White Star PT Services Triathlon

Age Group Results

July 21, 2012


HFP Racing

Sprint Triathlon - Age Group

Female 15 to 19

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 44 Lacy Nagy 35 19 4 18:28 51 1:16 1 43:07 55 0:16 1 20:53 1:24:01
2 54 Faye Sloma 100 15 1 15:23 30 2:40 3 48:00 72 0:37 2 20:05 1:26:47
3 66 Allison Morrison 202 16 2 17:12 31 0:57 2 46:45 62 0:14 3 25:50 1:31:00
4 113 Emily Wallingford 56 19 3 18:22 66 3:10 4 1:01:08 115 1:03 4 29:13 1:52:57
 

Female 20 to 24

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 85 Brooke Racheter 119 23 1 23:12 96 2:24 1 48:51 105 0:53 1 21:32 1:36:54
 

Female 25 to 29

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 59 Angie Huber 58 29 4 18:57 59 2:02 4 46:04 76 0:31 1 21:08 1:28:43
2 64 Cindy Butler 55 28 7 25:07 102 1:41 6 42:41 90 0:23 2 20:54 1:30:48
3 65 Brittany Hill 92 28 1 12:42 13 2:22 1 43:58 36 0:39 3 31:06 1:30:49
4 73 Kelly Ruhe 120 29 6 21:02 79 1:49 3 43:52 74 0:16 4 25:16 1:32:18
5 77 Joanna West 79 27 2 13:25 11 1:13 2 51:10 69 0:28 5 27:43 1:34:01
6 89 Christine Naderer 201 25 8 25:28 109 2:45 7 42:49 98 2:00 6 25:12 1:38:17
7 93 Claudia Sacha 85 28 3 18:34 55 1:54 5 48:16 86 0:48 7 29:33 1:39:07
8 110 Kasey Moening-Hohenbrink 110 29 5 20:55 87 3:05 8 53:28 111 1:34 8 29:45 1:48:48
 

Female 30 to 34

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 24 Nichole Alexander 17 34 1 13:40 14 1:29 1 36:47 17 0:57 1 23:23 1:16:17
2 55 Briana Jensen 75 33 2 18:37 62 2:38 2 41:12 53 0:22 2 24:10 1:27:02
3 62 Mary Yoder 117 30 3 18:58 64 2:21 5 44:48 71 0:19 3 23:05 1:29:34
4 92 Kristen Schulz 80 32 4 20:44 63 0:31 3 43:18 65 1:33 4 32:36 1:38:44
5 99 Beate Smith 81 31 5 21:28 78 1:23 4 42:17 68 1:06 5 35:36 1:41:53
 

Female 35 to 39

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 21 Katherine Graham 14 35 1 12:58 9 1:06 2 37:24 13 0:43 1 22:34 1:14:47
2 27 Lesley Kruzel 19 39 2 14:12 16 1:36 1 35:25 12 0:40 2 25:51 1:17:47
3 34 Becky Martin 49 36 3 15:45 21 0:46 3 36:35 21 0:55 3 25:59 1:20:03
4 36 Janelle Ray 77 35 4 16:20 25 0:57 4 40:35 30 0:19 4 23:02 1:21:15
5 67 Jen Henderson 151 39 6 19:11 57 1:33 5 42:30 58 0:29 5 27:24 1:31:09
6 84 Erika Foster 84 37 7 21:20 80 1:54 7 46:37 91 0:23 6 26:11 1:36:26
7 108 Liz Peck 91 35 8 26:18 112 2:11 8 46:20 106 0:39 7 31:02 1:46:32
8 109 Kelly Coates 129 39 5 17:45 42 1:18 6 49:53 85 0:34 8 37:29 1:47:00
 

Female 40 to 44

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 69 Jenny Pease 45 40 3 19:26 60 1:40 1 41:45 57 0:48 1 27:58 1:31:38
2 76 Gaye Winterfield 98 44 2 18:50 58 2:07 2 47:58 88 0:45 2 24:11 1:33:53
3 101 Lilley Decker 94 41 1 18:34 69 3:11 3 47:28 89 0:35 3 32:20 1:42:10
4 102 Maryellen Cummings 114 42 5 21:23 89 2:47 5 49:13 101 0:50 4 29:15 1:43:30
5 107 Heather Vanderpol 126 42 4 21:13 85 2:47 4 46:55 97 2:00 5 33:02 1:45:58
 

