Great Buckeye Challenge

Age Group Results

August 21, 2011


HFP Racing hfpracing.com/results

Half Iron Tri - Age Group

Female 20 to 24

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

45

Jennifer Smith

452

22

1

36:28

2

02:13

1

3:05:05

1

01:26

1

2:06:33

5:51:47

2

95

Suzanne williams

399

24

2

44:05

1

02:11

2

3:22:51

2

02:27

2

2:33:15

6:44:51

 

Female 25 to 29

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

14

Kira Hemminger

378

29

1

35:02

1

01:09

1

2:51:01

 

 

1

1:43:49

5:11:03

2

79

Carolyn wiley

411

28

5

47:22

3

02:31

4

3:24:04

3

02:56

2

2:08:58

6:25:54

3

84

Margaret Davidson

407

28

4

44:15

4

02:35

2

3:12:26

2

01:38

4

2:27:42

6:28:38

4

86

Laura Skerkoski

386

29

2

37:27

2

02:00

3

3:17:44

1

01:37

5

2:32:53

6:31:43

5

92

Kelley Potter

466

28

3

38:08

5

02:54

5

3:28:07

4

03:50

3

2:24:24

6:37:25

 

Female 30 to 34

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

29

Annette Bryan

418

31

4

44:40

4

02:47

2

2:57:12

3

02:09

1

1:48:25

5:35:15

2

57

Michelle Meyer

435

30

3

44:24

2

02:03

1

2:54:32

5

02:28

3

2:18:54

6:02:25

3

76

Noelle DeRuyter

420

30

1

39:07

3

02:17

3

3:07:00

1

01:45

4

2:27:44

6:17:54

4

82

Lisa Hutchinson

439

33

5

1:01:58

1

01:36

5

3:11:19

2

01:48

2

2:10:14

6:26:57

5

91

Carol Wildermuth

406

34

2

44:19

5

03:19

4

3:10:34

4

02:27

5

2:34:59

6:35:39

 

Female 35 to 39

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

18

Elizabeth Thompson

396

37

1

37:51

2

01:56

2

2:53:44

2

01:32

1

1:45:07

5:20:12

2

23

Dena Fairley

449

37

2

46:49

1

01:40

1

2:51:12

3

01:43

2

1:48:15

5:29:42

3

47

Julie Rubin

438

38

4

56:30

4

04:28

3

3:00:50

4

02:37

3

1:50:32

5:54:59

4

96

Sherry Leggett

457

36

3

50:59

3

02:05

4

3:25:49

1

01:30

4

2:25:24

6:45:50

 

Female 40 to 44

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

38

Julie Feher

606

40

1

39:11

1

01:34

1

2:56:34

1

01:45

1

2:02:14

5:41:19

2

62

Gina Weisgerber

818

41

3

46:28

2

02:35

2

3:02:32

2

02:02

3

2:13:03

6:06:42

3

83

Kim Rattet

443

40

2

44:55

3

03:26

3

3:25:46

3

02:30

2

2:11:41

6:28:19

 

Female 45 to 49

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

85

Cheryl Stewart

429

49

1

37:32

 

 

1

3:19:25

 

 

2

2:34:11

6:31:09

2

100

Catherine Perhala

539

45

2

59:47

1

01:03

2

3:30:25

1

01:52

1

2:21:12

6:54:22

 

Female 50 to 54

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

17

Jane MacLeod

453

54

1

37:07

1

02:00

1

2:49:28

1

01:08

1

1:48:32

5:18:17

2

36

Stacy Braff

405

50

3

44:59

2

02:36

2

2:56:34

3

02:32

2

1:54:11

5:40:54

3

78

Nancy Budde

467

54

2

44:46

3

02:38

3

3:18:08

2

02:16

3

2:14:42

6:22:33

 

