Tri for Joe

Age Group Results

May 26, 2012


HFP Racing

Sprint Triathlon - Age Group

Female 14 and under

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 169 Magen Kelley 44 13 4 11:31 150 1:52 3 44:40 2 0:22 1 25:06 1:23:33
2 173 Josephine Waller 18 14 1 10:24 217 2:39 1 43:59 153 1:13 2 25:29 1:23:45
3 197 Stephanie Schoenlein 95 13 3 10:36 222 2:42 4 44:46 62 0:48 3 29:05 1:27:59
4 201 Liz Monnin 17 14 2 10:25 216 2:39 2 44:15 86 0:57 5 29:55 1:28:12
5 217 Kylie Decker 331 12 5 11:32 113 1:31 5 46:57 50 0:45 6 30:11 1:30:58
6 249 Heyle Krugler 8 13 6 11:33 125 1:37 7 50:52 25 0:35 7 32:55 1:37:35
7 255 Kara Alexander 89 12 8 12:08 51 1:07 9 55:10 40 0:41 4 29:39 1:38:46
8 261 Caroline Wolf 73 14 7 11:46 250 3:27 6 48:48 194 1:37 9 34:50 1:40:30
9 267 Megan O'Malley 72 14 9 12:36 228 2:49 8 53:54 67 0:51 8 32:56 1:43:08
 

Female 15 to 19

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 20 emma uible 3 16 6 12:11 1 0:27 1 29:39 1 0:21 2 23:01 1:05:41
2 22 MARIA GRILLIOT 65 15 3 10:20 15 0:43 2 32:01 39 0:41 1 22:30 1:06:16
3 98 Haley Kennedy 24 16 1 9:17 190 2:14 3 39:23     3 24:39 1:15:35
4 154 Juliana Overbey 437 15 2 10:17 100 1:28 4 43:40 95 0:59 4 24:40 1:21:06
5 216 Jackie Dowling 32 19 4 10:37 97 1:25 8 50:39 54 0:46 5 27:15 1:30:44
6 248 Allie Mooney 287 19 8 14:52 196 2:20 7 49:38 132 1:06 6 29:30 1:37:29
7 260 Christianna Gess 373 15 5 11:46 251 3:28 6 49:31 72 0:52 7 34:50 1:40:30
8 265 Molly Murrison 261 19 7 14:11 252 3:36 5 45:06 199 1:42 8 37:22 1:41:58
 

Female 20 to 24

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 43 Jessica Tufts 55 22 7 12:08 264 34:49         8 24:04 1:10:27
2 48 Laura Matacia 349 21 9 12:33 26 0:52 1 34:07 51 0:45 1 22:37 1:10:56
3 91 Susan Rymut 99 22 11 12:53 79 1:17 2 35:38 128 1:05 9 24:09 1:15:04
4 94 Melisse Aspery 78 22 4 11:55 124 1:36 7 36:40 141 1:09 4 23:43 1:15:05
5 104 Natalie Arkfeld 117 21 6 12:03 114 1:33 4 36:06 167 1:17 12 25:46 1:16:46
6 107 Caitlin Burke 61 22 5 12:03 268 38:40         14 27:45 1:17:10
7 109 Kristin Loy 157 22 14 13:48 202 2:23 5 36:10 116 1:02 5 23:47 1:17:11
8 114 Melissa Machuta 329 23 19 14:46 49 1:06 8 37:00 31 0:37 6 24:00 1:17:30
9 115 Becky Lightfoot 456 23 8 12:28 32 0:56 10 38:25 124 1:05 10 24:38 1:17:34
10 119 Maria Hulgin 103 22 2 11:32 122 1:36 3 35:50     16 28:47 1:17:47
11 123 Kristen Ricker 122 21 13 13:46 40 1:01 6 36:23 142 1:09 13 25:49 1:18:09
12 139 Meagan Ita 142 22 18 14:43 105 1:30 11 38:41 11 0:31 7 24:02 1:19:29
13 156 Susan Coffey 124 21 10 12:38 169 2:03 14 42:14 96 0:59 2 23:18 1:21:15
14 177 Courtney Kiggins 213 22 16 14:13 199 2:21 13 42:01 19 0:34 11 25:01 1:24:11
15 187 Marquise Hanser 459 23 1 9:33 127 1:38 16 45:06 65 0:49 15 28:25 1:25:33
16 192 Shannon Kilkenny 336 20 15 13:58 66 1:13 9 37:54 178 1:21 19 32:12 1:26:40
17 210 Jessica Bracy 262 21 12 13:21 117 1:33 12 41:31 4 0:25 20 32:50 1:29:41
18 224 Cara Hemmer 488 22 20 1:06:50         225 40:50 3 23:36 1:32:07
19 226 Beth Dickey 186 21 3 11:52 225 2:46 15 44:38 70 0:52 18 32:02 1:32:11
20 243 Ellen Bates 182 24 17 14:28 242 3:11 17 46:40 163 1:16 17 31:28 1:37:05
 

