Ohio University AIA Triathlon

Age Group Results

April 28, 2012


HFP Racing hfpracing.com/results

Age Group

Male 14 and under

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 111 Peter Hayes 75 13 1 10:50 5:07 2 1:05:38 2:48 2 40:31 2:04:56
 

Male 15 to 19

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 117 Levi Blake 112 19 1 14:29 9:36 1 1:09:25 3:20 1 31:19 2:08:11
2 125 Gerritt Haines 38 19 2 17:35 3:29 2 1:23:26 2:02 2 34:25 2:20:59
 

Female 20 to 24

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 11 Erika Howard 48 24 6 11:36 2:05 1 46:14 0:47 1 23:23 1:24:07
2 46 Corinne Salva 63 23 9 11:58 2:56 3 57:48 1:35 2 22:56 1:37:15
3 55 Brooke Edwards 73 23 5 11:20 2:36 4 1:00:12 0:42 3 24:48 1:39:41
4 62 Courtney Sullivan 71 22 7 11:40 1:53 6 1:01:07 1:28 4 25:58 1:42:07
5 63 Danielle Bray 6 23 1 8:51 2:34 5 1:02:53 1:15 5 27:43 1:43:17
6 66 Alexandra Murray 84 24 2 10:30 2:47 2 58:43 1:39 6 29:53 1:43:33
7 69 Olivia McGinnis 94 24 10 12:16 2:51 9 1:05:10 0:49 7 23:53 1:45:01
8 70 Casey Passen 97 24 11 12:25 2:55 8 1:04:24 0:39 8 24:49 1:45:14
9 75 Laine Greenawalt 22 22 3 10:37 2:24 7 1:06:39 0:42 9 27:21 1:47:44
10 100 Megan Denti 64 22 8 11:57 4:23 10 1:11:51 0:51 10 29:47 1:58:51
11 121 Mallory Sauer 185 23 12 12:32 4:19 12 1:25:52 1:17 11 28:10 2:12:12
12 124 Stephanie Fisk 135 23 13 13:50 6:00 11 1:18:20 5:30 12 37:13 2:20:55
 

Male 20 to 24

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 1 Noah Howkins 16 22 2 8:56 0:52 2 46:20 0:23 1 16:33 1:13:07
2 2 Cameron Benson 51 20 5 10:17 1:16 1 44:29 1:01 2 20:43 1:17:47
3 26 Stephen Rodriguez 119 21 7 13:38 2:09 3 51:48 1:28 3 22:21 1:31:26
4 27 William Evans 5 24 4 9:15 2:26 4 56:53 2:00 4 20:55 1:31:32
5 31 Michael Lamorgese 23 20 6 10:20 4:31 6 55:45 1:20 5 20:14 1:32:14
6 34 Nick Skoufatos 21 23 1 8:26 2:18 5 59:11 0:59 6 22:09 1:33:05
7 67 Jordan Drake 25 21 3 9:02 2:16 7 1:05:43 0:30 7 26:55 1:44:26
8 119 Bradley Parks 178 21 8 19:03 9:09 8 1:13:11 1:39 8 25:40 2:08:44
 

Female 25 to 29

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 39 Pam Spuehler 74 26 4 12:44 1:59 1 56:44 0:38 1 22:23 1:34:30
2 57 Laurel Lindamood 31 29 1 10:03 2:01 2 59:27 1:34 2 27:05 1:40:13
3 65 Maghan Lunsford 121 29 3 12:26 2:02 3 1:01:04 1:41 3 26:12 1:43:27
4 84 Kathleen Dean 101 25 2 10:35 3:33 4 1:09:30 1:04 4 26:09 1:50:53
5 107 Jennifer Pilant 139 25 6 15:48 2:00 5 1:10:53 1:10 5 32:04 2:01:58
6 112 Emily Minster 108 28 5 13:54 5:00 6 1:10:53 2:23 6 33:09 2:05:21
7 131 Lauren Wright 146 25 7 18:15 2:59 7 2:02:47 1:16 7 46:17 3:11:35
 