Female 55 to 59

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

27

Ruth Kohstall

367

57

1

40:44

1

01:30

1

2:45:44

1

00:57

1

2:03:13

5:32:09

2

89

Tanya Cady

391

58

2

47:52

2

02:32

2

3:24:23

2

01:22

2

2:17:29

6:33:39

3

102

Rhonda Snyder

458

58

3

54:18

3

07:12

3

3:25:43

3

03:18

3

2:34:54

7:05:26

 

Male 15 to 19

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

63

Scott Bedle

432

19

2

48:23

2

04:34

1

2:52:18

1

01:40

1

2:21:21

6:08:18

2

99

Brady Basham

433

18

1

36:40

1

03:14

2

3:16:57

2

02:53

2

2:54:24

6:54:11

 

Male 20 to 24

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

48

John Milius

410

24

5

49:35

1

02:12

3

3:00:35

1

00:53

1

2:02:42

5:55:59

2

51

Dane Harding

387

22

3

43:50

6

04:42

2

2:58:19

5

02:44

3

2:08:26

5:58:04

3

60

Matthew Kapp

473

21

2

43:09

2

02:16

1

2:47:56

2

01:18

6

2:31:03

6:05:44

4

70

Andrew McPherson

436

23

7

50:11

4

02:41

4

3:04:38

4

02:35

4

2:14:45

6:14:52

5

98

Adam Coleman

390

21

6

49:40

5

04:01

5

3:26:58

3

02:17

5

2:28:47

6:51:44

DQ

DQ

Jay Haney

409

20

1

27:33

3

02:35

DQ

1:37:26

6

04:24

2

2:05:39

4:17:38

 

Male 25 to 29

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

6

Nicholas Manning

468

28

4

37:18

3

01:45

2

2:38:25

3

01:11

1

1:34:22

4:53:04

2

24

Jon Kroeger

434

29

10

45:00

9

02:20

3

2:40:33

5

01:56

3

2:00:01

5:29:51

3

28

Frank Madden

422

26

6

40:42

5

02:09

4

2:45:24

2

00:57

4

2:03:24

5:32:38

4

30

Zachary Springfield

424

29

8

44:48

8

02:19

5

2:54:24

8

02:22

2

1:51:23

5:35:19

5

58

Geoff Harrison

385

27

1

31:18

4

01:47

7

2:59:33

4

01:17

8

2:29:40

6:03:37

6

69

Chris Bomely

564

27

5

40:09

7

02:19

9

3:16:10

6

01:59

5

2:13:19

6:13:58

7

72

Chris Shuleva

431

28

9

44:58

6

02:14

6

2:58:56

7

02:02

7

2:27:19

6:15:30

8

77

Joseph Wolf

605

29

7

43:43

10

03:09

8

3:05:43

9

02:55

6

2:24:13

6:19:46

 

Male 30 to 34

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

1

Matt Soules

384

30

3

36:39

3

01:08

2

2:21:25

3

01:08

4

1:42:07

4:42:28

2

3

Ryan McCready

397

31

2

36:30

2

00:59

1

2:20:32

1

00:57

5

1:47:09

4:46:09

3

7

Kyle Williams

388

33

5

36:57

9

02:16

6

2:45:03

9

02:13

2

1:34:47

5:01:19

4

9

Roland Molina

415

32

10

40:46

11

02:44

7

2:46:18

6

01:38

1

1:33:29

5:04:57

5

15

Ryan Rillo

368

32

1

34:25

1

00:54

4

2:36:55

8

01:45

6

2:02:58

5:16:58

6

31

Matt Ozinga

401

31

4

36:44

4

01:22

5

2:40:30

5

01:31

8

2:15:24

5:35:31

7

37

Christopher Sopko

365

32

12

44:47

10

02:33

13

3:10:51

4

01:16

3

1:41:50

5:41:18

8

44

Joseph Brown

446

34

9

40:25

8

02:03

3

2:36:35

7

01:39

11

2:30:51

5:51:35

9

54

Jared Walsh

462

34

13

48:33

7

02:00

8

2:55:32

10

02:19

7

2:11:54

6:00:20

10

64

Jason Sullivan

546

31

8

37:45

6

01:43

10

3:05:56

2

00:58

9

2:22:32

6:08:56

11

67

Jason Whitney

377

33

7

37:25

13

02:48

9

2:59:00

11

02:38

10

2:28:29

6:10:23

12

87

James Dwertman

369

32

11

41:39

5

01:32

12

3:07:04

13

03:32

12

2:38:12

6:32:01

13

97

Benjamin Alvey

408

32

6

37:14

12

02:46

11

3:06:44

12

02:57

13

3:00:17

6:50:00

 