Female 25 to 29

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 66 Ginger Tomes 21 28 2 11:15 270 39:34         1 23:02 1:12:56
2 75 Erika Bohn 201 28 7 13:27 86 1:20 3 35:01     4 23:59 1:13:48
3 76 Kelley Potter 381 29 4 12:31 116 1:33 4 35:37 74 0:54 2 23:22 1:13:59
4 83 Heather Sczech 273 28 11 17:48 94 1:23 1 30:20 182 1:23 3 23:27 1:14:23
5 162 Emilie Hoeper 465 25 1 11:14 144 1:49 10 44:03 43 0:41 5 24:25 1:22:14
6 172 Kathryn Jeanneret 164 27 3 11:40 108 1:30 7 40:54 91 0:58 9 28:40 1:23:44
7 178 Kate Lawrence 240 29 6 13:08 89 1:22 6 40:11 197 1:39 8 28:06 1:24:28
8 180 Amanda Ball 435 29 8 13:49 46 1:04 5 37:01 109 1:01 10 31:38 1:24:36
9 193 Meaghan Keville 280 28 10 15:17 143 1:49 8 43:18     6 26:22 1:26:48
10 202 Jessica Baker 245 29 9 15:01 149 1:52 9 43:28 33 0:38 7 27:19 1:28:18
 

Female 30 to 34

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 32 Kelly Rimler 130 32 1 11:47 38 0:59 1 33:32     1 22:11 1:08:30
2 125 Melissa Page 166 30 4 13:03 73 1:14 3 37:21 195 1:38 2 24:53 1:18:12
3 155 Allison Stevie 178 33 2 12:29 243 3:16 5 38:40     4 26:41 1:21:07
4 158 Jessica Mackey 121 34 5 13:18 118 1:33 6 38:48 115 1:02 5 26:55 1:21:38
5 163 Melanie Finkenbinder 372 30 7 14:56 93 1:23 2 36:42 123 1:04 8 28:15 1:22:21
6 176 Erin England 275 31 6 14:09 201 2:22 4 37:59 183 1:23 6 28:01 1:23:55
7 194 Kelli Pater 272 34 8 15:14 244 3:17 7 41:26 79 0:55 3 26:34 1:27:27
8 205 Katie Kady 199 33 3 12:41 178 2:07 9 45:33 18 0:34 7 28:09 1:29:06
9 238 Sarah Mastera 215 30 9 18:36 172 2:04 8 42:43 207 1:50 9 30:21 1:35:35
 

Female 35 to 39

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 108 Sarah Reichard 214 39 1 12:49 85 1:19 1 35:43 176 1:20 1 25:57 1:17:10
2 117 Theodora Rich 108 39 2 13:42 91 1:23 2 35:51     2 26:42 1:17:39
3 228 Kristin Zepf 399 38 5 15:32 158 1:55 4 46:00 105 1:00 4 28:15 1:32:45
4 231 Erica Wilson 137 36 6 16:41 132 1:41 3 38:44 117 1:03 7 35:03 1:33:14
5 257 Joann Loos 448 39 8 18:35 164 2:00 6 51:41 45 0:43 3 27:09 1:40:10
6 262 Sara Wissman 271 36 3 14:21 257 4:01 7 53:11 97 0:59 5 28:28 1:41:01
7 270 Sarah Bader 420 38 7 17:10 247 3:20 5 49:49     6 34:48 1:45:09
 

Female 40 to 44

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 103 Erin Lawry 140 41 8 16:12 42 1:01 1 34:14 187 1:26 1 23:50 1:16:45
2 143 April Shereda 105 42 6 15:42 126 1:38 2 36:51 73 0:54 2 24:40 1:19:46
3 183 AIMEE HEIS 171 42 3 15:01 165 2:01 3 39:21 147 1:10 3 27:17 1:24:52
4 200 Trish Schoenlein 147 42 1 11:39 129 1:39 7 44:28 47 0:45 5 29:35 1:28:08
5 204 Arletta Bowman 228 43 9 16:24 274 42:46         8 31:32 1:28:57
6 209 Kelly Kirby 376 41 5 15:21 90 1:22 5 41:51 82 0:56 6 29:54 1:29:26
7 214 Lara Schuett 180 41 2 14:44 256 3:55 6 42:07 218 2:14 4 27:26 1:30:28
8 241 Heather Harris 212 40 4 15:13 81 1:18 4 39:43 212 1:55 10 38:24 1:36:36
9 259 Alisa Fisher 277 42 7 15:48 134 1:43 9 51:26 89 0:58 7 30:33 1:40:29
10 266 Denyse Ferguson 152 44 10 16:34 18 0:45 8 49:05 17 0:33 9 35:12 1:42:12
 

Female 45 to 49

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 100 Siobhan Blake 176 48 2 13:53 138 1:46 2 38:50 162 1:16 1 20:31 1:16:18
2 102 Connie Vaughn 134 47 1 13:26 151 1:53 1 36:12 106 1:00 2 23:59 1:16:32
3 229 Joanne Knapp 445 48 3 15:12 56 1:09 3 41:03 139 1:09 3 34:19 1:32:53
4 264 Sharon Butler 247 48 6 18:28 111 1:31 4 44:11 180 1:22 4 36:18 1:41:52
5 272 Sarah Donaldson 248 46 4 16:58 236 3:01 5 49:32 112 1:01 5 38:30 1:49:03
 

Female 50 to 54

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 47 cindy cassell 7 50 2 13:28 4 0:33 1 34:16     1 22:37 1:10:55
2 142 Cindy Mason 188 52 3 14:09 35 0:57 2 36:58 49 0:45 2 26:41 1:19:31
3 213 Jeanne Pettinichi 11 50 1 8:57 75 1:15 3 43:23 5 0:27 3 36:20 1:30:24
4 271 Tina Buttelwerth 298 52 4 17:37 235 2:59 4 44:49 210 1:53 4 39:53 1:47:14
 

Female 55 to 59

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 220 Margie Hartzel 257 56 1 18:04 237 3:01 1 41:19 220 2:33 1 26:35 1:31:34
 

