East Fork Triathlon & Duathlon

Age Group Results

August 07, 2011


HFP Racing hfpracing.com/results

Sprint Triathlon - Age Group

Female 15 to 19

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

97

Eileen Brady

67

18

3

13:55

6

04:36

1

47:56

 

 

1

23:58

1:30:25

2

122

Nicole Olgiate

59

15

4

14:08

4

02:30

4

54:24

2

01:12

2

24:26

1:36:41

3

128

Jenna Bange

416

18

5

14:21

3

02:20

3

50:35

1

00:59

3

29:49

1:38:05

4

144

darcy kircher

72

15

1

11:25

5

03:18

5

57:21

4

01:30

5

37:27

1:51:04

5

145

kayla kircher

71

18

2

12:34

2

02:12

6

57:34

3

01:16

4

37:26

1:51:05

6

152

Gabby Miller

46

15

6

21:44

1

02:08

2

50:34

5

01:41

6

44:53

2:01:01

 

Female 20 to 24

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

30

Briana ulanowski

69

20

4

14:28

2

01:33

1

36:21

6

01:34

1

21:57

1:15:55

2

52

Megan Duncan

88

24

1

13:14

1

01:19

2

39:06

4

01:10

3

25:24

1:20:14

3

108

Jennifer Head

86

20

7

16:25

5

02:06

5

47:58

1

00:56

4

25:51

1:33:18

4

109

Melissa Machuta

80

22

8

17:49

3

01:43

3

47:39

5

01:16

2

25:01

1:33:29

5

117

Hope Simms

129

20

2

14:05

8

02:29

 

 

8

46:29

6

32:37

1:35:40

6

121

Cara Hemmer

84

21

6

15:29

7

02:17

4

47:45

7

01:49

5

29:12

1:36:35

7

142

Emily Canepa

334

21

5

15:27

6

02:17

6

56:04

2

01:05

7

34:59

1:49:55

8

143

Ellen Bates

43

23

3

14:08

4

02:03

7

57:04

3

01:10

8

35:35

1:50:02

 

Female 25 to 29

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

62

Margo Ubele

142

29

2

13:23

3

02:30

1

38:53

2

01:29

1

25:58

1:22:15

2

89

Lauren Bair

35

28

 

 

 

 

 

 

 

 

7

1:26:54

1:26:54

3

96

Emily Roflow

109

28

6

1:00:43

 

 

 

 

5

43:39

2

27:58

1:30:06

4

107

Jenna Cain

136

27

1

13:19

2

02:13

2

45:16

1

01:05

4

31:01

1:32:56

5

132

Kathryn Braun

123

29

3

15:02

5

03:36

4

48:16

4

03:02

3

30:37

1:40:34

6

139

Amber Ache

126

26

5

20:51

4

02:48

3

48:04

3

02:17

5

34:01

1:48:03

7

140

Melony Francek

166

28

4

20:07

1

02:04

 

 

6

53:02

6

34:15

1:49:28

 

Female 30 to 34

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

31

Jill Bakker

29

31

3

12:04

2

01:28

1

37:57

1

01:07

1

23:21

1:15:58

2

36

Becca Vianello

116

31

1

09:44

3

01:29

3

39:54

5

01:19

3

24:29

1:16:56

3

43

Chris Scheuerman

21

32

2

11:25

4

01:37

2

38:27

2

01:08

5

25:57

1:18:36

4

68

Melissa O'Cull

168

34

4

13:55

5

02:05

5

41:13

6

01:19

2

24:25

1:22:59

5

85

Barbara Perenic

140

32

5

14:00

6

02:18

6

43:06

3

01:15

4

25:42

1:26:23

6

90

Jennifer Korn

60

31

8

15:14

1

01:09

4

40:36

8

01:41

7

28:20

1:27:02

7

91

Julie Moser

98

33

7

14:34

7

02:25

7

43:07

4

01:16

6

26:39

1:28:02

8

129

Jenny Wells

25

31

9

15:29

8

03:01

8

49:17

7

01:30

9

29:19

1:38:38

9

131

Laura Rath

167

30

6

14:29

9

04:12

9

50:36

9

02:19

8

28:21

1:39:59

 

