Deer Creek Fall Challenge

Age Group Results

September 26, 2010


HFP Racing


Sprint Triathlon - Age Group

Female 14 and under

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

71

Zoe Bowman

333

14

1

14:12

 

02:10

1

47:21

 

00:35

1

29:18

 

1:33:38

2

103

Rollie Grinder

297

12

2

14:43

 

02:39

2

53:42

 

01:15

2

28:50

 

1:41:11

 

Female 20 to 24

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

35

Ashlee Edgell

336

23

1

12:30

 

01:59

1

45:47

 

00:50

1

24:18

 

1:25:26

2

47

Alexandra Fehring

358

24

3

19:21

 

02:38

2

38:54

 

01:15

2

25:30

 

1:27:39

3

123

Michelle Warner

282

23

2

17:49

 

03:03

3

1:01:47

 

01:30

3

26:00

 

1:50:11

 

Female 25 to 29

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

9

Katherine Krummen

499

26

1

14:19

 

01:40

1

39:06

 

00:41

1

21:21

 

1:17:09

2

51

Erin Graham

326

29

2

16:34

 

02:00

3

44:15

 

01:28

2

24:38

 

1:28:58

3

54

Courtney Harman

320

29

5

19:11

 

01:34

2

40:15

 

01:13

3

27:22

 

1:29:36

4

91

Karen Martin

392

29

4

18:51

 

02:52

4

49:39

 

01:57

4

25:22

 

1:38:43

5

108

Hannah Eaton

310

29

6

22:50

 

03:43

5

50:41

 

01:24

5

24:29

 

1:43:09

6

120

Mackenzie Crawford

305

25

3

18:22

 

02:17

6

58:03

 

01:20

6

29:47

 

1:49:50

7

128

Krista Poll

263

28

7

23:34

 

03:56

7

54:56

 

01:44

7

29:14

 

1:53:26

 

Female 30 to 34

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

26

Meredith Gordon

291

32

1

17:03

 

01:36

1

42:10

 

01:07

1

22:13

 

1:24:12

2

81

Barbara Perenic

371

31

3

19:25

 

02:24

5

49:07

 

01:19

2

24:06

 

1:36:23

3

85

Lea Fortmann

323

30

5

22:02

 

02:19

4

45:47

 

01:13

3

25:31

 

1:36:54

4

87

Rebecca Bowman

482

32

2

18:37

 

02:34

2

47:45

 

01:21

4

27:11

 

1:37:31

5

97

Amanda Horning

360

32

7

22:39

 

01:50

3

44:37

 

02:21

5

28:38

 

1:40:07

6

126

Kim Bays

350

32

4

21:54

 

04:41

7

57:50

 

01:41

6

26:33

 

1:52:41

7

136

Alison Wood

385

32

6

22:16

 

03:32

6

52:50

 

03:12

7

36:14

 

1:58:06

 

Female 35 to 39

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

48

Marikate Warren

383

36

8

19:51

 

02:14

1

41:37

 

01:32

1

23:05

 

1:28:21

2

67

Amanda Coussoule

367

36

2

17:09

 

02:54

3

45:28

 

01:12

2

26:07

 

1:32:51

3

75

Krista LaRussa

325

36

1

16:39

 

01:56

2

46:45

 

01:49

3

27:17

 

1:34:28

4

80

Jennifer DeCapua

387

39

4

18:48

 

02:41

4

45:39

 

01:40

4

27:18

 

1:36:08

5

88

Connie Schmitt

266

36

3

18:35

 

02:09

6

48:50

 

01:12

5

26:45

 

1:37:34

6

95

Angela Hogan

322

38

7

19:44

 

02:00

5

46:57

 

01:49

6

29:02

 

1:39:33

7

102

Leah Wiethe

321

36

6

19:12

 

02:05

7

48:23

 

01:50

7

29:30

 

1:41:02

8

112

Jill Puthoff

329

35

9

21:09

 

03:00

8

48:50

 

00:50

8

31:18

 

1:45:09

9

119

Laura Cooke

389

38

5

18:52

 

03:10

9

53:01

 

01:14

9

32:52

 

1:49:12

10

122

Jackie Ouellette

347

38

10

21:25

 

03:40

11

53:32

 

03:11

10

28:09

 

1:49:59

11

131

sara lahman

394

36

12

23:04

 