Male 14 and under

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 42 Tim Hagemeister 14 14 1 9:09 84 1:19 4 35:23 148 1:12 1 23:12 1:10:17
2 59 Wesley Siebenthaler 22 14 2 10:07 58 1:09 5 35:58     3 24:49 1:12:05
3 84 Brian Carlier 480 10 15:24 103 1:29 1 32:48 164 1:16 2 23:32 1:14:32
4 126 David Gelb 486 7 13:01 69 1:13 2 33:49 108 1:01 9 29:07 1:18:13
5 157 Mark Stanelle 426 0 9 14:18 13 0:40 3 35:02 53 0:45 12 30:27 1:21:15
6 230 Puran Kansakar 264 12 4 11:12 207 2:28 9 46:31 46 0:43 14 32:07 1:33:03
7 232 KEITH ENRICO 45 12 3 11:11 212 2:35 12 48:52 32 0:38 10 30:14 1:33:32
8 233 Andrew Kendall 335 12 12 16:18     13 49:45     7 27:33 1:33:38
9 234 Ansel Froass 9 11 11 16:18 230 2:52 10 46:57 16 0:32 5 26:58 1:33:39
10 235 Marquise Hanser 483 13 23:39 67 1:13 7 41:44 169 1:18 4 26:09 1:34:05
11 236 Greg Gemeinhardt 481 8 13:57 177 2:06 8 45:59 166 1:17 13 31:18 1:34:38
12 239 Mike McDonald 51 14 5 11:13 209 2:31 14 50:40 118 1:03 11 30:16 1:35:45
13 246 Matthew Helm 19 13 6 11:20 248 3:22 11 48:36 90 0:58 15 32:58 1:37:16
14 256 Lauren Osborne 484 14 28:08 80 1:18 6 40:18 206 1:49 8 28:20 1:39:56
15 258 Unknown Partic. 489 489 15 1:12:35         226 47:04 6 27:13 1:40:28
 

Male 15 to 19

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Nick Noone 13 18 1 8:48 22 0:50 1 28:23 69 0:51 1 17:58 56:53
2 36 Jake Mader 79 17 5 9:06 175 2:06 5 34:36 12 0:31 4 22:51 1:09:12
3 39 Nick Whitmore 43 18 13 13:36 152 1:53 3 33:59 3 0:25 2 19:31 1:09:25
4 41 Will SPARKS 42 19 3 8:53 170 2:03 8 36:01     5 22:56 1:09:55
5 58 Logan Sillies 193 19 10 11:48 92 1:23 6 34:58 71 0:52 6 22:57 1:12:00
6 60 Matthew Marquart 432 15 6 9:37 185 2:11 2 33:52 136 1:07 9 25:19 1:12:06
7 77 Zachary Vogelpohl 83 18 9 11:16 102 1:28 7 35:22 8 0:29 10 25:23 1:14:00
8 80 Alec Diehl 30 18 7 9:41 163 1:59 10 39:37 14 0:32 3 22:23 1:14:14
9 97 Scott Gayfield 4 15 8 10:28 140 1:48 9 37:34 145 1:10 8 24:26 1:15:28
10 122 Evan Gorney 107 16 12 12:59 203 2:23 4 34:27 174 1:19 12 26:51 1:18:02
11 129 Jonathan Ericksen 29 15 2 8:52 133 1:43 12 41:39 10 0:30 11 25:37 1:18:22
12 165 Samuel Tegge 393 18 14 13:51 224 2:43 11 41:11 102 1:00 7 23:50 1:22:36
13 175 Michael Pettinichi 46 16 11 11:55 99 1:27 13 41:55 103 1:00 13 27:28 1:23:46
14 215 Thomas Easley 505 18 4 9:04 110 1:31 14 42:59     17 36:57 1:30:32
15 240 Macou Overcast 464 17 16 15:16 253 3:43 17 48:27 177 1:21 14 27:41 1:36:29
16 252 Ryan Stephens 234 17 15 14:56 226 2:47 15 45:39 59 0:48 16 34:04 1:38:15
17 263 evan beckmeyer 380 15 17 18:05 208 2:30 16 46:59 217 2:06 15 31:30 1:41:11
 