Female 35 to 39

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

106

Leslee Pfaff

89

37

2

15:29

2

02:32

1

44:42

3

02:19

1

27:48

1:32:53

2

111

Amye Leifling

342

39

1

12:19

1

01:54

2

44:52

1

01:34

2

32:53

1:33:34

3

146

Jodi Harding

130

37

3

15:58

3

02:58

3

46:58

4

02:24

4

44:53

1:53:13

4

151

Nancy Breitner

83

38

4

17:38

4

03:30

4

54:24

2

01:40

3

43:46

2:00:59

 

Female 40 to 44

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

16

Amy Matson-Hyland

44

42

1

10:46

1

01:11

2

35:58

1

01:06

1

24:21

1:13:25

2

27

Amy Ball

24

43

2

12:40

3

01:47

1

35:15

2

01:07

2

24:50

1:15:40

3

74

April Shereda

173

41

5

14:43

2

01:30

3

40:56

5

01:26

3

25:44

1:24:20

4

99

Joan Kelly

26

41

3

13:37

4

02:26

4

43:00

4

01:25

6

30:35

1:31:05

5

127

Colleen Hennemann

91

44

6

16:13

6

03:15

5

46:46

3

01:08

5

30:35

1:37:58

6

133

Kristi Liberati

52

41

7

18:16

7

04:06

6

46:46

6

02:35

4

30:10

1:41:54

7

135

Patricia Martin-Hisnay

19

42

4

14:04

5

02:43

 

 

8

54:09

7

33:24

1:44:21

8

154

Michele Huff

99

42

8

21:15

8

04:21

7

1:06:35

7

02:50

8

39:34

2:14:37

 

Female 45 to 49

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

88

Tina ulanowski

68

46

1

14:18

4

02:12

2

41:26

8

02:34

1

26:18

1:26:50

2

93

Deanna Kiesel

191

47

4

16:50

1

01:27

3

42:03

2

01:21

4

28:08

1:29:50

3

104

Leigh Saulnier

66

49

3

15:07

7

03:43

4

44:09

5

02:07

3

27:39

1:32:47

4

116

Lauren Abel

169

48

2

14:49

2

01:52

5

48:33

1

01:13

5

28:49

1:35:19

5

123

Donel Arbogast

132

47

8

22:47

6

03:33

1

41:07

6

02:14

2

27:03

1:36:45

6

148

Susan Schalk

57

45

7

18:27

5

02:24

6

50:59

7

02:14

7

43:41

1:57:47

7

150

Sarah Donaldson

112

45

5

17:43

8

03:50

8

58:37

3

01:24

6

38:06

1:59:42

8

153

Janine Torres

58

48

6

18:06

3

02:04

7

54:00

4

01:43

8

51:24

2:07:18

 

Female 50 to 54

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

54

Cindy Register

38

51

1

12:39

1

01:48

1

37:57

1

01:19

1

26:48

1:20:33

2

126

Sue Steller

82

52

2

14:18

3

02:52

2

47:48

 

 

3

32:39

1:37:38

3

134

Jamie Unkle

107

50

3

18:51

2

02:13

3

50:44

2

01:43

2

29:14

1:42:47

 

Female 55 to 59

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

80

Gayle Pille

159

57

2

12:54

2

01:26

1

37:45

4

01:54

4

31:35

1:25:36

2

81

karen winter

187

56

1

12:45

1

01:24

2

41:27

2

01:27

2

28:38

1:25:43

3

83

mary jablonski

144

58

3

15:49

3

01:59

3

43:08

3

01:47

1

23:05

1:25:49

4

130

Cathie Hamann

94

56

4

20:08

4

02:02

4

46:57

1

00:55

3

29:25

1:39:29

 

Female 60 to 64

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

112

su randall

111

60

1

15:40

1

01:50

1

46:41

1

02:10

1

27:18

1:33:41

2

138

Patricia Foreman

146

62

 

 

 

 

 

 

 

 

2

1:47:26

1:47:26

 

Female 65 to 69

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

149

Alice Schneider

138

67

1

20:46

1

02:48

1

1:00:13

1

01:15

1

33:30

1:58:34

 