Male 25 to 29

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 5 Dan Buchan 190 26 2 10:31 1:03 1 46:33 0:45 1 19:36 1:18:29
2 17 Curt Sykes 30 28 3 10:36 2:24 2 50:34 0:49 2 23:49 1:28:12
3 20 Dannie Devol 111 26 7 12:18 2:01 3 52:05 1:05 3 21:39 1:29:10
4 29 K.C. Stahr 68 25 4 11:12 1:48 5 54:12 1:23 4 23:22 1:31:58
5 35 Roy Evans 117 25 9 13:28 2:19 6 52:50 1:05 5 24:07 1:33:52
6 41 Nate Deming 107 25 1 10:23 2:43 4 53:44 3:23 6 24:29 1:34:44
7 48 Matt Ghere 8 26 5 11:54 3:43 7 53:33 1:25 7 27:34 1:38:11
8 51 Josiah Wagler 78 29 6 12:09 3:02 8 54:23 2:05 8 27:44 1:39:25
9 56 doug hill 109 27 8 12:41 2:43 9 58:11 1:30 9 25:04 1:40:11
10 101 David Gonzalez 175 25 11 14:40 3:34 10 1:10:26 0:32 10 29:44 1:58:57
11 106 Petaqaye English 197 28 12 25:53 1:58 11 1:07:05 1:54 11 24:25 2:01:17
12 116 Ross Well 160 26 10 13:52 1:40 12 1:21:50 1:29 12 28:20 2:07:12
 

Female 30 to 34

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 32 Erin Sykes 35 30 2 11:20 2:44 1 55:11 0:41 1 22:32 1:32:30
2 82 Angela Neal 165 30 3 12:16 2:32 2 1:08:09 1:53 2 25:39 1:50:30
3 83 Sarah Cahill 164 30 4 12:21 2:22 3 1:08:21 1:53 3 25:39 1:50:37
4 88 Jocelyn Fleming 140 32 7 14:43 2:29 5 1:08:32 1:39 4 25:28 1:52:52
5 98 Stacey Bulucz 20 32 1 10:19 2:35 6 1:14:56 0:57 5 29:20 1:58:09
6 99 Gina Breglia 145 32 6 14:30 5:19 7 1:09:20 1:58 6 27:21 1:58:31
7 102 Kelly Pero 122 34 5 13:40 1:43 4 1:08:11 0:50 7 35:13 1:59:39
8 130 Katie Steinbrunner 131 33 8 16:46 4:48 8 1:44:47 1:33 8 36:37 2:44:33
 

Male 30 to 34

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 45 Brad Hollingsworth 32 33 1 10:14 2:57 1 57:12 1:33 1 25:06 1:37:05
2 59 Robert Lahoda 39 31 3 11:18 3:55 2 58:03 1:35 2 25:38 1:40:31
3 85 Erik Breunig 12 33 2 11:17 6:05 3 1:01:12 1:46 3 31:20 1:51:42
 

Female 35 to 39

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 10 Jessica Reed 41 36 2 10:04 2:10 1 51:04 1:03 1 19:32 1:23:55
2 47 Theodora Rich 104 39 3 11:33 2:37 2 57:02 1:41 2 24:35 1:37:30
3 50 Natacha Smith 82 38 5 12:17 3:47 3 58:35 1:57 3 22:42 1:39:20
4 60 Catherine Lee 95 35 4 11:49 2:48 4 1:01:51 0:46 4 24:02 1:41:17
5 72 Ann Feichter 83 37 7 13:26 3:36 5 59:50 1:33 5 27:09 1:45:35
6 79 Michelle Kyle 66 38 1 9:49 2:11 6 1:09:51 1:20 6 26:44 1:49:57
7 89 Kathryn Rose 93 36 8 13:45 3:14 7 1:09:21 1:16 7 25:36 1:53:13
8 91 Kerry Stanley 138 38 6 13:16 2:45 8 1:11:14 0:49 8 26:34 1:54:42
9 94 Lori Gromen 183 39 9 14:42 2:07 9 1:12:08 2:02 9 25:58 1:57:00
 