Male 20 to 24

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 2 Matt Cymanski 35 21 8 10:41 2 0:29 1 28:31     2 18:27 58:09
2 4 Daniel Brook 36 20 1 9:04 20 0:49 6 30:01 13 0:31 4 18:40 59:08
3 5 Vant Lammers 33 24 3 10:14 3 0:29 3 28:55 21 0:34 6 19:09 59:23
4 7 Greg van Amerongen 27 24 6 10:29 262 30:28         8 20:23 1:00:52
5 8 Robert Sturm 31 23 4 10:27 11 0:39 4 29:07 24 0:35 10 20:38 1:01:29
6 9 William Luppino 70 20 7 10:31 21 0:49 11 32:00     3 18:30 1:01:52
7 11 Zach Aust 54 23 10 10:54 16 0:44 7 30:19     7 20:03 1:02:02
8 12 Mike Ballenger 41 21 18 11:53 41 1:01 5 29:44 36 0:40 5 18:53 1:02:13
9 14 Christopher Manuszak 69 21 11 11:00 136 1:45 13 32:36 110 1:01 1 17:06 1:03:30
10 15 Mark Schenberger 94 20 17 11:45 28 0:52 2 28:49 41 0:41 12 21:39 1:03:48
11 17 George Morrison IV 53 21 2 9:36 145 1:50 12 32:11 78 0:55 11 20:40 1:05:14
12 21 Casey Hill 450 23 15 11:36 47 1:05 8 30:38     14 22:27 1:05:47
13 29 Geoff McGinnis 88 20 23 13:26 7 0:37 15 33:37     9 20:35 1:08:17
14 34 CODY ALLISON 81 21 12 11:09 83 1:18 10 31:27 68 0:51 18 24:20 1:09:07
15 51 Kit James 452 21 13 11:22 45 1:04 17 34:25     19 24:29 1:11:23
16 53 Claude Lawrence 59 22 16 11:43 33 0:56 9 31:22 188 1:27 22 25:55 1:11:26
17 63 Marcus Howard 125 23 20 13:01 27 0:52 14 33:36 134 1:07 16 24:12 1:12:50
18 67 Cody Kelch 100 23 14 11:31 82 1:18 16 34:07 144 1:09 21 24:56 1:13:04
19 79 Jose Gutierrez 222 23 24 14:22 266 38:14         13 22:06 1:14:04
20 90 Zachary Imm 84 21 21 13:09 121 1:35 18 35:02 98 0:59 17 24:16 1:15:03
21 101 Brian Jones 40 20 9 10:41 186 2:11 21 37:52 99 0:59 20 24:45 1:16:30
22 105 Scott Marshall 256 23 5 10:29 104 1:29 20 37:17     24 27:32 1:16:49
23 160 Trevor Sams 289 22 25 14:49 249 3:23 23 39:43 23 0:35 15 23:35 1:22:07
24 195 Spencer Dunaway 259 21 22 13:15 233 2:55 24 41:49 60 0:48 26 28:40 1:27:28
25 199 Michael Smith 284 21 27 19:14 187 2:11 22 37:54 208 1:51 23 26:53 1:28:04
26 207 Prashant Vala 97 24 26 16:26 188 2:14 25 42:33     25 28:07 1:29:21
27 268 Mark Ferris 85 22 19 12:44 157 1:55 19 35:25 214 1:58 27 51:45 1:43:48
 

Male 25 to 29

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 6 MITCHELL KIEFFER 23 27 3 11:04 5 0:36 1 29:09 15 0:32 2 19:16 1:00:39
2 10 Chris Mathers 60 28 1 9:42 96 1:25 3 30:36 131 1:06 1 19:08 1:02:00
3 13 Isaac Ligocki 82 28 4 11:21 9 0:38 2 30:16     3 20:06 1:02:22
4 31 Cory Darland 68 25 10 11:46 48 1:06 5 32:15 29 0:37 7 22:38 1:08:24
5 37 Ryan Edler 390 26 11 11:58 39 1:01 4 32:03 159 1:16 9 23:04 1:09:23
6 44 Patrick Wensing 194 25 19 13:14 174 2:05 8 33:50 130 1:05 4 20:14 1:10:30
7 45 David Hine 455 28 5 11:22 88 1:22 10 34:24 7 0:28 10 23:08 1:10:46
8 55 Chase Mears 371 29 16 12:59 53 1:08 6 32:32 48 0:45 11 24:07 1:11:33
9 57 Andrew Barde 375 29 9 11:44 267 38:18         8 22:54 1:11:43
10 61 Michael Fuller 38 28 6 11:24 23 0:50 12 34:58 34 0:38 13 24:28 1:12:19
11 68 Daniel Carpenter 159 26 14 12:18 72 1:14 9 34:01     16 25:41 1:13:15
12 71 Dean Knapp 168 29 15 12:59 19 0:48 7 33:15 152 1:13 14 25:16 1:13:33
13 86 Clint Lehman 25 25 20 15:05 194 2:19 11 34:33 88 0:57 5 21:40 1:14:36
14 99 Chris Stover 384 29 13 12:16 180 2:07 13 36:13 181 1:23 12 24:08 1:16:09
15 106 Derek Florence 285 25 8 11:43 115 1:33 14 37:19 76 0:54 15 25:23 1:16:54
16 135 Brian Maloney 252 26 12 11:58 155 1:54 18 38:25 20 0:34 17 26:17 1:19:09
17 136 Mike Lemmink 91 28 22 16:20 168 2:03 19 38:48     6 21:58 1:19:10
18 181 Michael Tomes 20 29 2 10:56 195 2:20 21 43:58 58 0:47 19 26:48 1:24:50
19 182 Matt Berger 131 27 7 11:29 239 3:02 20 41:30 161 1:16 20 27:32 1:24:51
20 184 Benjamin Jaspers 204 28 21 15:09 275 43:48         18 26:38 1:24:56
21 185 Brian Doering 2 27 18 13:12 258 4:12 16 37:50     21 29:53 1:25:08
22 222 Michael Vernier 223 28 23 16:42 95 1:25 17 37:54 156 1:15 22 34:34 1:31:52
 