Male 15 to 19

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

3

Andrew Bolubasz

120

19

4

11:37

2

01:22

1

34:19

1

00:42

1

19:24

1:07:26

2

13

Nicholas Schmitt

153

15

1

09:39

3

01:33

2

38:38

4

01:06

3

21:48

1:12:46

3

18

Gabe Rastatter

17

16

2

10:20

1

01:01

3

39:58

2

00:48

2

21:33

1:13:42

4

118

Andrew Hannan

55

17

5

15:23

4

02:32

4

52:19

3

01:02

4

24:54

1:36:12

DNF

DNF

Paul Register

39

16

3

10:55

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Male 20 to 24

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

4

Greg van Amerongen

101

23

3

10:46

2

00:44

2

34:03

5

00:45

6

22:31

1:08:51

2

12

George Morrison, IV

115

20

1

09:08

4

01:30

4

36:47

2

00:35

10

24:02

1:12:04

3

15

Andrew LeConey

134

24

6

13:00

3

01:22

3

36:00

9

01:03

4

21:55

1:13:22

4

24

Tyler Hickey

63

23

8

13:48

7

02:06

7

40:03

3

00:37

1

18:16

1:14:52

5

25

Mike Girardot

23

21

11

14:01

5

01:40

5

37:20

6

00:47

3

21:26

1:15:15

6

32

Lee Sekinger

404

24

13

15:33

11

02:33

1

32:31

12

01:20

11

24:04

1:16:02

7

35

Bryan Esser

81

22

5

12:59

10

02:11

6

37:22

11

01:17

5

22:27

1:16:18

8

57

Brian Blake

154

24

4

11:35

6

01:41

9

42:13

13

02:32

7

23:11

1:21:15

9

60

Michael Bennett

141

24

9

13:51

12

02:37

8

41:26

4

00:38

9

23:23

1:21:56

10

61

Daniel Toberman

53

21

2

09:12

1

00:44

12

45:42

7

00:54

12

25:27

1:22:00

11

63

Captain America

117

20

10

13:58

8

02:09

11

44:36

1

00:30

2

21:10

1:22:25

12

76

Michael Barracuda

118

20

7

13:29

9

02:09

10

44:36

10

01:10

8

23:19

1:24:44

13

105

Lucas Rice

135

21

12

14:23

13

04:12

13

46:01

8

00:57

13

27:15

1:32:50

 

Male 25 to 29

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

1

Chris Mathers

78

27

1

09:06

6

01:38

1

33:02

7

01:22

1

19:01

1:04:10

2

2

SAMUEL HALL

87

27

2

09:07

3

00:58

2

35:17

3

00:46

3

20:56

1:07:07

3

5

Anthony Rudd

61

26

6

11:50

2

00:58

3

35:41

1

00:43

2

20:56

1:10:09

4

7

Stephen Cain

137

28

3

10:16

4

01:18

4

36:23

4

00:48

5

22:13

1:11:00

5

21

John Meyer

415

25

5

11:34

1

00:48

5

38:33

2

00:45

6

22:25

1:14:08

6

26

John Wilkins

143

25

4

10:53

7

01:49

6

39:05

6

01:08

7

22:36

1:15:34

7

50

Steve Mills

93

27

10

13:54

8

02:18

7

40:07

8

01:41

4

22:08

1:20:10

8

65

Matthew Montag

128

29

8

12:48

9

02:27

9

42:42

5

00:59

8

23:49

1:22:47

9

67

Brian Kathmann

165

29

7

12:04

5

01:22

8

41:09

10

01:44

9

26:36

1:22:57

10

94

Kyle Ferguson

102

28

9

13:08

10

02:42

10

45:06

9

01:43

10

27:21

1:30:02

 