Male 35 to 39

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 7 Brandon Cook 54 39 4 11:36 2:04 1 43:40 0:52 1 22:22 1:20:36
2 16 lance yordy 15 36 1 9:02 2:44 2 52:24 1:31 2 22:23 1:28:06
3 19 Carlos Velez 137 37 3 11:31 1:50 3 51:05 1:04 3 23:10 1:28:42
4 22 Michael Nelson 70 37 2 10:30 1:31 4 53:51 1:22 4 22:51 1:30:06
5 96 Stephen Adams 141 36 5 14:37 4:49 5 1:06:21 1:23 5 30:21 1:57:33
 

Female 40 to 44

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 95 Chris Fowler 106 43 1 12:41 4:49 1 1:07:39 3:18 1 28:33 1:57:01
2 104 Lin CARSON 7 40 2 14:12 2:31 2 1:09:21 1:44 2 32:36 2:00:27
 

Male 40 to 44

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 3 john walz 18 40 2 9:11 1:17 1 48:23 0:50 1 18:14 1:17:57
2 8 Travis Ryan 19 43 4 10:04 1:15 2 48:09 1:01 2 21:01 1:21:32
3 12 Chris Schwirian 13 41 1 8:49 2:13 4 52:15 1:24 3 20:29 1:25:12
4 13 Matt Schirtzinger 26 42 3 9:55 1:25 3 49:45 0:43 4 23:27 1:25:16
5 21 Steve Sevits 100 40 9 11:37 3:04 8 51:36 1:26 5 21:35 1:29:20
6 23 Chris Gregg 79 41 5 10:21 2:11 6 52:04 1:39 6 24:07 1:30:24
7 24 Kevin Lewis 67 40 8 11:35 1:50 9 53:16 0:52 7 23:42 1:31:15
8 30 David Rogers 55 42 10 12:10 2:38 5 49:28 1:11 8 26:41 1:32:11
9 36 Guy Riefler 52 43 7 11:19 2:21 11 55:36 0:40 9 24:05 1:34:02
10 37 William Whitlatch III 98 42 12 12:24 2:53 10 52:13 1:44 10 25:02 1:34:18
11 43 Joe Veroski 62 42 6 11:03 1:44 7 53:21 1:32 11 27:59 1:35:40
12 53 Unknown Partic. 603 603 40 2 1:23:34       57:55 1 16:14 1:39:38
13 58 Denton Guthrie 177 43 14 15:14 1:40 12 55:24 1:33 12 26:26 1:40:18
14 61 Joe Gargiulo 125 41 11 12:13 2:05 13 1:00:34 0:49 13 26:06 1:41:48
15 73 jay bruestle 168 43 15 15:28 3:33 14 1:01:53 2:13 14 22:56 1:46:05
16 93 Chad Keller 132 40 13 14:26 4:22 15 1:05:41 0:56 15 30:08 1:55:34
17 114 Lawrence Buckman 191 41 16 16:16 3:32 16 1:11:31 1:40 16 33:27 2:06:28
 

Female 45 to 49

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 38 Michelle Greenfield 36 45 1 9:35 2:08 1 57:47 0:33 1 24:18 1:34:24
2 49 Laura Sparks 149 45 3 13:34 3:43 2 56:53 0:39 2 23:55 1:38:46
3 87 Dawn Scali 143 47 7 16:33 2:12 3 1:05:35 1:04 3 27:22 1:52:48
4 90 Brenda Scott 124 47 5 14:46 1:51 5 1:09:17 2:21 4 26:24 1:54:41
5 108 Deborah Reed 169 46 4 13:43 4:19 6 1:11:42 2:09 5 30:14 2:02:10
6 113 Wendy Merb-Brown 120 46 2 13:03 1:43 4 1:09:46 1:45 6 39:42 2:06:00
7 123 Leisa Ostermann 172 49 9 25:04 3:51 7 1:07:10 3:29 7 40:30 2:20:06
8 127 Deborah Brewer 110 48 6 16:19 4:27 8 1:28:01 2:23 8 38:13 2:29:24
9 128 Kelly Rabideaux-Huq 182 47 8 23:10 2:16 9 1:28:57 1:27 9 38:13 2:34:05
 