Male 30 to 34

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 24 david nelles 170 30 6 12:29 68 1:13 6 33:52 75 0:54 1 18:06 1:06:36
2 38 Thomas Price 255 32 12 13:04 76 1:15 1 31:45 129 1:05 2 22:11 1:09:23
3 49 Matt Briggs 462 33 16 13:47 14 0:40 3 33:07 111 1:01 4 22:29 1:11:07
4 52 Marty Clement 127 31 7 12:31 57 1:09 7 34:30 80 0:55 3 22:16 1:11:23
5 56 Steven Klosinski 62 31 3 11:32 54 1:08 2 33:03 179 1:21 10 24:37 1:11:42
6 65 Henry Clutsam 244 30 5 12:22 119 1:33 8 34:37 87 0:57 7 23:24 1:12:55
7 70 Max Mann 386 30 1 10:56 182 2:08 4 33:13 138 1:08 15 26:05 1:13:32
8 88 Lars Mattgard 205 34 15 13:32 139 1:46 5 33:15 120 1:04 13 25:15 1:14:53
9 93 Dustin Jones 112 32 9 12:43 153 1:53 9 34:41 198 1:40 8 24:05 1:15:05
10 95 Matthew Ziegler 39 30 10 12:52 107 1:30 13 37:33 6 0:28 5 22:46 1:15:10
11 96 William Holthaus 139 34 11 13:00 146 1:51 11 36:16 170 1:19 6 22:57 1:15:24
12 111 Ken HUBER 34 33 2 11:07 120 1:35 15 38:11 154 1:14 12 25:08 1:17:17
13 131 Doug Duwel 196 34 4 12:09 193 2:18 10 34:45 224 3:51 14 25:47 1:18:53
14 138 Matthew Brice 449 32 18 15:29 70 1:14 12 36:59 168 1:17 9 24:21 1:19:22
15 161 Kirk Storer 179 30 14 13:15 101 1:28 16 38:34 133 1:07 17 27:45 1:22:11
16 170 Steve Cassiere 92 33 13 13:15 259 4:15 14 37:40 100 0:59 16 27:23 1:23:35
17 191 Geoff Stover 236 31 8 12:31 211 2:34 18 44:46 104 1:00 11 24:59 1:25:52
18 221 Chad Turner 90 31 17 14:23 200 2:21 17 39:27 140 1:09 18 34:21 1:31:43
 

Male 35 to 39

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 16 Ben Dolan 113 37 2 11:23 167 2:01 5 32:51 64 0:49 1 17:22 1:04:27
2 23 Brian DiBattista 369 35 5 11:52 65 1:12 4 32:50 26 0:36 2 20:02 1:06:34
3 33 William Mulvihill 106 35 3 11:37 71 1:14 2 30:59 83 0:56 7 23:48 1:08:35
4 35 Steven Schreck 148 39 4 11:49 135 1:44 3 32:37 55 0:46 4 22:10 1:09:09
5 40 Cory Lee 189 38 6 12:06 31 0:56 8 33:52 28 0:36 3 22:02 1:09:33
6 81 Greg Gemeinhardt 218 35 16 14:35 154 1:54 1 30:02 149 1:12 17 26:37 1:14:22
7 82 Michael Nelson 114 37 11 13:24 62 1:11 10 34:46 143 1:09 9 23:50 1:14:23
8 89 Michael Thalner 224 39 12 13:31 78 1:17 12 36:06 56 0:47 6 23:12 1:14:55
9 92 Todd Worthington 158 39 8 12:52 8 0:38 13 36:09     13 25:25 1:15:05
10 112 Troy Lininger 292 37 15 14:35 17 0:44 11 35:54 37 0:40 12 25:23 1:17:18
11 128 paul riffle 138 35 9 12:58 128 1:39 6 33:21     22 30:19 1:18:19
12 132 Eric Hess 232 39 21 15:33 173 2:04 7 33:47 204 1:46 16 25:47 1:18:59
13 134 Marcos serrat 163 35 7 12:36 269 39:08         18 28:24 1:19:08
14 144 William McVey 211 39 18 15:22 61 1:10 16 37:27 44 0:42 11 25:06 1:19:49
15 146 Ken Heis 47 37 1 10:38 171 2:04 15 37:23 114 1:01 19 29:15 1:20:24
16 147 Jorge Zenil 246 36 17 15:08 77 1:15 14 37:14 150 1:12 14 25:33 1:20:25
17 149 David Pratt 184 38 10 13:08 183 2:09 9 34:28 113 1:01 20 29:53 1:20:41
18 152 Matt Lemieux 241 36 13 13:58 166 2:01 18 39:21 30 0:37 10 25:03 1:21:02
19 153 Grant Myers 209 35 24 16:48 87 1:21 17 38:47 122 1:04 5 23:02 1:21:04
20 166 Michael Busken 258 35 23 15:52 52 1:08 19 39:36 22 0:34 15 25:47 1:22:59
21 189 Steve Lewis 286 37 27 20:37 273 42:44         8 23:49 1:25:48
22 223 Chris Nutter 267 35 20 15:27 123 1:36 21 42:51 63 0:48 23 31:17 1:32:02
23 227 Jose Cedeno 167 35 14 14:01 162 1:58 22 43:36 127 1:05 25 31:45 1:32:27
24 244 Mike Wiery 270 37 19 15:26 161 1:58 25 46:42 184 1:23 24 31:34 1:37:06
25 245 Gene Carroll 430 37 26 17:03 215 2:37 24 45:54 190 1:29 21 30:10 1:37:15
26 269 Jesse Moore 421 38 22 15:34 254 3:43 20 40:27 205 1:46 26 42:57 1:44:29
27 273 Michael McColl 185 37 25 16:55 220 2:41 23 44:07 213 1:57 27 44:44 1:50:26
 