Female 45 to 49

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 58 Deanna Kiesel 8 48 3 21:22 74 0:57 1 40:17 56 0:44 1 24:20 1:27:42
2 90 Kim Hutton 131 45 2 21:16 77 1:28 3 45:03 79 0:35 2 30:01 1:38:24
3 91 Lori Urban 203 48 1 20:14 65 1:17 2 46:03 80 0:50 3 30:03 1:38:29
4 112 Susan Murray 132 45 4 22:07 91 2:27 4 50:57 108 1:01 4 35:20 1:51:54
 

Female 50 to 54

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 35 Becky Sechrist 74 51 2 18:09 49 1:28 1 38:50 32 0:20 1 22:23 1:21:11
2 48 Ellen Nagy 90 53 1 16:10 32 2:01 2 43:29 49 0:37 2 23:39 1:25:58
3 61 Brenda Allison 57 52 5 23:57 101 2:41 3 36:25 60 1:10 3 25:03 1:29:17
4 68 Joanne Darr-Wagner 44 54 3 20:47 70 1:11 4 42:17 63 1:03 4 26:09 1:31:28
5 98 Susan Vishey 113 53 4 21:40 95 3:34 5 46:02 96 1:00 5 29:28 1:41:46
6 104 Sharon Powell 118 52 6 26:24 108 1:07 6 45:23 103 1:51 6 29:58 1:44:45
 

Female 55 to 59

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 100 Deb Bogden 54 59 1 22:31 97 3:13 1 47:25 104 1:39 1 27:20 1:42:10
 

Female 60 to 64

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 75 Pamela Schaible 82 61 1 17:25 41 1:38 1 42:38 52 1:03 1 30:51 1:33:36
 

Male 15 to 19

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 18 Chris Gates 136 16 1 10:45 2 1:25 1 44:48 29 0:21 1 16:29 1:13:51
2 45 Devaun Churchya 73 18 3 19:47 76 2:55 2 43:06 67 0:23 2 18:03 1:24:16
3 71 Lucas Hackenburg 52 18 2 17:24 34 1:09 3 49:11 77 0:22 3 23:41 1:31:49
 

Male 20 to 24

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 7 Adam Hipp 2 20 3 13:36 10 0:54 2 34:38 9 0:21 1 19:11 1:08:41
2 8 Cody Allison 6 21 2 12:00 5 1:02 1 34:17 4 0:32 2 21:29 1:09:23
3 14 Nick Swint 5 23 1 10:52 3 1:21 3 38:19 11 0:23 3 21:16 1:12:14
4 19 Patrick Rachow 15 23 4 16:10 27 1:33 4 36:58 23 0:21 4 18:59 1:14:03
5 25 Corey Johnson 171 22 8 21:57 83 1:35 8 37:08 48 0:29 5 16:16 1:17:27
6 28 Kyle Koch 23 22 5 16:36 36 2:04 5 37:12 26 0:37 6 21:35 1:18:06
7 33 Michael Gibbons 101 24 6 18:27 53 1:51 6 38:00 35 1:14 7 19:46 1:19:20
8 37 Matthew Shirey 72 24 7 18:47 54 1:33 7 39:48 42 0:28 8 20:53 1:21:31
 

Male 25 to 29

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 4 Brent Hiser 9 25 1 14:40 15 0:53 1 32:45 8 0:33 1 16:02 1:04:55
2 11 Dustin Lucius 46 25 2 15:28 24 1:45 2 37:31 24 0:19 2 16:23 1:11:27
3 23 Adam Miller 65 29 6 17:42 46 1:30 4 39:23 34 0:20 3 17:19 1:16:15
4 26 Dj Michel 16 28 4 17:28 47 1:46 3 38:28 31 0:45 4 18:58 1:17:28
5 31 Matthew Gorey 124 27 3 17:18 37 1:26 5 40:09 38 0:53 5 18:44 1:18:31
6 47 Nate Aron 105 28 7 20:00 67 1:38 6 38:39 45 0:43 6 23:53 1:24:55
7 78 Aj Coleman 115 26 8 22:30 93 2:31 8 45:53 93 0:22 7 22:53 1:34:10
8 95 Jason Smithers 83 29 5 17:32 52 2:39 7 48:32 87 0:52 8 30:01 1:39:38
9 105 Lucas Gallagher 86 26 9 25:47 110 2:34 9 47:23 107 0:30 9 28:49 1:45:04
 

