 to 34

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

Ryan Kelly

11

31

2

15:26

 

 

3

32:20

 

00:30

2

22:52

 

1:11:10

2

2

Jeremy Dixon

40

31

1

15:15

 

 

1

31:57

 

00:35

3

23:32

 

1:11:21

3

3

Joe Dye

96

32

3

16:39

 

 

2

32:10

 

00:42

1

22:12

 

1:11:44

4

8

Brandon Willer

26

33

4

16:43

 

 

4

35:24

 

00:43

4

24:18

 

1:17:11

5

10

Brian Bash

27

32

6

18:21

 

 

8

38:27

 

00:25

5

25:14

 

1:22:29

6

11

Chris Mincks

33

32

5

17:19

 

 

6

38:02

 

00:31

7

26:50

 

1:22:44

7

14

Cory Gardner

2

31

7

19:45

 

 

7

38:08

 

01:20

9

29:41

 

1:28:55

8

16

brian heydinger

83

33

8

20:10

 

 

9

43:47

 

00:42

8

27:52

 

1:32:31

9

19

Todd Prenger

181

31

9

48:33

 

 

5

36:54

 

02:37

6

25:28

 

1:53:34

 

Male 35 to 39

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

4

Chris Bowman

242

35

1

15:14

 

 

4

34:14

 

00:51

1

21:42

 

1:12:02

2

5

Sean Peecher

46

39

4

18:01

 

 

1

31:33

 

01:32

2

21:49

 

1:12:57

3

6

scott hunter

283

38

2

15:29

 

 

3

33:23

 

00:45

5

23:22

 

1:13:00

4

7

Matthew Distel

91

39

3

15:34

 

 

6

35:37

 

00:45

6

23:44

 

1:15:42

5

9

Jeff Schalk

72

39

5

19:54

 

 

5

34:53

 

00:35

4

23:08

 

1:18:32

6

12

Doug Cashel

103

37

8

27:17

 

 

2

32:54

 

00:43

3

22:44

 

1:23:40

7

13

Rodney Strack

255

36

6

21:25

 

 

7

36:36

 

01:06

8

26:08

 

1:25:18

8

15

Chris Deever

215

39

7

26:35

 

 

8

39:26

 

00:53

7

24:11

 

1:31:08

9

17

Michael Johnson

99

36

9

28:00

 

 

10

48:42

 

01:05

9

27:29

 

1:45:18

10

18

Flint Wilson

79

36

10

33:26

 

 

9

40:50

 

01:12

10

33:22

 

1:48:52

 

Male 40 to 44

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

Eric Schloff

253

40

1

13:21

 

 

1

30:58

 

00:51

1

22:22

 

1:07:34

2

2

Tim Brackenbury

57

44

 

 

 

 

5

46:01

 

00:40

2

22:46

 

1:09:29

3

4

James Pinkelman

68

44

2

18:21

 

 

3

34:10

 

01:17

3

23:52

 

1:17:40

4

6

Jim Keilholz

17

42

3

18:46

 

 

2

33:48

 

01:27

5

27:17

 

1:21:20

5

9

Eric Bostelman

37

41

4

22:11

 

 

4

36:53

 

00:50

4

26:50

 

1:26:46

 

Male 45 to 49

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

3

Sam Switzer

65

49

1

13:08

 

 

1

32:03

 

00:42

1

23:50

 

1:09:44

2

5

Jeff McMath

76

47

2

17:27

 

 

4

35:38

 

01:06

2

25:26

 

1:19:38

3

7

James Mason

239

47

7

24:00

 

 

2

33:05

 

01:18

5

27:25

 

1:25:49

4

8

Tom Dusza

258

45

5

22:54

 

 

3

34:59

 

00:40

4

27:24

 

1:25:58

5

10

Mark Pinion

247

46

6

23:36

 

 

7

40:44

 

00:30

3

27:13

 

1:32:05

6

11

Edward Cassidy

52

46

4

20:55

 