Male 40 to 44

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 3 Tim Menoher 395 42 2 10:55 261 30:06         1 18:07 58:31
2 18 Lee Sellers 318 42 3 11:13 263 32:49         4 22:08 1:05:24
3 28 Travis Ryan 385 43 10 12:46 25 0:51 1 32:10     3 22:02 1:07:50
4 50 Ryan Wantz 434 44 5 12:01 36 0:58 3 33:33 61 0:48 7 23:49 1:11:12
5 72 Bryan Carlier 453 42 1 10:13 142 1:48 12 38:41 9 0:29 5 22:20 1:13:33
6 73 Anthony Roberts 111 42 4 11:54 60 1:10 7 35:01 173 1:19 10 24:12 1:13:38
7 74 Keith Clay 370 40 14 13:10 98 1:26 2 32:20 125 1:05 15 25:45 1:13:48
8 78 John Hutson 161 42 15 13:14 112 1:31 4 34:19 94 0:58 9 23:57 1:14:02
9 85 Kame Kaneshiro 110 43 7 12:37 6 0:37 6 34:45 52 0:45 16 25:47 1:14:34
10 87 Gregor Ivanschits 200 44 13 13:07 55 1:09 5 34:33 186 1:25 12 24:28 1:14:43
11 124 Mark Soberano 457 42 8 12:38 219 2:40 8 35:49 216 2:05 13 24:58 1:18:11
12 137 Lowell Clark 144 43 12 13:05 147 1:51 9 36:02 185 1:24 18 26:56 1:19:20
13 141 Walker Motley 221 42 16 13:17 214 2:36 14 39:23 201 1:44 6 22:28 1:19:30
14 145 David Arya 87 43 11 12:58 109 1:31 10 37:20 66 0:50 19 27:28 1:20:09
15 148 Kevin B Kaeding 254 40 9 12:41 137 1:45 19 40:41 84 0:56 11 24:25 1:20:30
16 151 Jeff Valyou 135 41 6 12:34 59 1:10 16 39:51 151 1:12 17 26:03 1:20:52
17 164 Jose Gutierrez 238 42 20 15:34 191 2:15 20 41:56 38 0:40 2 22:00 1:22:27
18 168 Tony Brock 351 42 22 15:42 227 2:49 15 39:50 172 1:19 8 23:50 1:23:32
19 171 Michael Puehler 219 41 17 14:38 156 1:54 18 40:28 92 0:58 14 25:35 1:23:36
20 179 Mark Ssansone 429 44 18 15:03 50 1:06 11 38:32     22 29:49 1:24:31
21 188 Chris Vogt 290 40 21 15:41 272 42:42         20 28:22 1:25:42
22 208 Forest Heis 428 43 23 17:11 198 2:20 13 38:43 193 1:35 21 29:33 1:29:24
23 218 Eric Anderson 86 40 19 15:16 206 2:27 17 39:56 155 1:15 23 32:21 1:31:17
 

Male 45 to 49

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 25 David Ahlert 116 45 2 11:56 34 0:57 4 33:47     1 20:41 1:07:23
2 26 Stefan Pfuhler 109 46 4 12:48 24 0:51 1 30:39     5 23:17 1:07:38
3 27 Ken Wurtzler 96 48 1 11:55 12 0:40 3 32:23 27 0:36 2 22:09 1:07:45
4 64 lou beckmeyer 379 49 8 13:20 221 2:41 2 31:57 137 1:08 7 23:45 1:12:52
5 69 Bradley Osborne 377 48 5 13:00 44 1:02 5 34:56 57 0:47 6 23:45 1:13:32
6 113 David Hutchison 146 45 6 13:14 213 2:36 6 35:27 165 1:16 10 24:49 1:17:23
7 121 David Taylor 202 49 11 14:34 229 2:50 8 36:19 146 1:10 4 22:57 1:17:51
8 130 Scott Uyeda 447 45 14 15:57 106 1:30 9 36:21 93 0:58 8 24:03 1:18:50
9 133 Daniel Cahill 220 46 10 13:44 189 2:14 7 36:00 42 0:41 12 26:22 1:19:03
10 140 Joe Prince 174 48 3 12:41 176 2:06 11 38:32 196 1:39 9 24:30 1:19:29
11 159 robert raines 198 46 15 16:03 192 2:18 12 38:44 215 1:58 3 22:45 1:21:49
12 167 Frank Lucente 268 45 12 15:33 210 2:33 10 37:44 158 1:16 11 25:56 1:23:04
13 198 Russ Donaldson 149 47 13 15:33 218 2:39 13 39:15 121 1:04 13 29:29 1:28:03
14 211 David Sillies 192 48 7 13:16 234 2:55 15 42:00     16 31:36 1:29:48
15 219 Andy Lehman 197 48 16 17:06 184 2:10 14 40:51 160 1:16 15 30:01 1:31:26
16 254 Kurt Alexander 398 46 9 13:21 231 2:52 16 50:00 221 2:36 14 29:42 1:38:33
 

Male 50 to 54

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 19 Len Schuster 446 53 2 12:14 37 0:58 1 31:05 35 0:38 1 20:29 1:05:27
2 30 Vince Noone 133 50 1 11:29 10 0:38 2 31:08     7 25:05 1:08:22
3 46 David French 115 51 3 12:53 63 1:11 3 32:33 81 0:56 3 23:15 1:10:49
4 110 Daniel Thompson 183 52 11 17:02 179 2:07 4 34:09 171 1:19 2 22:38 1:17:17
5 116 Jim Hamerstadt 126 54 10 15:58 181 2:07 5 34:22 101 0:59 5 24:06 1:17:35
6 118 Paul Colavincenzo 230 53 5 13:33             12 1:04:09 1:17:42
7 120 Vince Hinde 425 50 7 14:38 130 1:41 6 36:08 200 1:43 4 23:37 1:17:49
8 127 Mark Gross 226 54 8 14:55 265 37:58         9 26:53 1:18:17
9 150 James Crosset 64 54 4 13:14 131 1:41 8 39:50 77 0:54 6 25:03 1:20:44
10 196 Mark Kapp 291 52 9 15:45 148 1:52 7 39:00 191 1:30 10 29:24 1:27:31
11 206 Anthony Wood 207 52 6 14:22 245 3:18 10 41:34 223 3:17 8 26:38 1:29:11
12 251 Mark Chandler 187 50 12 18:20 246 3:20 9 41:01     11 35:25 1:38:06
 