Male 30 to 34

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 10 Kevin Alexander 12 34 5 17:29 43 1:36 2 33:40 18 0:26 1 17:37 1:10:49
2 20 Brendan Cousino 25 31 1 15:09 22 1:26 1 35:44 20 0:56 2 21:00 1:14:18
3 32 Ignacio Garnica 11 33 3 16:59 39 1:58 3 37:36 28 0:21 3 21:56 1:18:51
4 38 Chad Greulich 27 33 4 17:22 48 1:55 5 39:55 37 0:32 4 21:53 1:21:38
5 39 Kevin Hamen 29 34 10 20:59 71 1:12 6 38:08 46 0:43 5 20:49 1:21:54
6 41 Jason Pitney 134 30 2 16:51 44 2:15 9 44:28 59 0:30 6 18:36 1:22:42
7 42 Zach Holt 59 31 7 17:38 38 1:10 4 39:20 33 0:40 7 24:18 1:23:09
8 52 Tom Roberts 112 33 6 17:36 50 2:06 7 40:46 44 0:32 8 25:41 1:26:44
9 70 Matthew Hammer 62 31 8 17:45 61 3:28 8 41:34 61 1:40 9 27:13 1:31:42
10 72 Roger Parker 140 30 12 24:33 99 1:42 11 41:58 81 0:27 10 23:13 1:31:55
11 81 Brad Hammer 63 30 9 19:41 81 3:45 10 43:14 75 0:47 11 27:16 1:34:45
12 86 Brian Henderson 125 32 13 24:39 103 2:38 12 43:36 95 0:38 12 25:42 1:37:14
13 87 David Velasquez 24 31 14 25:34 111 2:51 14 45:05 100 0:38 13 23:15 1:37:25
14 94 Matthew Davis 60 33 11 24:11 100 2:07 13 46:39 99 0:37 14 25:34 1:39:10
 

Male 35 to 39

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 6 Nathan Whitman 7 39 1 13:32 12 1:14 1 33:13 6 0:40 1 17:17 1:05:57
2 13 Jonathan Smith 4 37 3 14:55 17 1:02 2 35:19 14 1:00 2 19:29 1:11:47
3 15 Jeffrey Harrison 20 38 6 17:20 33 0:57 4 34:19 19 0:39 3 19:26 1:12:43
4 16 Dan Darr 22 38 2 14:54 20 1:25 3 35:13 16 0:56 4 20:56 1:13:26
5 30 Andy Brandon 32 36 4 16:38 26 1:00 5 36:48 25 0:58 5 23:03 1:18:30
6 53 Jeff Leopold 53 35 5 16:58 35 1:36 6 46:41 64 0:33 6 20:54 1:26:45
7 106 Thomas Hallett 139 38 7 25:01 105 2:22 7 55:23 114 0:41 7 21:52 1:45:21
 

Male 40 to 44

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 2 Lee Booze 31 43 2 12:32 6 0:39 1 32:43 3 0:25 1 18:19 1:04:41
2 5 John Walz 3 40 3 13:42 8 0:21 2 34:07 5 0:26 2 17:16 1:05:54
3 12 Daniel Smith 18 44 1 11:56 4 0:51 3 35:30 7 0:32 3 22:51 1:11:42
4 17 Del Culver 51 43 4 14:44 18 1:17 4 35:37 15 0:44 4 21:16 1:13:40
5 40 Anders Jacobson 71 43 11 22:12 84 1:32 5 35:28 39 1:03 5 22:00 1:22:17
6 46 Jason Weigman 48 41 9 20:21 73 1:55 8 38:10 50 1:56 6 22:17 1:24:42
7 49 Ty Cooper 70 41 6 17:03 45 2:04 6 40:47 43 0:55 7 25:13 1:26:04
8 50 Eric Bostelman 50 43 5 16:50 40 2:11 7 41:16 47 0:50 8 25:16 1:26:24
9 63 Douglas Nusbaum 138 42 8 20:20 75 2:17 10 43:08 66 0:24 9 23:23 1:29:34
10 74 Jim Melle 41 43 7 19:05 56 1:33 9 44:02 73 2:13 10 26:09 1:33:04
11 79 Matt Heer 47 44 10 21:23 90 2:57 11 44:21 84 0:37 11 25:11 1:34:31
12 82 Scott Smith 122 44 12 24:38 106 2:52 12 42:46 94 1:09 12 24:27 1:35:55
 