Male 45 to 49

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 9 Tim Scott 50 48 1 9:38 2:59 1 45:37 1:46 1 22:01 1:22:04
2 14 David Cartmell 24 48 5 11:23 2:34 3 49:36 0:48 2 21:09 1:25:31
3 15 Robert Sparks 81 47 6 11:37 1:59 2 49:28 0:47 3 22:04 1:25:57
4 28 Greg Edwards 184 46 2 10:26 2:52 4 51:39 1:48 4 24:49 1:31:36
5 42 Charles Angel 601 45 7 12:01 0:52 5 56:42 2:00 5 23:28 1:35:05
6 54 Kevin Blake 103 47 4 11:23 8:07 6 52:26 3:01 6 24:41 1:39:41
7 76 jay shubrook 148 45 8 15:11 3:01 10 1:04:23 1:18 7 24:59 1:48:53
8 77 Michael Rodriguez 159 45 11 17:42 3:18 7 57:38 1:09 8 29:29 1:49:18
9 78 Thomas Kennedy 150 45 12 19:21 3:29 8 57:07 1:53 9 27:31 1:49:23
10 103 Kevin Dael 163 46 9 15:11 4:06 11 1:05:40 1:24 10 33:28 1:59:51
11 105 Mitchell Shell 142 49 10 17:00 3:50 13 1:09:40 1:15 11 29:29 2:01:16
12 110 Chris Hayes 76 47 3 10:52 4:59 9 1:05:37 1:30 12 41:50 2:04:49
13 118 Bill Richardson 136 47 13 19:38 2:50 12 1:06:40 2:27 13 36:55 2:08:32
 

Female 50 to 54

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 74 Jeanne Bauer 130 54 1 13:52 3:55 1 59:16 2:17 1 27:30 1:46:52
2 81 Deborah Murray 181 50 2 15:27 4:13 2 1:03:24 1:14 2 26:01 1:50:22
3 115 Molly Gurien 157 53 4 16:47 5:40 3 1:10:50 1:40 3 31:36 2:06:37
4 120 Leslie Dunn 144 54 5 17:35 4:23 4 1:14:25 1:14 4 31:49 2:09:28
5 122 Nanette Kalis 158 53 3 15:38 2:47 5 1:19:56 1:41 5 32:40 2:12:46
 

Male 50 to 54

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 4 Brian Barker 40 52 1 10:13 1:01 2 47:06 0:39 1 19:05 1:18:06
2 6 Jeffrey McAdoo 49 51 2 10:45 0:55 1 45:00 1:01 2 21:15 1:18:59
3 25 David Tompkins 42 51 3 11:21 2:05 3 52:33 2:10 3 23:10 1:31:21
4 40 mike kelley 69 50 6 12:06 1:48 4 54:45 1:29 4 24:23 1:34:32
5 71 Michael Williford 44 54 4 11:27 5:54 5 59:29 2:20 5 26:12 1:45:24
6 86 Mike Higgins 43 50 5 11:33 2:45 6 1:05:04 2:02 6 30:22 1:51:48
7 92 David White 176 51 7 16:12 2:52 7 1:07:39 2:21 7 26:05 1:55:11
8 109 David Rae Morris 162 53 8 16:47 3:54 8 1:09:28 1:53 8 31:47 2:03:52
 

Female 55 to 59

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 52 Janalee Stock 102 58 1 12:45 2:37 1 59:54 1:45 1 22:25 1:39:27
2 126 Joyce Guenther 147 55 2 18:36 5:08 2 1:24:57 1:23 2 35:20 2:25:25
3 129 Cheryl Brimner 166 56 3 21:12 2:52 3 1:29:54 2:35 3 44:07 2:40:42
 

Male 55 to 59

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 18 John Schlabach 34 55 1 10:15 2:39 1 52:29 1:34 1 21:35 1:28:34
2 44 Gary Chleboun 123 56 2 12:19 2:45 2 53:31 1:30 2 25:52 1:35:59
3 68 Thomas Murray 156 59 3 16:52 3:01 3 58:46 1:53 3 24:02 1:44:37
 