02:23

10

50:37

 

01:12

11

37:05

 

1:54:23

12

135

Heather Shea

302

36

13

33:16

 

03:43

12

49:26

 

02:56

12

27:09

 

1:56:32

13

138

Tamar Campbell-Sauer

352

38

11

21:58

 

04:36

13

1:03:22

 

02:13

13

31:03

 

2:03:14

 

Female 40 to 44

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

27

Lisa Muhlbach

315

41

1

15:45

 

02:32

1

40:03

 

01:12

1

24:59

 

1:24:32

2

78

aimee heis8006

370

40

3

18:52

 

02:10

3

48:37

 

01:25

2

24:38

 

1:35:44

3

82

Blanka Korbova

293

41

6

21:03

 

02:13

2

45:07

 

01:39

3

26:24

 

1:36:29

4

93

Michelle Greenfield

307

43

2

16:51

 

02:42

5

52:54

 

01:00

4

25:31

 

1:39:00

5

127

Sherri Pickett

296

41

4

20:18

 

03:28

7

55:29

 

01:38

5

32:00

 

1:52:55

6

129

Lisa Jacobs

381

41

9

25:34

 

02:13

6

50:27

 

01:37

6

33:38

 

1:53:31

7

130

Laura Martin

363

41

5

21:01

 

03:04

4

46:32

 

01:53

7

41:44

 

1:54:16

8

133

page fleece

278

40

7

21:34

 

04:49

8

55:54

 

03:18

8

29:29

 

1:55:06

9

134

Lisa Hommel

280

41

11

32:56

 

04:05

9

49:23

 

02:57

9

26:57

 

1:56:20

10

140

Amy Nemec

384

41

8

24:35

 

04:59

11

58:26

 

02:05

10

36:44

 

2:06:52

11

141

Michelle Sandwisch

311

41

10

25:58

 

04:07

10

56:27

 

02:23

11

37:58

 

2:06:56

 

Female 45 to 49

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

14

Mikhail Mikhaylov

288

48

4

17:44

 

01:38

1

38:50

 

00:55

1

21:11

 

1:20:20

2

52

Diane Roller

270

49

1

16:47

 

01:30

2

41:34

 

01:12

2

28:11

 

1:29:15

3

63

Susan Loper

272

48

5

19:15

 

02:03

6

45:44

 

01:10

3

23:29

 

1:31:43

4

64

Amy Manley

332

45

3

17:36

 

01:39

4

46:52

 

00:47

4

24:48

 

1:31:43

5

70

Janet Menges

312

49

2

17:33

 

01:27

3

45:10

 

01:08

5

27:55

 

1:33:15

6

101

Brenda Helsel

489

47

6

19:27

 

03:53

5

43:36

 

01:55

6

31:57

 

1:40:51

7

111

Janice Pierre

484

49

8

22:09

 

03:07

9

50:14

 

01:21

7

26:51

 

1:43:44

8

113

Mary Pat Sberna

283

48

7

21:48

 

02:30

7

48:07

 

02:10

8

31:57

 

1:46:34

9

116

Norah Ginty

271

46

9

23:48

 

02:42

8

48:01

 

00:56

9

31:51

 

1:47:20

10

124

Lori Schwarz

284

48

10

24:14

 

03:13

10

50:57

 

01:32

10

30:30

 

1:50:28

 

Female 50 to 54

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

69

Jeanne Bauer

354

52

1

19:35

 

02:21

1

42:39

 

01:35

1

26:52

 

1:33:05

2

86

Paula Wagner

502

50

2

20:24

 

04:07

2

44:56

 

01:39

2

26:05

 

1:37:13

3

105

Diana Edgell

342

53

4

23:30

 

01:39

3

44:22

 

01:34

3

31:35

 

1:42:42

4

107

KAREN HAWKES

361

50

3

23:16

 

03:54

4

42:31

 

01:54

4

31:25

 

1:43:02

5

117

Vicki Shafer

335

50

5

23:31

 

02:50

5

51:57

 

01:42

5

28:12

 

1:48:15

 

Female 60 to 64

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

84

Cassandra McGuire

299

60

1

18:43

 

01:45

1

47:19

 

01:49

1

27:12

 

1:36:50

2

139

Ellen McClellan

265

60

2

23:57

 