Male 45 to 49

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 29 Mark Bostelman 200 45 1 14:36 23 2:29 1 38:06 27 1:33 1 21:24 1:18:08
2 51 James Hodge 66 47 4 24:02 98 1:47 2 35:45 54 1:24 2 23:31 1:26:31
3 60 Tim McGranor 67 48 3 22:34 82 0:52 3 40:06     3 25:16 1:28:50
4 83 Alan Frishman 99 46 2 18:11 72 4:04 4 41:31 70 2:36 4 29:50 1:36:14
 

Male 50 to 54

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Randy Lehrer 170 51 1 10:59 1 0:52 1 31:32 1 0:25 1 19:09 1:02:58
2 3 Don Cain 1 52 2 12:45 7 0:38 2 31:49 2 0:27 2 19:09 1:04:50
3 9 Dan Sechrist 13 52 3 15:18 19 0:51 3 33:52 10 0:39 3 18:55 1:09:37
4 22 Douglas Hart 34 52 4 16:08 28 1:42 4 35:25 22 1:04 4 21:34 1:15:55
5 88 Granata Chris 116 52 5 22:27 92 2:21 6 48:13 102 1:23 5 23:20 1:37:46
6 97 Merle Dech Jr. 102 51 6 24:48 104 2:31 5 40:05 83 1:51 6 32:23 1:41:41
7 103 Donald Schlea 107 53 7 27:22 115 2:29 7 48:14 110 0:46 7 25:12 1:44:04
 

Male 55 to 59

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 43 John Fedor 88 56 1 16:08 29 1:43 1 41:46 41 0:56 1 23:19 1:23:54
2 111 Bob Gentry 89 58 2 23:29 107 4:02 3 53:29 113 1:16 2 28:23 1:50:41
 

Male 60 to 64

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 56 Gary Boos 39 64 2 23:56 94 1:16 2 36:34 51 0:57 1 24:19 1:27:02
2 57 Marty Lahey 38 60 1 20:10 68 1:29 1 38:19 40 0:33 2 26:45 1:27:17
3 114 Darryl Cloud 96 63 3 25:47 114 3:17 4 47:36 109 2:09 3 40:44 1:59:35
 

Male 65 to 69

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 80 Jeff Bertram 109 65 1 21:35 88 2:34 2 42:44 78 1:19 1 26:21 1:34:34
2 96 William Owens 93 69 2 22:10 86 1:50 1 42:50 82 1:54 2 32:00 1:40:47
 

Sprint Triathlon - Clydesdale

0 - 39

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Eric Slough 37 39 2 14:55 2 1:22 1 37:49 1 1:00 1 24:29 1:19:37
2 5 Joe Pemberton 43 39 1 14:47 1 1:20 2 39:50 3 0:43 2 30:12 1:26:54
3 6 Paul Halbeisen 87 32 6 23:03 7 2:04 3 40:04 6 1:35 3 27:41 1:34:30
4 7 Jeremy Smith 123 27 8 24:20 13 1:42 6 44:43 8 0:21 4 25:51 1:36:59
5 8 Craig Butler 103 29 7 23:11 9 2:14 5 44:06 9 1:38 5 30:04 1:41:14
6 9 Jeffrey Niedermier 137 27 3 18:38 5 3:05 4 46:14 7 0:43 6 33:17 1:41:59
7 12 David Hamblin 61 29 5 22:54 12 3:06 8 52:27 14 1:20 7 28:14 1:48:03
8 13 Jim Auld 111 39 9 26:44 14 2:02 7 45:57 12 0:30 8 32:53 1:48:08
9 14 Ben Kuhlman 121 31 4 21:13 6 2:30 9 54:46 13 0:26 9 31:48 1:50:45
 

40 +

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 2 Mark Ingalls 40 52 1 15:35 3 1:47 1 36:42 2 1:25 1 24:07 1:19:38
2 3 David Darr 33 49 2 17:30 4 2:15 2 38:42 4 1:37 2 25:05 1:25:12
3 4 Robert Csortos 42 44 5 23:54 8 1:14 3 36:48 5 0:28 3 23:08 1:25:34
4 10 Bill Dupont 104 50 4 23:52 10 2:00 4 45:25 10 1:03 4 32:15 1:44:36
5 11 Bo Evarts 130 40 3 22:51 11 3:03 5 46:53 11 1:16 5 33:48 1:47:53
 