Male 30 to 34

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

14

Michael Piposar

195

34

3

11:49

1

01:01

2

36:21

5

00:56

1

22:48

1:12:57

2

23

Todd Morgan

193

33

1

10:17

6

01:22

3

36:22

3

00:50

8

25:42

1:14:35

3

33

Brian Kellett

62

31

4

12:30

3

01:08

1

35:22

8

01:05

9

25:59

1:16:06

4

41

David Jablonski

139

34

6

13:15

4

01:16

8

39:29

7

01:02

3

23:05

1:18:09

5

46

Michael Mills

90

30

9

14:02

8

01:39

9

39:35

1

00:40

4

23:22

1:19:20

6

51

Billy Rackley

37

33

13

16:18

7

01:22

5

38:05

4

00:52

5

23:34

1:20:13

7

56

Sebastian Berry

183

30

5

12:38

5

01:19

4

38:02

9

01:13

12

27:56

1:21:10

8

64

Michael kemer

16

31

10

15:11

10

02:03

7

39:25

11

01:29

7

24:19

1:22:29

9

69

John Roflow

110

30

8

13:53

9

01:49

10

40:09

6

00:56

10

26:19

1:23:08

10

71

Ryan Erb

157

33

12

16:18

13

03:28

6

38:28

14

02:12

2

22:57

1:23:25

11

77

Andy Schneider

421

34

11

16:15

11

02:19

12

41:49

2

00:46

6

24:00

1:25:11

12

95

Eric Southerington

196

33

7

13:38

2

01:04

13

42:25

13

02:02

13

30:54

1:30:05

13

98

Alex Ebner

430

30

2

11:34

14

04:11

11

41:49

10

01:21

14

31:28

1:30:25

14

113

Stephen Larson

54

32

14

16:43

12

02:33

14

46:06

12

01:46

11

26:57

1:34:06

 

Male 35 to 39

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

29

Roy Miller

127

36

6

12:25

3

01:32

3

36:24

2

01:04

2

24:19

1:15:46

2

38

Brad Watkins

121

39

7

13:02

7

01:48

2

36:20

6

01:25

5

24:51

1:17:28

3

47

todd hurtt

190

35

3

11:47

1

01:10

7

39:26

7

01:26

6

25:46

1:19:37

4

49

Rob Heimann

148

39

2

10:57

13

02:18

11

40:54

9

01:37

3

24:20

1:20:08

5

55

Gustavo Camargo

65

38

4

11:56

10

02:06

5

38:02

11

01:44

9

26:46

1:20:35

6

58

Thomas Hoeffel

124

38

8

13:24

12

02:16

10

40:32

4

01:17

1

23:52

1:21:23

7

59

jeremy bannon

73

38

1

10:12

5

01:40

6

38:36

10

01:41

11

29:25

1:21:37

8

70

Andy Covode

104

37

5

12:17

2

01:16

4

38:02

8

01:35

12

29:57

1:23:09

9

72

Michael Nelson

119

36

10

14:19

6

01:42

8

39:55

5

01:21

7

26:16

1:23:36

10

73

Jeffrey Anderson

194

35

9

13:56

8

01:50

9

40:25

3

01:08

8

26:26

1:23:48

11

87

zach holbrook

145

35

12

16:34

11

02:09

12

41:09

12

01:49

4

24:50

1:26:33

12

92

Chris Vogt

49

39

11

16:10

4

01:35

13

43:23

1

00:49

10

27:09

1:29:09

DNF

DNF

Claudio Matos

406

35

13

22:48

9

02:05

1

30:22

 

 

 

 

 

 

Male 40 to 44

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

10

Tim Nijakowski

30

40

4

13:23

3

01:26

3

36:53

1

00:32

1

19:30

1:11:45

2

17

Robert Strobel

156

41

1

11:15

1

01:04

1

36:29

2

00:47

2

24:01

1:13:38

3

37

Gene Thomas

155

44

2

12:02

2

01:24

2

36:45

 

 

8

27:05

1:17:18

4

40

Jeff Griffin

97

40

6

13:27

5

01:44

4

37:01

7

01:21

3

24:20

1:17:54

5

66

Mike Schwarzell

96

43

9

14:44

4

01:29

8

40:12

3

00:50

5

25:34

1:22:50

6

75

Mark Soberano

75

41

5

13:26

10

02:29

7

39:56

8

01:29

7

27:03

1:24:24

7

78

Tim Vereb

197

44

8

14:39

9

02:16

10

41:29

4

00:55

6

26:01

1:25:22

8

79

Brian Albanese

76

40

3

12:11

6

01:48

6

38:58

9

01:33

11

31:01

1:25:34

9

82

John Brazina

106

44

11

15:19

8

01:56

5

37:18

5

00:56

10

30:17

1:25:48

10

84

Tony Brock

70

41

10

15:00

11

03:01

9

41:19

10

01:45

4

25:04

1:26:11

11

100

Mark Jordan

79

41

7

13:30

7

01:53

11

45:29

6

01:20

9

28:59

1:31:13

12

141

Mark Sansone

152

43

12

17:11

12

03:46

12

49:28

11

02:20

12

36:46

1:49:31

 