Male 55 to 59

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 54 Ted Norris 128 55 3 14:46 30 0:55 1 32:27 119 1:03 1 22:19 1:11:32
2 62 Normand St-Pierre 229 57 2 13:22 43 1:02 2 33:06     2 24:52 1:12:23
3 186 Mark Angelos 216 58 5 15:36 205 2:26 3 39:17 202 1:44 3 26:04 1:25:09
4 203 Rob Lyons 132 58 1 12:53 271 40:31         8 36:24 1:28:40
5 212 BILL KNOX 1 57 4 14:46 241 3:07 4 40:14 126 1:05 5 30:45 1:29:59
6 237 david maume 463 57 8 18:59 232 2:54 7 42:38 209 1:53 4 28:25 1:34:51
7 242 Greg Jones 299 57 6 17:40 160 1:57 5 41:44 219 2:19 6 33:06 1:36:48
8 253 Jim Glesige 265 57 7 17:59 223 2:42 6 41:59 175 1:20 7 34:24 1:38:26
 

Male 60 to 64

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 225 Kenneth Distler 177 63 2 14:16 141 1:48 1 40:00 211 1:55 2 34:09 1:32:10
2 247 Robert Obermeyer 145 63 4 18:15 197 2:20 3 43:48 135 1:07 1 31:51 1:37:23
3 250 Ron Crebo 288 61 3 16:52 238 3:02 2 40:38 189 1:29 3 35:52 1:37:54
4 274 Darryl Cloud 294 63 5 19:29 240 3:05 4 46:22 203 1:45 5 41:45 1:52:28
5 275 David Jones 278 60 1 11:02 260 4:38 5 50:50 222 3:17 6 44:48 1:54:37
6 276 Steve Bangs 283 61 6 20:15 255 3:51 6 51:34 192 1:31 4 39:17 1:56:29
 

Male 65 to 69

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 174 Earl Edmonds 227 67 1 13:39 204 2:25 2 38:15     1 29:24 1:23:45
2 190 michael enderly 181 68 2 15:23 159 1:55 1 35:48 157 1:16 2 31:27 1:25:50
 

Sprint Triathlon - Elite Open

Male

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Matthew Tranquilli 26 33 3 10:14 1 0:26 2 29:37 1 0:23 1 18:41 59:25
2 2 Michael Pelechaty 10 23 1 8:58 2 0:30 4 30:27 2 0:33 2 18:56 59:27
3 3 bryan barletto 37 39 4 10:22 3 0:31 3 29:38     3 20:16 1:00:48
4 4 Ed Alyanak 28 33 2 10:09 4 1:03 1 28:34 3 0:33 4 20:36 1:00:56
 

Sprint Triathlon - Elite Mast.

Female

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 5 Tracy De-Sabato Aust 67 53 1 11:09     1 32:25     1 22:05 1:05:40
 

Male

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Gregg Slayton 12 50 1 10:10 3 0:55 2 29:24 4 0:55 3 21:02 1:02:29
2 2 edward bachman 16 56 2 10:53 2 0:50 3 29:25 3 0:43 2 20:45 1:02:38
3 3 James Aust 66 55 3 11:58 5 1:01 1 28:53 2 0:41 4 21:48 1:04:23
4 4 Brian Barker 15 52 4 12:33 1 0:41 5 31:18 1 0:27 1 20:03 1:05:04
5 6 Mikhail Mikhaylov 63 50 5 12:56 4 0:57 4 31:15 5 1:02 5 21:58 1:08:10
6 7 Roy Youngmann 316 57 6 14:10 6 1:27 6 33:34     6 32:55 1:22:07
 

Sprint Triathlon - Clydes. XL1

0 - 39

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 2 Jay Sutton 58 39 1 10:55 1 0:49 1 32:23 3 0:39 5 26:37 1:11:26
2 3 Mark Wunderlich 119 37 4 14:14 3 1:01 2 33:05 5 0:49 2 23:01 1:12:13
3 4 Thomas Watts 123 19 2 11:32 4 1:27 3 34:16     4 25:15 1:12:31
4 5 Peyton Mastera 118 30 5 14:42 7 2:06 4 34:42 6 1:17 1 21:19 1:14:08
5 6 Ben Deatsman 364 34 3 12:31 5 1:38 5 36:07 2 0:38 3 24:28 1:15:25
 

40 +

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 William Siebenthaler 77 42 1 11:46 2 0:52 1 31:37 4 0:43 1 23:04 1:08:04
2 7 Bob Farrell 266 59 3 13:58 6 1:40 2 37:33 1 0:28 2 24:28 1:18:10
3 8 Frederick Gorney 52 47 2 12:04 8 44:36         3 25:10 1:21:21
 

Sprint Triathlon - Clydes. XL2

0 - 39

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 jason gundrum 392 39 2 11:55 3 0:59 2 32:34 7 0:59 2 24:19 1:10:49
2 2 Robert Hertsenberg 75 34 3 12:08 2 0:57 3 33:14 1 0:37 6 26:46 1:13:45
3 3 Ryan Oravetz 80 26 1 11:42 6 1:38 5 37:53 4 0:53 1 21:49 1:13:56
4 5 Blake Babcock 208 27 5 13:11 12 2:55 4 35:56     4 26:02 1:18:05
5 6 Nicholas Clemens 169 28 4 13:06 7 1:40 1 31:56 11 1:22 7 31:59 1:20:05
6 11 Jeff Hartz 175 37 6 15:49 13 2:56 7 40:11 2 0:42 3 25:46 1:25:26
7 12 Matthew Grunkemeyer 276 38 7 17:12 8 1:49 6 39:12 9 1:09 5 26:44 1:26:07
 