06:02

2

59:13

 

02:17

2

32:46

 

2:04:17

 

Male 15 to 19

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

Nick Noone

285

16

1

12:57

 

00:54

1

33:23

 

00:37

1

17:15

 

1:05:08

2

41

Jacob Dockter

377

17

2

13:51

 

02:03

2

45:48

 

00:46

2

24:07

 

1:26:37

 

Male 20 to 24

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

74

Silis Jiang

356

21

1

22:53

 

02:09

1

45:09

 

00:45

1

23:18

 

1:34:15

 

Male 25 to 29

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

2

William Krebs

328

25

1

12:58

 

01:12

1

35:13

 

 

1

18:58

 

1:08:22

2

22

Steven Graft

306

29

2

17:40

 

02:04

2

40:27

 

01:21

2

21:43

 

1:23:17

3

39

zechariah duffey

346

29

4

19:18

 

02:27

3

40:53

 

02:22

3

21:28

 

1:26:30

4

49

John Cook

393

27

3

17:50

 

01:31

5

45:37

 

01:24

4

22:24

 

1:28:49

5

50

William Brintzenhoff

390

25

7

21:33

 

02:05

4

40:05

 

01:27

5

23:41

 

1:28:53

6

79

Michael Gordon

345

28

5

21:17

 

02:52

7

47:20

 

01:33

6

23:03

 

1:36:07

7

106

Matthew Wallace

545

29

8

22:21

 

04:42

6

44:26

 

01:36

7

29:42

 

1:42:48

8

142

Andrew Kasik

314

26

6

21:22

 

03:43

8

1:07:43

 

01:22

8

33:35

 

2:07:47

 

Male 30 to 34

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

3

Todd Simmons

294

34

3

15:37

 

01:27

1

35:39

 

00:39

1

19:54

 

1:13:18

2

5

Andy Britton

395

34

4

16:38

 

00:52

2

35:16

 

00:47

2

20:13

 

1:13:48

3

7

Douglas Herriman Jr

338

33

2

15:32

 

01:04

3

37:15

 

00:43

3

21:21

 

1:15:58

4

18

Nathan Meyer

279

32

11

19:36

 

02:37

6

38:32

 

01:36

4

19:26

 

1:21:49

5

29

Joshua Kugler

334

30

1

15:13

 

02:25

5

41:38

 

01:46

5

23:49

 

1:24:54

6

46

Jason Laux

520

31

5

16:42

 

01:39

4

40:20

 

00:54

6

27:39

 

1:27:16

7

56

Andy Muntis

365

34

7

17:49

 

02:47

7

42:08

 

01:37

7

25:57

 

1:30:20

8

61

Perry Nash

341

31

9

18:28

 

02:18

8

43:14

 

01:15

8

26:25

 

1:31:41

9

62

David Jablonski

372

33

10

19:25

 

02:16

9

45:22

 

00:59

9

23:37

 

1:31:41

10

73

Michael Finch

286

34

8

18:25

 

02:17

11

47:37

 

00:59

10

24:44

 

1:34:04

11

77

James Shultz

398

33

15

22:06

 

03:25

12

43:29

 

01:38

11

24:52

 

1:35:32

12

90

Jeff Hildebrand

518

33

12

19:48

 

02:39

10

45:32

 

00:39

12

29:50

 

1:38:31

13

98

Chris Raffensperger

369

34

14

21:52

 

02:34

13

46:07

 

01:18

13

28:47

 

1:40:40

14

99

Charles Garrison

313

32

6

17:37

 

02:48

15

53:52

 

01:24

14

25:04

 

1:40:48

15

110

Rick Woodring

348

31

13

20:11

 

04:08

14

48:17

 

01:54

15

28:51

 

1:43:23

16

121

Devin Pantess

366

34

16

26:23

 

04:26

16

45:04

 

03:12

16

30:48

 

1:49:54

 

Male 35 to 39

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

6

Mark Cripe

287

37

1

15:03

 

01:11

1

36:44

 

00:51

1

20:16

 

1:14:07

2

8

Greg Yoakam

274

38

5

17:07

 

01:09

3

37:45

 

00:51

2

19:14

 

1:16:08

3

10

Troy Kyle

324

35

2

15:15

 

01:45

2

38:30

 

00:49

3

21:13

 