Male Relay Team

Male 0-99

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Matt Deal 158 25 2 22:44 2 0:37 2 35:31 1 0:15 1 18:33 1:17:41
2 2 David Slater 145 46 1 19:47             2 58:24 1:18:11
3 3 Brent Busdeker 149 40 4 57:26     1 41:14     3 24:25 1:21:14
4 4 Andy Glick 165 54 5 1:10:26             4 1:05:33 1:32:01
5 5 Will Rife 159 64 3 28:55 4 0:36 3 46:19 2 0:25 5 28:17 1:44:34
 

Women Relay Team

Female 0-99

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Joy Salberg 147 51 3 14:54 3 1:23 1 35:23 1 0:28 1 19:45 1:11:57
2 2 Mary Jean Weigert 166 24 6 19:16 6 0:25 2 36:30 2 0:13 2 18:52 1:15:18
3 3 Sonya Wonderly 155 27 4 16:21 4 0:28 3 44:52 3 0:11 3 21:59 1:23:54
4 4 Claire Glover 162 17 2 13:49 2 0:28 4 50:45 4 0:15 4 21:06 1:26:25
5 5 Jamie Gilbert 164 34 1 13:20 1 0:40 5 52:27 5 0:17 5 19:41 1:26:27
6 6 Samm Schneider 154 30 7 19:42 8 0:40 6 46:08 6 0:16 6 30:15 1:37:02
7 7 Treena Wallace 157 46 9 23:35 9 1:47 7 44:30 7 0:16 7 30:41 1:40:52
8 8 Julie Garlock 169 38 8 19:49 7 0:32 9 1:02:25 9 0:18 8 23:28 1:46:35
 

Sprint Triathlon - Athena

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Wendy Nitschke 30 43 1 13:51 1 1:09 1 40:44 1 0:43 1 28:15 1:24:44
2 2 Kristin Orr 69 40 2 17:01 2 1:09 2 40:31 2 0:50 2 29:52 1:29:24
3 3 Kelly Repka 64 41 3 20:52 3 1:45 3 41:41 3 1:18 3 36:37 1:42:15
4 4 Jessica Berlekamp-Crowell 68 30 4 24:19 4 2:30 5 51:37 5 0:36 4 27:28 1:46:33
5 5 Joyce Dupont 128 45 5 25:55 5 2:03 4 50:03 4 0:29 5 32:51 1:51:22
 

Sprint Triathlon - Mtn. Bike

Female

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 4 Amber Malan 141 36 1 27:38 4 2:59 1 1:19:24 4 0:51 1 33:01 2:23:55
 

Male

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Larry Garrett 135 35 2 22:50 2 2:06 1 43:21 1 0:32 1 18:25 1:27:16
2 2 David Waltz 95 45 1 19:29 1 1:22 2 53:01 2 0:25 2 23:27 1:37:46
3 3 Tracy Miller 108 44 4 40:33 5 3:01 3 48:22 3 1:35 3 36:24 2:09:57
4 5 Connor Malan 142 11 3 27:39 3 2:56 4 1:19:27 5 0:50 4 33:00 2:23:55
 

Coed Team

Female 0-99

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Caroline Darr 152 17 5 14:15 5 0:17 1 35:34 1 0:20 1 16:26 1:06:54
2 4 Morgan Hawk 161 14 2 11:42 1 0:27     5 49:21 4 26:31 1:28:03
3 5 Teresa Roe 156 41 3 12:04 3 0:33 4 39:51 4 0:22 5 41:23 1:34:14
4 7 Dusty Waltz 97 18 7 19:01 7 0:37 5 56:24 6 0:14 7 23:56 1:40:16
5 8 Marty Moor 153 51 4 12:45 4 0:34 7 1:09:35 8 0:21 8 20:20 1:43:36
6 9 Lydia Martin 163 21 9 31:34 9 0:22 8 52:13 9 0:17 9 25:52 1:50:19
 

Female 0-99

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 2 Eric Gabel 160 32 1 11:41 2 0:32 3 40:10 3 0:18 2 19:32 1:12:15
2 3 Ryan Norris 167 33 6 15:27 6 0:20 2 36:15 2 0:15 3 25:31 1:17:51
3 6 Fred Garcia 172 41 8 20:19 8 0:36 6 58:31 7 0:21 6 20:07 1:39:56