Male 60 to 64

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 64 N.T. Ricker 53 62 1 11:35 4:04 1 54:37 1:52 1 31:12 1:43:21
2 80 Edward Di Gangi 133 64 2 16:07 2:37 2 1:03:46 1:37 2 25:50 1:49:58
3 97 Paul Linscott 167 62 3 19:48 3:30 3 59:36 2:26 3 32:13 1:57:35
 

Male 65 to 69

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 33 Rich Wallace 72 65 1 11:45 4:43 1 51:15 1:47 1 23:17 1:32:50
 

Elite Open

Male 39 and under

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 1 Ross Hartley 1 24 1 7:20 0:48 1 42:17 0:40 1 17:26 1:08:33
 

Elite Master

Male

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 1 Randy Lehrer 14 51 1 8:27 1:35 1 47:26 0:50 1 21:47 1:20:06
 

Clydesdale

Male

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 1 Jack Pepper 115 34 6 14:05 2:20 1 50:17 1:22 1 26:10 1:34:16
2 2 michael mcchesney 116 30 2 12:20 2:53 4 56:02 1:18 2 23:31 1:36:07
3 3 Neil Macmillan 86 33 3 12:24 1:37 2 55:32 1:20 3 26:52 1:37:46
4 4 Ken Moran 46 38 1 11:33 3:29 3 55:38 1:25 4 26:45 1:38:51
5 5 Andrew Stone 114 36 4 12:53 2:32 5 57:15 0:53 5 27:35 1:41:11
6 6 John Trembly 127 32 7 15:59 2:39 6 1:02:26 1:55 6 34:16 1:57:18
7 7 Joseph Lonchor 170 25 8 17:04 4:08 8 1:11:09 1:31 7 26:09 2:00:03
8 8 Craig Smith 87 52 5 13:34 4:37 7 1:07:36 2:47 8 33:45 2:02:21
9 9 Rob Brannan 134 48 10 18:40 1:22 9 1:15:34 1:12 9 44:51 2:21:41
10 10 giles lee 151 42 9 17:28 3:43 10 1:38:32 1:19 10 51:16 2:52:20
 

Athena

Female

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 1 Catherine Pomiecko 2 22 1 8:53 2:49 3 1:08:44 0:54 1 26:59 1:48:21
2 2 Kendra Roberts 96 35 4 12:24 3:40 1 1:02:52 1:43 2 30:52 1:51:33
3 3 Kelly Riley 92 28 3 11:25 3:00 2 1:04:40 1:52 3 39:24 2:00:23
4 4 Julie Good 155 39 8 16:42 3:15 4 1:01:45 1:46 4 37:05 2:00:36
5 5 Maureen Keller 126 43 6 14:08 3:32 5 1:16:46 1:06 5 33:53 2:09:27
6 6 Megan Graham 171 36 7 14:28 4:10 9 1:29:13 1:04 6 29:05 2:18:02
7 7 Heidi Dinh 45 43 2 11:15 9:59 6 1:23:24 2:04 7 34:24 2:21:09
8 8 Marisa Sprowles 85 29 5 12:54 4:17 8 1:29:49 2:12 8 33:31 2:22:45
9 9 Zuesette Russell 113 53 9 17:10 5:26 7 1:24:02 3:06 9 46:18 2:36:04
10 10 Sandy Sickles 179 33 10 22:10 2:18 10 1:36:44 1:05 10 36:01 2:38:20
 

Mountain Bike

Female

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 1 Sherry Spilker 28 27 1 9:30 2:00 1 1:00:11 1:29 1 21:07 1:34:19
2 5 Katrina Kaufman 153 26 2 20:16 4:12 2 1:25:09 0:58 2 29:14 2:19:52
 