1:17:35

4

12

Chris Bowman

481

37

3

16:20

 

02:06

4

38:39

 

01:25

4

20:42

 

1:19:13

5

23

Kevin Waldeck

327

35

8

17:37

 

01:38

8

40:42

 

01:39

5

22:02

 

1:23:40

6

24

Brian Garrett

264

37

7

17:13

 

02:06

7

40:02

 

00:40

6

23:47

 

1:23:50

7

25

Ryan Glaze

500

38

4

16:55

 

01:54

6

40:27

 

01:07

7

23:47

 

1:24:12

8

34

Andy Covode

269

36

6

17:11

 

01:12

5

40:23

 

01:26

8

25:03

 

1:25:17

9

36

Cory Lee

331

36

12

18:43

 

02:41

10

40:36

 

01:07

9

22:33

 

1:25:42

10

38

Matthew Means

491

35

11

17:51

 

02:51

12

42:51

 

00:55

10

21:41

 

1:26:12

11

42

Tommy Brand

357

39

9

17:47

 

02:24

11

41:51

 

01:56

11

22:47

 

1:26:47

12

44

Keith Clay

318

38

10

17:48

 

02:28

9

40:34

 

01:15

12

25:00

 

1:27:07

13

60

Chad Conley

337

39

13

19:33

 

01:20

13

42:43

 

01:00

13

26:43

 

1:31:21

14

96

Eric Arnett

319

37

14

21:03

 

01:47

14

40:50

 

01:49

14

34:07

 

1:39:37

15

132

Chris Vogt

344

38

15

34:02

 

05:28

15

48:15

 

01:01

15

25:57

 

1:54:46

 

Male 40 to 44

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

13

Oliver Decker

391

43

11

19:26

 

01:53

4

37:55

 

00:34

1

20:06

 

1:19:55

2

15

Gene Thomas

340

43

3

16:13

 

01:25

1

39:00

 

00:49

2

23:27

 

1:20:56

3

28

Yakov Sobolev

349

42

7

18:07

 

02:11

6

39:30

 

01:46

3

23:00

 

1:24:37

4

30

Gordon Kaiser

353

44

4

16:30

 

02:23

3

39:36

 

01:21

4

25:02

 

1:24:54

5

33

dustin owens

277

40

1

13:24

 

02:28

5

43:22

 

01:22

5

24:33

 

1:25:11

6

43

Paul Brimlow

308

42

2

15:01

 

01:43

2

40:29

 

01:18

6

28:25

 

1:26:59

7

45

Joe Wulf

382

40

8

18:09

 

01:37

7

40:57

 

01:07

7

25:19

 

1:27:11

8

55

Dan Sandwisch

380

44

9

18:37

 

01:55

8

42:04

 

01:09

8

26:06

 

1:29:53

9

59

David Schmaus

495

41

10

18:56

 

02:30

9

42:24

 

01:30

9

25:54

 

1:31:15

10

83

John Hardt

304

43

6

17:56

 

03:46

10

44:46

 

01:27

10

28:51

 

1:36:47

11

94

Matthew Gilligan

343

41

5

17:18

 

02:50

11

50:01

 

01:27

11

27:35

 

1:39:13

12

114

Jeff Turner

511

44

12

22:33

 

02:36

12

47:39

 

02:21

12

31:27

 

1:46:38

13

115

David Rourke

524

43

14

1:17:55

 

 

 

 

 

49:25

13

24:48

 

1:46:42

14

143

Carl Hirsch

483

40

13

26:01

 

05:11

13

49:49

 

02:43

14

46:52

 

2:10:38

 

Male 45 to 49

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

4

steve parris

303

45

1

14:38

 

01:01

1

35:55

 

00:51

1

20:58

 

1:13:25

2

16

Tim Scott

316

46

2

15:32

 

03:08

2

37:08

 

01:34

2

23:53

 

1:21:18

3

20

robert Sparks

292

45

7

17:10

 

01:27

3

39:36

 

00:52

3

23:44

 

1:22:50

4

21

Rick Duke

521

45

4

16:15

 

02:11

4

40:15

 

01:15

4

23:05

 

1:23:02

5

37

Shawn O'Day

309

46

8

17:57

 

02:29

5

38:54

 

01:21

5

25:11

 

1:25:54

6

53

Glen Moore

359

48

3

15:42

 