Male 35 to 39

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

4

Geoff Giroux

451

38

2

31:16

3

01:09

3

2:35:38

6

01:31

1

1:39:43

4:49:19

2

5

Aaron Dunaway

373

36

5

37:02

5

01:15

1

2:19:50

1

00:55

4

1:53:22

4:52:27

3

10

Christopher Woolley

416

37

4

36:34

2

00:59

2

2:32:03

2

01:06

5

1:54:47

5:05:31

4

19

Jim Clarke

419

35

14

47:26

7

01:37

5

2:44:31

 

 

2

1:47:15

5:20:52

5

20

Tomek Bogdziewicz

425

37

8

41:37

11

02:11

6

2:48:53

4

01:16

3

1:48:03

5:22:03

6

32

Scott hunt

404

37

1

30:22

10

02:06

8

2:53:39

5

01:31

7

2:08:18

5:35:57

7

41

Sam Tragesser

382

36

12

45:19

9

01:57

9

2:56:18

8

01:50

6

2:01:42

5:47:08

8

50

Keenan Riordan

395

38

6

39:47

4

01:13

11

2:59:39

3

01:12

9

2:16:02

5:57:54

9

52

Guy Titler

440

39

10

42:59

12

02:14

12

3:00:33

10

02:12

8

2:11:24

5:59:24

10

56

Lou Kramer

374

37

3

34:17

13

02:34

13

3:02:07

14

02:50

10

2:19:10

6:01:00

11

59

Kevin Lingg

480

36

11

45:04

14

02:38

4

2:42:12

12

02:27

12

2:32:45

6:05:08

12

74

Joe Earl

464

38

9

42:22

1

00:57

15

3:06:08

11

02:16

11

2:25:46

6:17:31

13

75

John Hohenberger

423

36

7

39:51

8

01:49

7

2:53:03

9

02:00

14

2:40:46

6:17:32

14

93

Aaron Lehman

471

35

13

45:45

15

02:50

14

3:04:48

16

03:50

15

2:43:55

6:41:10

15

101

Jason Schenck

469

36

17

51:06

16

02:55

17

3:27:12

13

02:47

13

2:39:39

7:03:42

16

104

Kevin Gearhart

437

36

15

47:46

17

03:02

16

3:10:46

15

03:01

16

3:09:20

7:13:57

 