 

6

40:39

 

00:52

6

30:18

 

1:32:46

7

12

Jim Haughn

9

49

3

20:47

 

 

5

39:12

 

01:29

7

32:06

 

1:33:35

 

Male 50 to 54

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

Todd Hart

19

50

2

16:15

 

 

1

28:38

 

00:38

1

21:39

 

1:07:11

2

3

Howard Andress

22

54

4

16:49

 

 

4

35:28

 

01:37

2

24:19

 

1:18:15

3

5

stephen mills

18

51

5

17:19

 

 

3

33:56

 

01:56

5

28:14

 

1:21:27

4

6

Sid McMahon

71

52

6

20:26

 

 

2

33:48

 

01:00

3

27:34

 

1:22:50

5

7

Bill Nostadt

78

53

3

16:30

 

 

6

39:43

 

00:43

4

27:44

 

1:24:42

6

9

Neal Parsons

51

52

1

15:50

 

 

5

38:00

 

01:04

8

32:29

 

1:27:24

7

10

BRANCH LEW

108

53

 

 

 

 

7

1:00:04

 

01:12

6

28:53

 

1:30:10

8

14

Mike Spieldenner

64

52

 

 

 

 

8

1:16:42

 

00:47

7

29:06

 

1:46:36

 

Male 55 to 59

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

2

christopher fehring

21

55

1

17:33

 

 

1

33:02

 

01:36

1

23:47

 

1:15:59

2

4

martin Beerman

84

57

2

18:27

 

 

2

33:54

 

01:03

3

26:57

 

1:20:22

3

8

John Guttadore

10

55

5

23:20

 

 

4

36:15

 

01:42

2

25:48

 

1:27:07

4

11

Jeffrey Tuneberg

80

58

4

22:10

 

 

5

37:02

 

01:20

6

30:27

 

1:31:00

5

12

Robert Francis

61

59

6

24:44

 

 

3

36:12

 

03:27

4

28:18

 

1:32:43

6

13

Kevin Fortney

23

55

3

19:21

 

 

6

43:13

 

00:39

5

29:40

 

1:32:55

 

Male 60 to 64

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

15

Roger Hoffman

86

62

1

34:20

 

 

1

40:07

 

02:06

1

30:45

 

1:47:19

 

Sprint Triathlon - Elite Open

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

Tom Eickelberg

137

21

1

11:16

 

 

3

31:12

 

00:22

2

19:52

 

1:02:45

2

2

Justin Dennen

109

24

2

12:27

 

 

1

29:56

 

00:22

3

20:44

 

1:03:30

3

3

stephen humbert

3

18

3

14:00

 

 

2

30:48

 

00:21

1

19:35

 

1:04:46

4

4

trevor durnwald

138

15

4

15:42

 

 

6

36:47

 

00:33

4

21:56

 

1:14:59

5

5

Brent Prenger

30

24

5

21:25

 

 

5

36:42

 

00:51

6

25:00

 

1:24:00

6

6

Joshua Hill

35

33

6

28:27

 

 

4

34:47

 

01:00

5

23:57

 

1:28:12

 

Sprint Triathlon - Elite Mast.

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

Brian Barker

233

50

1

14:56

 

 

1

29:55

 

00:23

1

20:33

 

1:05:49

 

Sprint Triathlon - Clydes. XL1

0 - 39

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

2

Christopher Kinsler

115

37

1

15:54

 

 

1

34:07

 

00:49

2

27:31

 

1:18:24

2

3

Mark Bratt

116

36

2

18:41

 

 

2

35:29

 

01:04

1

23:52

 

1:19:08

 

40 +

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

EJ Gorman

117

47

1

19:32

 

 

1

33:32

 

01:05

1

22:46

 

1:16:58

 

Sprint Triathlon - Clydes. XL2

0 - 39

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

Jamie Rowe

120

35

1

16:30

 

 

3

38:53

 