02:11

6

44:09

 

01:46

6

25:35

 

1:29:26

7

66

Jeff Stauch

273

47

6

17:07

 

02:36

8

42:36

 

01:42

7

28:32

 

1:32:35

8

68

Mark Axtell

362

49

5

16:39

 

03:21

9

46:56

 

02:19

8

23:40

 

1:32:58

9

72

john graf

351

47

12

25:18

 

02:31

10

40:50

 

01:31

9

23:35

 

1:33:47

10

104

Gary Palmer

275

47

9

18:02

 

02:31

7

41:32

 

01:26

10

37:42

 

1:41:14

11

118

Scott Greenhalgh

376

46

11

21:24

 

03:01

11

49:30

 

01:32

11

33:06

 

1:48:34

12

125

Russ Donaldson

355

45

10

21:18

 

04:56

12

48:58

 

02:29

12

33:14

 

1:50:58

 

Male 50 to 54

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

11

Joe Shafer

262

51

1

14:15

 

01:47

1

38:52

 

00:43

1

23:25

 

1:19:04

2

17

Randy Evans

490

52

3

16:17

 

01:21

3

40:25

 

01:05

2

22:18

 

1:21:28

3

19

Bob Ausdenmoore

512

52

2

15:35

 

01:24

2

38:32

 

01:10

3

25:18

 

1:22:01

4

65

David Callon

514

54

5

17:49

 

03:03

4

42:50

 

01:20

4

27:06

 

1:32:12

5

92

william molebash

339

50

6

31:48

 

02:44

5

37:14

 

01:40

5

25:19

 

1:38:47

6

109

Jonathan Grinder

298

52

4

16:42

 

02:49

6

53:32

 

02:54

6

27:13

 

1:43:11

 

Male 55 to 59

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

31

Tim Mehlman

261

58

1

16:09

 

02:26

2

38:54

 

01:23

1

26:10

 

1:25:05

2

32

Henry Hauenstein

276

58

2

16:23

 

02:07

1

37:46

 

01:25

2

27:27

 

1:25:10

3

40

Mak Schwartz

267

55

3

16:40

 

02:55

3

44:19

 

01:24

3

21:17

 

1:26:37

4

58

Michael Walls

486

56

5

21:48

 

01:38

5

42:51

 

01:02

4

23:18

 

1:30:40

5

89

Jon Ecker

375

58

4

16:49

 

02:58

4

46:06

 

01:12

5

30:41

 

1:37:48

 

Male 60 to 64

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

57

gary boos

295

62

2

18:40

 

03:17

2

40:05

 

01:19

1

27:08

 

1:30:31

2

76

Fritz Hoefer

386

60

3

19:26

 

03:15

1

39:11

 

02:29

2

30:55

 

1:35:17

3

100

Ed Greunke

300

60

4

26:01

 

02:03

3

42:40

 

01:10

3

28:54

 

1:40:49

DNF

DNF

Otto Kausch

301

60

1

16:50

 

02:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Male 65 to 69

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

144

john waltman

268

68

1

24:59

 

06:52

1

1:00:11

 

04:11

1

1:02:51

 

2:39:07

 

Male 70 to 74

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

137

Gary Rhodes

364

70

1

20:16

 

04:02

1

54:33

 

01:21

1

40:48

 

2:01:02

 

Sprint Triathlon - Elite Open

Male

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

bryan barletto

427

37

1

12:17

 

00:45

1

34:10

 

00:38

1

18:48

 

1:06:39

 

Sprint Triathlon - Elite Mast.

Male

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

Brian Barker

233

50

1

15:12

 

00:55

1

33:45

 

00:35

1

18:58

 

1:09:26

2

2

Christopher Fehring

425

55

2

18:02

 

01:46

2

37:23

 

02:00

2

23:26

 

1:22:38

 

Sprint Triathlon - Clydes. XL2

0 - 39

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

2

Jamie Rowe

411

35

2

17:10

 

02:21

1

44:36

 

01:01

1

24:57

 

1:30:07

2

4

Markus Steinberger

414

29

3

23:12

 

01:47

2

42:29

 

01:07

2

26:47

 

1:35:23

3

8

Bruce Fahrer

409

33

1

17:09

 

02:33

3

49:31

 

01:42

3

35:21

 

1:46:19

 