40 +

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 4 Ken Moore 296 43 4 14:15 4 1:23 3 36:28 6 0:58 1 24:26 1:17:32
2 7 glenn kirby 366 50 3 12:18 10 2:34 2 36:26 12 1:42 3 29:07 1:22:09
3 8 Todd Cooper 424 45 1 10:56 1 0:33 6 42:10     4 29:09 1:22:48
4 9 EDGAR CANTILLO 129 40 2 11:55 5 1:34 4 37:01 8 1:01 6 31:29 1:23:01
5 10 Jeff Napier 49 48 5 14:36 9 1:50 1 35:37 3 0:52 5 31:04 1:24:02
6 13 Dustin Peet 102 40 7 15:42 11 2:49 5 39:18 5 0:55 2 28:45 1:27:31
7 14 John Hooton 162 50 6 15:11 14 3:17 7 43:17 10 1:18 7 35:41 1:38:46
 

Sprint Triathlon - Clydes. XL3

0 - 39

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 2 Dustin Carpenter 235 33 1 13:58 2 1:37 1 38:57 3 1:07 1 27:38 1:23:20
2 3 Joe Gayetsky 237 31 3 15:53 8 39:52         2 29:24 1:24:02
3 5 Robb Foltz 293 33 2 14:32 4 2:22 3 42:36 1 1:03 3 30:56 1:31:31
4 6 Adam Sczech 274 30 4 18:51 1 1:24 2 40:39 6 1:49 5 37:22 1:40:07
5 7 Michael Brown 382 35 5 20:45 6 2:56 4 47:08 2 1:05 4 33:39 1:45:34
 

40+

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Stephen Vianello 74 41 1 12:14 5 2:32 1 33:00 4 1:16 1 25:19 1:14:23
2 4 Timothy Ardizzone 141 41 2 14:22 3 2:12 2 38:17 5 1:27 2 28:28 1:24:48
3 8 Rob Bechtel 295 59 3 17:29 7 5:05 3 44:07 7 2:15 3 40:52 1:49:50
 

Sprint Triathlon - Athena

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Elena Costello 101 32 3 14:26 1 1:22 2 37:42 2 0:39 1 30:54 1:25:05
2 2 Michele Lang 104 33 2 12:33 6 2:20 4 40:35 7 1:59 4 32:46 1:30:15
3 3 Kendra Roberts 231 35 5 15:28 5 2:08 3 38:40 5 1:43 3 32:14 1:30:16
4 4 Gayle Lewin 250 31 4 14:48 4 1:57 6 42:56 1 0:33 7 36:10 1:36:26
5 5 Jennifer Sutton 239 34 7 16:10 2 1:42 7 43:07 4 1:04 5 35:05 1:37:09
6 6 Jennifer Bekins 279 34 8 17:26 8 2:59 9 45:16 3 0:53 2 32:06 1:38:42
7 7 Jennifer Rybski 225 30 6 15:42 3 1:57 5 42:55 8 2:20 8 38:31 1:41:27
8 8 marcia storm 358 55 9 18:11 9 3:28 8 44:45 9 2:36 6 35:29 1:44:31
 

Sprint Triathlon - Mtn. Bike

Female

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 5 Sabrina Ramos 48 46 1 16:26 4 3:27 1 54:46 3 1:51 1 46:24 2:02:56
 

Male

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Chris Farrell 173 51 1 11:00 1 1:38 1 39:34 1 0:46 1 25:51 1:18:52
2 2 Matt Dombrowski 76 20                 4 1:29:05 1:29:05
3 3 Zachary Rechtin 253 36 3 14:25 2 1:51 2 40:38 4 3:32 2 29:12 1:29:39
4 4 Matthew Garbellini 56 20 2 11:45 3 3:20 3 44:03 2 0:56 3 35:34 1:35:39
 

Sprint Triathlon - Male Team

Male

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Chad Griffiths 151 22 2 12:43 1 0:29 1 28:59 1 0:19 1 18:18 1:00:49
2 2 Adam Chaney 156 10 1 10:51 2 0:49 2 56:51 2 0:29 2 25:39 1:34:40
 

Sprint Triathlon - Female Team

Female

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Blaise Chaney 153 13 1 12:25 1 0:33 2 49:38 1 0:39 1 27:42 1:31:00
2 2 Allie Godfrey 150 15 3 17:25 2 0:35 3 55:33     2 29:54 1:43:28
 

Sprint Triathlon - Coed Team

Coed

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 2 Laura Martin 155 43 2 13:48 2 0:40 2 42:24 2 0:36 1 24:19 1:21:48
 

Coed

  Overall   ------- Swim ------- ------- T1 ------- ------- Bike ------- ------- T2 ------- ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 John Lundberg 154 52 1 13:36 1 0:28 1 33:19 1 0:29 2 26:05 1:13:59
 

Tri Physically Challenged

Female 25 to 29

  Overall   ------- ------- ------- ------- ------- ------- ------- ------- ------- ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 2 Trisha Myers 281 25 1 17:55 2 2:53 1 1:07:47 2 1:02 1 59:44 2:29:23
 

Male 30 to 34

  Overall   ------- ------- ------- ------- ------- ------- ------- ------- ------- ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Rnk Time Time
1 1 Jason Johnson 282 33 1 19:16 1 1:45 1 46:17 1 0:29 1 15:58 1:23:47