Male 40 to 44

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

2

Jeff Bisesi

403

41

1

33:53

6

01:52

2

2:35:26

2

01:20

1

1:30:36

4:43:08

2

8

Andrew Provenza

375

43

2

34:16

8

01:58

3

2:37:23

11

01:56

3

1:48:50

5:04:25

3

11

Barry Thoman

426

42

3

34:58

3

01:38

4

2:43:06

3

01:25

2

1:48:24

5:09:33

4

25

Mark Van Buskirk

603

44

15

50:01

2

01:29

1

2:32:35

7

01:37

8

2:05:37

5:31:21

5

26

christopher bowman

393

42

4

34:58

1

01:26

12

2:56:13

12

01:57

5

1:57:31

5:32:07

6

33

Gennadiy Baturin

372

44

8

40:14

9

02:00

8

2:48:11

4

01:27

7

2:04:56

5:36:49

7

34

Brian Schleeper

421

40

14

47:01

4

01:41

11

2:55:40

5

01:33

4

1:54:23

5:40:20

8

35

Charles Robello

400

40

11

44:11

7

01:52

5

2:44:04

9

01:53

9

2:08:36

5:40:38

9

43

Jeffrey McClaine

398

42

5

39:44

13

02:28

15

3:06:27

8

01:48

6

2:00:35

5:51:04

10

46

Robert Ekin

461

40

6

39:47

5

01:45

7

2:46:48

6

01:37

14

2:23:42

5:53:41

11

53

Jamie Jenkins

535

43

13

46:12

10

02:07

9

2:50:43

13

02:05

13

2:18:44

5:59:53

12

55

Stephen Bane

450

40

10

44:04

11

02:16

13

2:56:29

14

02:38

10

2:15:01

6:00:30

13

61

John Kuhn

477

41

9

43:58

12

02:26

6

2:46:09

1

01:12

15

2:32:32

6:06:19

14

71

Ron Wireman

465

44

16

50:44

16

04:00

14

3:03:27

10

01:54

11

2:15:14

6:15:20

15

73

Mike Hulme

481

41

7

39:59

14

03:15

16

3:14:17

15

03:29

12

2:15:47

6:16:50

16

81

Chris Angellatta

444

42

12

45:43

15

03:59

10

2:53:47

16

03:32

16

2:39:54

6:26:56

17

105

Michael Puehler

442

40

17

1:00:13

17

04:35

17

3:25:39

17

03:42

17

2:41:32

7:15:42

 

Male 45 to 49

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

12

Christopher Cronin

513

46

4

40:46

5

02:34

2

2:37:28

1

01:10

1

1:47:52

5:09:52

2

16

Martin McGrory

366

47

7

43:40

6

02:42

1

2:35:29

 

 

2

1:56:00

5:17:52

3

21

Christopher Ulinski

412

47

2

33:26

3

02:14

3

2:38:28

4

02:00

3

2:08:25

5:24:35

4

40

brian hart

448

45

1

32:56

4

02:31

4

2:39:13

5

02:03

5

2:29:39

5:46:24

5

66

Robert Moore

389

45

3

40:44

1

01:54

5

2:53:14

2

01:36

6

2:32:19

6:09:49

6

68

John Seminary

478

48

6

43:38

2

02:07

7

3:00:12

6

02:38

4

2:25:17

6:13:55

7

90

Jeff June

454

45

5

43:08

7

02:45

6

2:58:53

3

01:46

7

2:48:42

6:35:15

 

Male 50 to 54

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

13

Terry Hart

370

51

2

39:00

2

01:47

1

2:33:50

1

01:13

1

1:54:44

5:10:36

2

22

Tom Klein

463

52

4

43:02

7

03:43

2

2:38:28

4

02:09

2

2:02:08

5:29:32

3

39

David Apple

402

50

5

45:12

3

01:49

3

2:40:57

2

01:26

4

2:13:27

5:42:53

4

42

Ray Schommer

414

52

3

42:23

1

01:47

4

2:44:03

5

02:16

5

2:19:13

5:49:43

5

49

Thomas Hale

479

51

1

38:32

4

01:55

6

3:03:25

3

01:36

3

2:11:49

5:57:19

6

65

Mike Thacker

380

53

7

55:36

6

02:46

5

2:44:37

6

02:50

6

2:23:07

6:08:58

7

80

Chaz Field

455

50

6

47:00

5

02:38

7

3:08:01

 

 

7

2:28:26

6:26:07

 

Male 55 to 59

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

103

Bruce Jackson

379

56

1

45:11

2

03:49

2

3:38:25

2

02:31

1

2:41:14

7:11:11

2

106

Randy Knece

392

56

2

1:00:06

1

01:52

1

3:27:09

1

02:13

2

2:52:35

7:23:57

 

Male 60 to 64

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

88

Robert Kraftowitz

428

60

2

59:34

2

03:26

2

3:24:36

2

03:10

1

2:02:18

6:33:07

2

94

Tim Mahaffey

474

64

1

48:43

1

03:11

1

3:22:29

1

02:08

2

2:26:14

6:42:48

 