00:29

4

27:03

 

1:22:57

2

2

Todd Thomas

121

27

3

20:03

 

 

4

39:21

 

00:58

1

23:27

 

1:23:51

3

4

Neeraj Gonela

228

34

4

21:39

 

 

2

37:40

 

01:28

5

29:02

 

1:29:50

4

5

Joe Pemberton

122

37

2

16:49

 

 

1

37:25

 

00:50

7

37:15

 

1:32:20

5

6

Joe Shirk

119

30

6

28:37

 

 

5

43:26

 

01:10

3

25:50

 

1:39:05

6

7

J. Chris Leonard

123

35

5

25:59

 

 

6

43:41

 

01:56

6

29:19

 

1:40:56

7

8

Matt McCullough

118

30

7

47:46

 

 

7

46:31

 

01:27

2

25:49

 

2:01:35

 

40 +

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

3

Brad Shank

124

41

1

17:38

 

 

1

37:49

 

01:28

1

32:43

 

1:29:40

 

Sprint Triathlon - Clydes. XL3

0 - 39

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

2

Andy Brandon

129

34

1

20:43

 

 

1

35:59

 

01:03

1

30:04

 

1:27:50

2

3

Mike Styer

132

36

2

21:50

 

 

2

38:37

 

00:51

2

30:19

 

1:31:38

3

4

Brandon Hoehn

252

31

3

24:09

 

 

3

39:04

 

00:55

3

36:24

 

1:40:34

4

5

Robert Gross

133

38

5

26:28

 

 

4

42:24

 

01:28

4

37:24

 

1:47:46

5

7

Jason Barringer

131

34

4

25:50

 

 

5

49:42

 

00:57

5

38:54

 

1:55:24

 

40 +

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

BRENT ROSEBROOK

126

40

2

20:51

 

 

1

34:23

 

00:47

1

30:00

 

1:26:02

2

6

JEFF FLICK

135

45

1

20:22

 

 

2

43:56

 

03:29

3

45:13

 

1:53:02

3

8

Christopher Moyer

128

41

3

34:44

 

 

3

51:04

 

01:06

2

40:08

 

2:07:04

4

9

Gregg Pettit

127

49

4

45:15

 

 

4

1:02:12

 

01:52

4

52:07

 

2:41:27

 

Sprint Triathlon - Athena

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

Laura Thoma-Dickinson

114

41

1

19:54

 

 

1

41:26

 

01:45

2

40:29

 

1:43:34

2

2

Amanda Baker

113

32

2

25:37

 

 

2

49:25

 

01:10

1

33:30

 

1:49:43

 

Sprint Triathlon - Mtn. Bike

Male

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

Kevin Casselman

145

38

1

19:30

 

 

1

39:17

 

00:25

1

24:48

 

1:24:02

2

2

Mike Gillins

146

28

2

23:33

 

 

 

 

 

 

3

1:06:30

 

1:30:04

3

3

Kevin King

147

39

3

23:42

 

 

2

44:59

 

00:37

2

33:02

 

1:42:22

 

Sprint Triathlon - Team Relay

Mixed 0-99

 

Overall

 

------- Swim -------

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

Jacob Beach

142

18

1

14:41

 

 

2

35:44

 

00:23

2

22:14

 

1:13:03

2

2

Ken Jackson

139

57

3

18:52

 

 

1

32:38

 

00:29

3

22:48

 

1:14:49

3

3

Keith Burns

144

15

2

18:01

 

 

3

37:26

 

00:31

1

20:51

 

1:16:51

4

4

STEVE RODZOS

140

40

4

22:25

 

 

 

 

 

41:21

4

24:44

 

1:28:31

5

5

DEAN PRINTY

141

47

 

 

 

 

4

1:02:12

 

00:36

6

30:32

 

1:33:21

6

6

Mark Loyer

143

45

 

 

 

 

 

 

 

1:11:18

5

27:27

 

1:38:45