Male 45 to 49

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

6

Ken Wurtzler

172

47

1

11:25

1

00:57

4

35:48

1

00:44

2

21:24

1:10:20

2

9

Rob Leary

41

47

3

12:01

3

01:26

2

34:32

5

01:04

3

22:37

1:11:43

3

11

James McDonough

22

48

11

15:45

7

01:43

1

32:29

3

01:03

1

21:00

1:12:02

4

28

Eric Enselme

105

46

6

13:19

4

01:27

3

35:40

2

01:02

4

24:13

1:15:42

5

34

Rick Duke

27

46

2

11:46

6

01:39

8

36:48

6

01:18

6

24:34

1:16:06

6

39

David Hyland

45

48

4

12:32

8

01:43

5

35:59

7

01:18

10

26:18

1:17:52

7

42

mike kelley

188

49

5

12:35

5

01:37

7

36:48

10

01:35

7

25:37

1:18:14

8

44

Victor Minella

150

45

8

13:51

11

02:18

6

36:21

12

01:50

5

24:24

1:18:46

9

45

Andy Sams

131

48

7

13:31

2

01:09

10

36:56

8

01:30

8

25:51

1:19:00

10

53

Shawn O'Day

42

47

9

14:03

9

01:50

9

36:49

9

01:30

9

26:16

1:20:30

11

86

David Clifford

161

47

12

16:00

10

02:16

11

40:09

4

01:04

11

26:56

1:26:27

12

102

Timothy Hisnay

18

45

13

16:39

12

02:36

12

41:26

13

02:13

12

28:53

1:31:49

13

125

Russ Donaldson

113

46

10

14:53

13

03:00

13

44:22

11

01:37

13

33:26

1:37:20

 

Male 50 to 54

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

8

Kevin Larson

33

52

1

10:29

2

01:21

2

34:58

2

00:53

2

23:41

1:11:23

2

19

Ray Schommer

149

52

2

12:06

4

01:24

3

35:01

3

00:57

3

24:18

1:13:49

3

20

David Apple

114

50

4

13:44

1

01:03

1

34:43

4

00:59

1

23:33

1:14:04

4

48

Steve Flinn

28

50

3

13:33

6

02:21

4

36:19

1

00:44

5

26:49

1:19:48

5

103

John Leighton

420

51

8

18:57

3

01:22

6

43:51

7

01:47

4

25:54

1:31:52

6

110

Ed Riestenberg

36

52

5

15:26

8

03:40

7

44:39

5

01:36

6

28:08

1:33:31

7

115

Gregory Clarke

20

54

6

15:33

7

02:46

5

41:41

8

02:05

8

32:28

1:34:36

8

119

Philip Hisnay

108

53

7

16:55

5

02:07

8

46:59

6

01:42

7

28:41

1:36:24

 

Male 55 to 59

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

22

Edward Wheeler

182

57

1

10:23

1

00:53

1

36:29

1

00:53

2

25:29

1:14:08

2

101

Derek van Amerongen

100

57

2

14:45

3

02:03

3

43:34

3

02:08

3

28:45

1:31:17

3

120

Greg Gottschlich

40

56

3

15:42

5

03:40

2

42:21

4

02:23

4

32:19

1:36:27

4

136

Brian McHugh

95

57

4

16:56

4

03:33

4

45:53

2

01:25

5

37:55

1:45:45

5

137

Tom Glasscock

407

57

5

27:10

2

01:23

5

52:44

5

02:33

1

23:14

1:47:04

 

Male 60 to 64

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

114

Dave Hamann

92

62

2

16:27

2

02:45

2

44:27

1

01:06

1

29:23

1:34:09

2

124

Michael Jorden

408

60

1

14:50

1

02:30

1

43:29

2

02:28

2

33:55

1:37:14

 

Male 65 to 69

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

147

Robert Foreman

147

65

1

15:40

1

02:43

1

48:48

1

03:11

1

45:41

1:56:05

 