40 +

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

Mark Stanelle

485

46

1

17:38

 

01:29

1

42:26

 

01:09

1

27:22

 

1:30:05

2

3

Chris Ivary

407

44

5

21:38

 

02:29

4

44:38

 

01:14

2

25:07

 

1:35:08

3

5

Jonathan Bowers

408

43

3

19:26

 

02:58

3

45:59

 

00:54

3

29:47

 

1:39:06

4

6

Jon Boss

424

43

2

18:22

 

03:20

5

48:37

 

01:18

4

30:06

 

1:41:45

5

7

Lee Miller

410

53

4

20:27

 

01:29

2

45:38

 

01:14

5

34:11

 

1:43:02

 

Sprint Triathlon - Clydes. XL3

0 - 39

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

Jeremy Beehn

419

35

2

17:32

 

01:38

1

40:19

 

00:52

1

25:18

 

1:25:42

2

3

Justin Long

417

32

4

19:09

 

02:13

2

41:36

 

00:46

2

24:50

 

1:28:36

3

4

Andy Rodabaugh

442

33

1

14:45

 

02:36

3

46:30

 

00:50

3

31:31

 

1:36:13

4

5

Jim Lanier

415

33

3

19:08

 

02:31

4

44:37

 

02:23

4

28:29

 

1:37:09

5

6

David High

421

37

6

21:40

 

04:12

5

42:07

 

02:08

5

28:14

 

1:38:24

6

8

chester kieliszek

423

36

5

20:46

 

03:23

6

51:39

 

04:21

6

53:27

 

2:13:37

 

40+

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

2

Joe Hysong

418

49

1

18:01

 

01:26

1

40:18

 

01:45

1

25:43

 

1:27:15

2

7

David Heltman

420

47

2

20:19

 

03:57

2

45:19

 

01:46

2

31:15

 

1:42:38

 

Sprint Triathlon - Athena

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

laura cobb

402

28

1

18:40

 

02:54

1

41:58

 

01:07

1

22:09

 

1:26:51

2

2

Ann Streza

403

49

3

20:12

 

02:29

2

48:46

 

01:42

2

28:46

 

1:41:58

3

3

Susan Donley

404

41

2

20:05

 

01:55

3

51:45

 

01:57

3

32:02

 

1:47:46

 

Sprint Triathlon - Mtn. Bike

Female

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

5

Kacie Miller

428

17

1

14:43

 

02:10

1

58:38

 

00:51

1

26:16

 

1:42:40

2

9

Sara Faison

432

25

2

23:50

 

02:09

2

1:03:54

 

01:05

2

34:33

 

2:05:32

3

10

Kristen Hay

431

21

3

25:10

 

01:47

3

1:04:50

 

01:12

3

40:17

 

2:13:17

 

Male

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

Tobin McCuen

429

42

3

19:09

 

02:08

1

43:31

 

01:44

1

25:24

 

1:31:58

2

2

Austin Walton

434

27

2

19:04

 

02:51

3

47:04

 

01:29

2

24:49

 

1:35:20

3

3

Greg Gress

436

42

1

17:47

 

01:42

2

45:23

 

01:03

3

29:33

 

1:35:30

4

4

Forest Heis

405

42

5

21:32

 

02:53

4

48:38

 

01:02

4

28:32

 

1:42:39

5

6

James Ouellette

433

38

4

19:42

 

02:50

5

52:14

 

01:57

5

30:12

 

1:46:57

6

7

kevin glinsky

290

33

7

27:55

 

02:29

7

51:16

 

01:30

6

30:38

 

1:53:50

7

8

Donnie Eubanks II

430

38

6

25:10

 

03:08

6

50:23

 

01:57

7

36:36

 

1:57:16

 

Sprint Triathlon - Team Relay

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

1

David Wilson

439

36

1

12:04

 

00:34

1

36:14

 

00:29

1

16:45

 

1:06:07

2

2

Robin Zehnder Muskopf

437

35

3

16:51

 

01:18

2

41:05

 

00:36

2

23:15

 

1:23:07

3

3

mark conaway

440

60

2

16:44

 

00:54

4

1:01:28

 

01:02

3

22:44

 

1:42:54

4

4

Dana Matt

438

38

4

18:07

 

00:43

3

59:58

 

00:32

4

24:19

 

1:43:42