Half Iron Tri - Elite Open

Male 39 and under

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

1

Bryan Fugate

503

33

1

28:58

2

01:08

1

2:25:18

2

01:02

1

1:49:18

4:45:46

2

2

Jun Yamaguchi

506

29

3

34:18

1

00:44

3

2:39:44

1

00:43

2

1:52:47

5:08:18

3

3

Matt Saville

505

34

2

32:16

3

01:18

2

2:35:11

3

01:20

3

2:13:18

5:23:24

 

Half Iron Tri - Elite Master

Male 40 to 49

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

1

Edward Walker

533

44

3

30:25

2

00:59

1

2:18:17

2

00:44

1

1:31:19

4:21:45

2

2

Jeffrey Coudron

502

41

4

30:52

1

00:58

4

2:25:16

1

00:43

2

1:31:50

4:29:41

3

3

john dils

504

41

1

29:24

5

01:28

2

2:21:33

3

00:56

3

1:36:30

4:29:53

4

4

Gregg Slayton

501

49

2

29:28

3

01:05

3

2:22:40

5

01:14

4

1:37:20

4:31:49

5

5

Chuck Kreger

476

41

5

33:10

4

01:22

5

2:27:58

4

01:07

5

1:44:03

4:47:41

 

Half Iron Tri - Clydes XL1

Male 39 and under

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

1

Jerry Rudzinski

491

36

3

45:44

4

04:18

3

2:48:47

4

04:31

1

1:51:10

5:34:32

2

2

Greg Hohenberger

488

35

1

38:17

1

01:55

2

2:48:21

1

01:29

2

2:21:52

5:51:56

3

3

Paul Kilroy

490

38

2

41:59

2

02:30

1

2:33:40

3

03:32

3

2:42:29

6:04:12

4

4

Nickolas Taylor

492

33

4

46:11

3

02:59

4

4:01:19

2

01:57

4

2:54:28

7:46:55

 

Half Iron Tri - Clydes XL2

Male 39 and under

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

1

Matt McCune

494

30

2

38:36

3

02:11

2

2:37:08

4

01:50

1

1:50:02

5:09:50

2

2

Keith Morey

496

38

1

38:30

1

01:24

1

2:35:48

3

01:20

2

2:01:05

5:18:09

3

4

christopher seeley

499

38

4

46:38

4

02:14

3

2:47:52

1

01:01

4

2:36:26

6:14:13

4

5

Matthew Schreiber

493

31

3

44:27

2

01:33

4

3:07:49

2

01:06

3

2:30:03

6:24:59

 

Male 40 and over

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

3

Christopher Petersen

497

42

1

42:26

1

01:53

1

2:45:20

1

02:37

1

2:22:29

5:54:47

 

Half Iron Tri - Clydes XL3

Male 39 and under

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

2

Jesse Moore

562

37

1

46:57

1

05:34

1

3:22:40

1

04:21

1

2:43:42

7:03:17

 

Male 40 and over

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

1

Raymond Hughes

500

43

1

44:14

1

02:23

1

2:43:03

1

02:51

1

2:25:53

5:58:25

 

Half Iron Tri - Athena

Female 0-99

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

1

Kelley Callard

487

32

1

43:56

1

03:23

1

3:08:44

1

03:25

1

2:24:03

6:23:34

 

Half Iron Tri - Male Team

Male 0-99

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

1

Robert Goodnough

508

26

1

31:37

1

01:53

1

2:28:17

1

00:37

1

1:22:49

4:25:13

 

Half Iron Tri - Coed Team

Coed 0-99

 

Overall

 

------- Swim -------

------- T1 -------

------- Bike -------

------- T2 -------

------- Run -------

Total

Place

Place

Name Bib No

Age

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Rnk

Time

Time

1

1

Matthew Geis

507

34

1

28:54

1

00:42

1

2:35:15

 

 

1

1:30:22

4:35:15