Sprint Triathlon - Elite Open

Female 39 and under

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

3

Catherine Lee

450

37

2

10:40

2

00:57

1

32:48

1

00:47

1

21:37

1:06:51

2

5

Rachel Pearson

6

24

1

10:01

1

00:53

2

37:41

2

00:48

2

23:35

1:12:59

3

6

Bethany Bell

15

19

3

16:34

3

02:10

3

57:51

3

00:50

3

36:54

1:54:22

 

Male 39 and under

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

1

Christopher Cain

3

30

2

09:51

2

01:06

1

30:49

2

00:46

1

19:34

1:02:09

2

2

bryan barletto

4

38

1

08:35

1

00:59

2

32:17

3

00:50

2

20:17

1:02:59

3

4

Sean Williams

5

28

3

10:17

3

01:09

3

33:48

1

00:41

3

21:26

1:07:23

 

Sprint Triathlon - Elite Mast

Female 40 to 49

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

2

Kelly Robinson

8

49

1

15:37

1

01:41

1

42:48

1

02:04

1

36:10

1:38:22

 

Male 40 to 49

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

1

Shannon Kurek

7

42

1

09:57

1

01:05

1

31:05

1

00:37

1

19:45

1:02:31

 

Sprint Triathlon - Grandmaster

Male 50 and over

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

1

Brian Barker

13

51

3

11:55

1

00:51

2

32:16

1

00:37

1

19:47

1:05:28

2

2

Ed Bachman

11

55

1

09:48

2

00:57

1

31:58

2

00:39

3

22:25

1:05:47

3

3

Don Cain

1

51

2

11:44

4

01:03

3

33:51

4

00:50

4

22:31

1:10:02

4

4

Mark Lemmon

429

52

4

12:15

3

01:01

4

34:06

3

00:47

2

22:08

1:10:18

 

Sprint Triathlon - Clydes XL1

Male 39 and under

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

1

Jay Sutton

207

38

1

09:28

1

01:34

1

35:03

1

01:01

2

25:32

1:12:40

2

3

Philip Rogers

202

35

2

13:54

2

01:59

2

41:09

2

01:05

1

24:05

1:22:14

3

6

Steve Buelterman

205

35

3

15:49

4

02:29

 

 

4

38:43

4

27:19

1:24:22

4

7

Jim Bauer

201

37

4

18:50

3

02:28

3

42:56

3

01:23

3

26:11

1:31:49

 

Male 40 and over

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

2

Clint Morley

203

41

1

12:42

1

01:36

1

36:21

3

01:25

3

27:56

1:20:01

2

4

Scott Walston

198

47

2

13:37

3

02:41

3

39:54

2

01:14

2

25:59

1:23:27

3

5

Michael Neimeier

206

43

4

16:26

2

02:34

2

39:44

1

00:56

1

24:04

1:23:46

4

8

Tim Morehead

200

44

3

13:52

4

03:08

4

46:44

4

03:19

4

39:22

1:46:28

 

Sprint Triathlon - Clydes XL2

Male 39 and under

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

2

Brano Tomic

424

38

3

14:01

1

01:39

1

38:12

3

01:20

2

25:52

1:21:05

2

4

Jimmy Kantor

213

37

1

10:28

4

02:33

4

41:36

2

01:11

3

28:18

1:24:07

3

6

Dustin Peet

212

39

5

15:32

3

02:31

3

39:34

4

01:26

1

25:51

1:24:56

4

7

Stephen Oughterson

217

39

2

12:29

2

01:55

2

38:45

5

02:00

5

31:41

1:26:53

5

9

Scott Butler

208

39

4

15:19

5

02:42

5

47:02

1

00:58

4

29:45

1:35:48

 

Male 40 and over

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

1

Steve Kelly

209

54

2

13:55

4

03:00

 

 

4

37:42

1

25:50

1:20:30

2

3

Steven Alexander

211

40

1

13:47

3

01:39

3

40:12

3

01:26

2

26:36

1:23:41

3

5

Paul Chip Klingaman

216

51

3

14:04

2

01:17

1

35:57

2

01:16

4

32:04

1:24:40

4

8

Konrad Kircher

214

50

4

16:28

1

01:13

2

37:56

1

00:59

3

32:02

1:28:39

 