Male

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 2 Brian Bors 11 24 1 8:42 2:45 1 57:53 1:17 1 24:40 1:35:19
2 3 Ken Edwards 154 49 3 15:49 2:19 2 59:35 0:38 2 24:05 1:42:28
3 4 Paul Deering 152 51 2 12:51 2:38 3 1:06:11 0:53 3 29:52 1:52:26
 

Coed Team

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 1 Laura Mastro 29 21 1 7:35 0:25 1 55:23 0:22 1 21:52 1:25:40
2 2 Carolyn Conely 47 31 4 11:17 0:46 2 1:03:31 0:33 2 24:52 1:41:02
3 4 Jessica Stroh 89 34 5 12:38 0:37 4 1:19:48 0:33 4 21:31 1:55:10
4 5 Lauretta Werner 186 20 3 11:10 1:23 5 1:23:17 0:42 5 24:25 2:00:59
 

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 3 Christopher Parks 10 31 6 12:51 0:37 3 1:04:58 0:21 3 23:53 1:42:42
 

Male Team

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 1 Jesse Stowe 600 37 1 12:35 0:55 1 42:51 1:00 1 19:26 1:16:48
2 2 Connor Knight 189 16 2 14:03 0:47 2 1:02:00 0:24 2 20:44 1:37:59
 

Female Team

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 1 Cindy Wolfe 4 55 1 9:51 0:39 1 1:06:02 0:27 1 34:22 1:51:22
2 2 Alaina Kilpatrick 187 35 2 11:15 0:32 2 1:12:38 0:35 2 27:24 1:52:26
3 3 Marissa Higgins 91 21 9 16:19 0:46 4 1:16:07 0:32 3 22:24 1:56:10
4 4 Christina Frisbie 188 36 6 13:52 0:35 5 1:20:57 0:28 4 28:00 2:03:54
5 5 Michelle Naylor 602 39 7 14:50 0:34 3 1:15:25 0:45 5 33:19 2:04:57
6 6 Barb Tuori 118 34 8 15:00 1:23 6 1:20:23 1:10 6 28:27 2:06:26
7 7 Kaitlin Hillier 37 23 4 11:48 0:48 7 1:25:12 0:46 7 41:27 2:20:02
 

Family Relay

Mixed 0-99

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 1 Emma Hauschild 99 12 1 10:14 0:33 1 51:13 0:23 1 18:33 1:20:58
2 2 Carly Antle 56 20 2 10:53 0:30 2 1:04:50 0:40 2 28:53 1:45:48
3 3 Paula Lucido-Schopis 161 58 3 15:27 0:40 3 1:13:57 0:33 3 24:41 1:55:21
 

Corporate Relay

Female 0-99

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 1 Geoff Greenfield 199 44 1 10:07 0:35 1 1:04:05 0:24 1 28:24 1:43:36
 

Student Organization Relay

Mixed 0-99

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 1 Hanna Skrobot 57 22 1 11:18 0:37 1 41:43 0:24 1 15:01 1:09:05
2 2 Ashley Cureton 60 20 4 14:05 0:35 2 1:11:10 0:24 2 24:36 1:50:53
3 3 Sarah Finney 174 22 6 17:11 0:35 3 1:10:40 0:30 3 22:14 1:51:13
4 4 Riley Higgins 58 21 5 15:35 0:39 4 1:21:37 0:30 4 23:39 2:02:02
5 5 Katie Fenzel 59 21 2 11:36 0:57 6 1:29:03 0:24 5 24:43 2:06:44
6 6 Caelyn Hartley 61 20 3 12:40 0:36 5 1:26:56 0:35 6 31:02 2:11:51
 

Collegiate

Female

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 3 amy smith 33 24 1 9:30 1:49 1 50:04 0:56 1 24:07 1:26:29
 

Male

  Overall   ------- Swim ------- T1 ------- Bike ------- T2 ------- Run ------- Total
Place Place Name Bib No Age Rnk Time Time Rnk Time Time Rnk Time Time
1 1 Ian Klein 27 22 1 9:50 1:48 1 48:37 1:03 1 20:00 1:21:20
2 2 Alexander Moody 88 25 2 11:06 2:10 2 52:40 1:37 2 17:57 1:25:32