Sprint Triathlon - Clydes XL3

Male 39 and under

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

2

Neal Dollin

223

24

2

12:31

1

01:18

2

37:41

1

01:01

1

28:09

1:20:42

2

4

David Burns

230

30

1

12:19

3

02:04

1

36:26

3

01:19

4

33:00

1:25:09

3

7

Gregory Tucker

229

28

3

13:51

5

02:19

6

42:40

 

 

2

32:10

1:31:01

4

8

Eric Dill

224

34

4

16:01

7

03:07

3

38:56

7

02:27

3

32:32

1:33:06

5

10

Jason Boyd

221

39

6

18:29

4

02:19

5

42:26

4

01:27

6

35:49

1:40:32

6

11

Darryl Miller

219

39

8

19:51

2

01:59

4

40:07

6

02:23

7

36:38

1:40:59

7

12

Jason Stock

222

30

7

18:31

8

03:12

8

49:09

2

01:18

5

35:28

1:47:40

8

13

Kevin Wimer

228

27

5

16:53

6

02:56

7

48:38

5

01:46

8

38:31

1:48:46

 

Male 40 and over

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

1

Stephen Vianello

225

40

1

12:43

2

01:55

1

37:29

3

01:22

1

26:17

1:19:49

2

3

mark stanelle

218

47

2

13:49

3

01:58

4

39:21

1

00:51

2

28:34

1:24:35

3

5

Douglas Acker

220

40

3

14:40

1

01:39

2

38:13

2

01:22

3

29:31

1:25:26

4

6

John Rodgers

414

55

4

14:53

4

02:43

3

38:30

4

01:33

4

31:50

1:29:30

5

9

George Morrison

227

51

7

18:52

6

03:29

5

41:37

5

02:49

5

32:15

1:39:05

6

14

Philip Huff

231

42

5

15:03

7

16:23

6

1:06:36

6

02:50

6

43:29

2:24:24

DNF

DNF

David Heltman

226

48

6

15:19

5

03:25

 

 

 

 

 

 

 

 

Sprint Triathlon - Athena

Female 0-99

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

1

Ariel Klingaman

234

27

3

15:16

2

02:08

1

40:05

3

01:43

2

32:15

1:31:29

2

2

Ann Gartner

233

52

1

13:45

1

01:49

2

45:06

2

01:29

1

31:39

1:33:51

3

3

Blake Brown

232

46

2

14:43

3

03:17

3

54:55

1

01:29

3

36:39

1:51:05

 

Sprint Triathlon - Mtn. Bike

Male 0-99

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

1

Doug Whitten

235

29

1

11:40

1

01:49

1

41:25

3

01:30

3

25:00

1:21:26

2

2

Matthew Jorden

409

41

4

16:34

3

02:07

2

42:39

 

 

1

23:06

1:24:28

3

3

Tim Roetting

237

51

3

13:28

2

02:03

3

42:40

1

00:48

4

25:43

1:24:43

4

4

Jimmy Illingworth

236

37

2

12:59

4

02:11

4

44:53

2

01:06

2

24:08

1:25:20

 

Sprint Triathlon - Male Team

Male 99 and under

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

1

Mario Bazan

239

41

2

11:08

1

00:43

1

36:56

1

00:37

1

25:27

1:14:54

2

2

Tom McGowen

238

44

1

09:07

3

00:55

3

52:43

2

00:39

2

26:41

1:30:07

3

3

Justin Cawood

240

42

3

13:53

2

00:52

2

50:18

3

00:44

3

29:17

1:35:06

 

Sprint Triathlon - Coed Team

Mixed 0-99

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

3

Feliz Hall

243

29

4

22:10

3

00:57

2

43:31

 

 

3

26:29

1:33:08

 

Mixed 0-99

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

1

jeff hutchinson

244

50

3

10:39

1

00:33

1

35:02

1

00:31

2

20:31

1:07:17

2

2

Greg Smith

242

47

1

09:28

2

00:48

3

44:21

3

00:37

4

31:48

1:27:04

3

4

Brian Selander

451

25

2

10:38

4

00:57

4

1:05:05

2

00:32

1

19:59

1:37:14

 

Unknown Participants

Male 0-99

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

1

Unknown Partic. 431

431

1

13:26

1

02:45

1

44:43

1

01:04

1

28:15

1:30:15